خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶
خانه » سرگرمی » بیوگرافی » همه چیز در مورد سید جلال حسینی ( بیوگرافی عکس )
همه چیز در مورد سید جلال حسینی ( بیوگرافی عکس )

همه چیز در مورد سید جلال حسینی ( بیوگرافی عکس )

سید جلال حسینی

 

بیوگرافی سید جلال حسینی

سید جلال حسینی متولد چهاردهم بهمن سال ۱۳۶۰ در انزلی میباشد . او بازیکن تیم ملی فوتبال ایران است و سابقه حضور در تیم های باشگاهی ملوان بندر انزلی ، سایپا ، سپاهان ، پرسپولیس ، الاهلی دوحه را در کارنامه خود دارد . سید جلال حسینی تنها بازیکن تیم ملی ایران است که هر ۱۶ بازی ایران در انتخابی مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴ به میدان رفته است .

 

از افتخارات سید جلال حسینی می توان به قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران همراه با تیم سایپا در سال ۸۶-۸۵ را نام برد. او همچنین تجربه سه دوره قهرمانی با تیم سپاهان از سال ۸۸ تا ۹۱ را دارد . سید جلال حسینی همچنین در نایب قهرمانی پرسپولیس در سال ۹۳-۹۲ در لیگ برتر و نایت قهرمانی این تیم در جام حذفی سال ۹۲-۹۱ همراه این تیم بوده است. از دیگر افتخارات این بازیکن می توان به کسب عنوان دفاع سال ۸۶-۸۵ و ۸۷-۸۶ لیگ برتر در تیم سایپا نام برد.

 

سایت Caught Offside در گزارشی از ۶ ستاره ناشناخته رقابت‌های جام‌جهانی ۲۰۱۴ برزیل از مدافع تیم ملی فوتبال ایران تمجید کرد هر چند انتظار نمی‌رود مدافع میانی تیم ملی ایران در سن ۳۲ سالگی بتواند پس از عملکرد فوق‌العاده‌اش در جام‌جهانی به باشگاه‌های بزرگ منتقل شود اما بازیکن پرسپولیس یکی از بهترین عملکردهای خود را در این مسابقات به نمایش گذاشته است. با وجود اینکه لیونل مسی در وقت‌های تلف شده نیمه دوم مقابل ایران گل پیروزی بخش آرژانتین را به ثمر رساند اما حسینی در خط دفاعی ایران و فضا ندادن به آرژانتین درست مثل بازی با نیجریه فوق‌العاده کار کرد.

 

سید جلال حسینی تاکنون در ۸۵ بازی ملی برای ایران به میدان رفته است.

 

مصاحبه با سید جلال حسینی

 

از جدايي از پرسپوليس و رفتنت به الاهلي بگو .
واقعاً من براي تيم الجيش به قطر رفته بودم، حتي تست پزشكي‌ام را هم با اين تيم انجام دادم اما قبل از قرارداد با الجيش، با چند تن از دوستانم كه مشاوره گرفتم، به من گفتند الاهلي را انتخاب كنم. من هم بعد از در نظر گرفتن همه شرايط و مشاوره‌ها، الاهلي را انتخاب كردم و قيد رفتن به الجيش را زدم.

 

چرا با حضور كرانچار، تبديل به يك بازيكن نيمكت‌نشين شدي؟
ماچالا آشنايي بيشتري از فوتبال كشورهاي عربي داشت چون سال‌ها با تيم‌هاي مختلف عربي كار كرده بود اما با رفتن ايشان، شرايطي پيش آمد كه من به ناچار چند بازي تيم‌مان را از دست دادم يا كمتر بازي كردم.

 

بيشتر توضيح مي‌دهي؟
بله، زماني كه كرانچار رسيد، بازي بعدي‌مان با الغرافه بود. من هم از آن بازي محروم بودم و نمي‌توانستم بازي كنم. از آن گذشته ما چهار بازيكن خارجي در تيم‌مان داشتيم كه ممكن بود يكي از ما بازيكنان بيرون بنشيند اما گفتم من در بازي با الغرافه شرايط بازي كردن را نداشتم و تنها چند بازي را نبودم يا كمتر بازي كردم ولي اين‌طوري نبود كه مدنظر كرانچار نباشم. كرانچار هم مثل ماچالا به من اعتقاد داشت اما در بعضي بازي‌ها شرايط به گونه‌اي بود كه من را كمتر بازي مي‌داد و…

 

چطور هيچ‌وقت جايگاه مجتبي جباري در الاهلي متزلزل نشد؟
مجتبي را همه در الاهلي دوستش دارند. او از نظر فكري و تكنيكي و تاكتيكي بازيكني است كه در الاهلي عالي كار كرده و موفقيت‌هاي خوبي را نيز به دست آورده است.

 

چرا جباري براي ماندن تو در الاهلي كاري نكرد؟
مجتبي همه تلاشش را انجام داد اما باشگاه‌هاي قطري به اين شكل نيستند كه حرف يك يا دو بازيكن در آنجا تأثيرگذار باشد. در آنجا شيخ‌هاي باشگاه‌ها تصميم‌گيرنده هستند و هيچ بازيكني نمي‌تواند نظر باشگاه را راجع به بازيكن ديگر تغيير دهد.

 

تو در نظر نداري به باشگاه قطري ديگري بروي؟
فعلاً هيچ تصميمي براي بازي در خارج از ايران ندارم و بايد ببينم در روزهاي آينده چه پيش خواهد آمد.

 

 

چرا در زمان مديريت رحيمي، طلبت را گرفتي و از پرسپوليس رفتي؟!
اصلاً اين‌گونه تصور راجع به من درست نيست چون همان اولين روزي كه آقاي رحيمي انتخاب شدند، من به ايشان زنگ زدم و مديريت‌شان را تبريك گفتم و تأكيد كردم كه تيم بايد قوي بسته شود.

