خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶
خانه » سلامت » همه چیز درباره ریزش سکه ای مو / راههای درمان
همه چیز درباره ریزش سکه ای مو / راههای درمان

همه چیز درباره ریزش سکه ای مو / راههای درمان

ریزش سکه ای مو

 

کچلی سکه ای مو

اسم علمي اين بيماري آلوپسي آره آتار میباشد. كچلي سكه‌ اي نوعي بيماري خود ايمني در بدن انسان است كه در آن فولكول‌هاي موي شما از بين نمي‌روند اما بدن‌تان موها را اضافي تلقي كرده و تيشه به ريشه آن ها مي‌زند. با وجود بحث‌ و جدل‌هاي زياد هنوز علت اصلي اين بيماري مشخص نيست. در قديم باور بر اين بود كه عفونت‌ها عامل بروز كچلي هستند كه امروزه اين نظريه رد شده است. گذشته از اين، براي اينكه درمان درستي براي مشكل خود پيدا كنيد، ابتدا بايد نوع كچلي‌تان را تشخيص دهيد. اگر ريزش موهاي‌تان با خارش، سوزش و تورم همراه است در گروه مبتلايان كچلي سكه‌اي قرار نمي‌گيريد. درست است كه اسم اين بيماري كچلي سكه‌اي است اما مقدار ريزش موها ربطي به اندازه سكه ندارد و هميشه محدود به ميزان اوليه ريزش نمي‌ماند. به عبارت ديگر، شايد ناحيه كچلي در ابتدا كم باشد اما ممكن است بعدا گسترده‌تر شود و حتي تا كچلي كامل هم پيش برود كه در اين موارد درمان دشوارتر مي‌شود. از سوي ديگر، كچلي سكه‌اي فقط روي سر ظاهر نمي‌شود ممكن است ابروها و مژه‌ها را هم كچل كند. ريش و سبيل يا ديگر نقاط بدن هم از اين بيماري در امان نيستند.

 

ریزش موی سکه ای

 

علائم و تشخیص ریزش سکه ای مو

در این نوع ریزش مو یک یا چند لکه طاسی به شکل دایره یا سکه و گاهی بیضی شکل بطور ناگهانی و بی خبر در سر یا ریش صورت ایجاد میشود. یعنی بیمار متوجه ریزش مو در حمام یا موقع شانه کردن نشده و چون معمولا توام با سوزش یا خارش و درد نیست از این طریق هم به وجود آن پی نمی برد و تا مدتها از آن بی خبر میماند تا اینکه آرایشگر یا نزدیکان آن را دیده