 

يعني نگفتي بايد طلبت به تو پرداخت شود تا بعد در پرسپوليس بماني؟
اصلاً اين طور نبود كه مي‌گوييد چون فقط من نبودم كه طلبم پرداخت شد. در واقع من هم اندازه بقيه بازيكنان طلبم را گرفتم و بيشتر از بقيه نگرفتم.

 

چرا با وجود اينكه طلبت را هم گرفتي، در پرسپوليس نماندي؟
من خودم چند بار در آن مقطع با آقايان دايي و رحيمي تماس گرفتم كه در پرسپوليس بمانم. اتفاقاً علي دايي و رحيمي هم خواهان اين موضوع بودند. حتي در ادامه با آقاي رحيمي هم جلسه داشتم و به ايشان گفتم پرسپوليس را قوي نگه دارند اما در ادامه ديدم مسلمان، سيدصالحي، دهنوي و بقيه رفتند و شرايطي پيش آمد كه جايگزيني هم براي آنها گرفته نشد و در واقع كار از دست آقاي رحيمي و علي دايي خارج شده بود وگرنه من هيچ وقت بازيكني نبودم كه همه چيزش پول باشد. مثلاً از سپاهان هم طلبي داشتم اما هيچ‌وقت آن را بر زبان نياوردم. الان هم گفتم ۳۰ درصد قرارداد چند سال پيش خودم با پرسپوليس را طلب دارم اما هيچ جايي آن را بر زبان نياوردم. اگر مي‌بينيد از اين مسائل صحبت مي‌كنم، فقط براي دفاع از خودم است تا ديگر كسي سيدجلال را متهم نكند كه طلبش را از پرسپوليس گرفت اما به قطر رفت و… يا مثلاً از اين حرف‌ها كه من بيشتر از قراردادم از پرسپوليس پول گرفتم كه اين مسائل واقعاً عجيب است و اصلاً درست نيست.

 

تو را سد آهنين پرسپوليس مي‌دانند. واقعاً با تو براي حضور در پرسپوليس صحبت كرده‌اند؟
من مي‌خواهم از علاقه‌ام به پرسپوليس حرف بزنم و بگويم در روزهايي كه هيچ بازيكني با باشگاهي صحبت نكرده، من به احترام پرسپوليس و هوادارانش كه هميشه احترام زيادي برايشان قائل بوده و خواهم بود، به باشگاه پرسپوليس رفتم اما به هر حال صحبتي نبود كه منجر به عقد قرارداد شود و…

 

بعضي‌ها معتقد بودند اگر تو در پرسپوليس مي‌ماندي، هشتم نمي‌شد.
نه، اصلاً اين‌طوري نيست چون شايد اگر من هم بودم، با آن مشكلات، پرسپوليس همان هشتم مي‌شد يا حتي در جايگاه پايين‌تري قرار مي‌گرفت. پرسپوليس سال قبل تنها بود و حمايتي از اين تيم صورت نگرفت. اين‌بار هم اتفاقاً من به آقاي نژادفلاح گفتم بايد تيمي بسته شود كه بهترين باشد و در ليگ و جام حذفي قهرمان شود و مجوز حضور در آسيا را بگيرد.

 

 

براي ادامه فوتبالت چه برنامه‌اي داري؟
من دو، سه پيشنهاد به علاوه پيشنهاد پرسپوليس را دارم؛ خودم هم دوست دارم به پرسپوليس بروم اما بايد ببينم در آينده چه پيش خواهد آمد.

 

مي‌خواهيم به تيم ملي بپردازيم؛ واقعاً چرا بعضي‌ها اين قدر از كروش انتقاد مي‌كنند؟
متأسفانه يك پتك توسط بعضي‌ها براي زدن تيم ملي و كروش درست شده كه اتفاقاً دسته اين پتك هم دست بعضي از اهالي فوتبال است و الان هم مد شده هر كس كه از فوتبال ما قهر مي‌كند اين پتك را مي‌گيرد و به تيم ملي و كروش ضربه مي‌زند كه اين اصلاً كار درستي نيست.

 

درباره گلايه‌هاي كروش در مورد هواپيما و لباس تيم ملي كه خيلي به آن پرداخته شد بگو.
وقتي كروش صحبت مي‌كند حرف دل همه بازيكنان را مي‌زند چون مي‌داند براي صعود تيم ملي به چه مواردي نياز است در حالي كه ما مي‌بينيم امكاناتي كه به تيم ملي مي‌دهند در حد كروش و تيم ملي نيست و واقعاً وقتي كروش حرف مي‌زند همه بازيكنان احساس مي‌كنند كه او به خوبي از حق تيم ملي دفاع مي‌كند. وقتي لباس تيم ملي را بر تن مي‌كنيم واقعاً لباس‌هايي نيستند كه در حد شأن و شخصيت تيم ملي كشورمان باشند.

 

درخصوص اخلاق خاص كروش كه چندان مورد پسند بعضي‌ها نبوده بگو.
موفقيت تيم ملي براي كروش خيلي مهم است به همين دليل و به دليل سختي‌هاي وارد شده ايشان عصبي هم مي‌شوند اما ما از بودن كروش لذت مي‌بريم. كروش واقعاً مربي بزرگي است كه خيلي در فوتبال ما تأثير داشته، مربي بزرگي كه مرا با نام جلال صدا مي‌زند و هر لحظه‌اش براي ما ملي‌پوشان يك غنيمت است.

 

عکس های سید جلال حسینی

 

عکس سید جلال حسینی

 

سید جلال حسینی عکس

 

سید جلال حسینی

 

سید جلال حسینی

 

سید جلال حسینی

 

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز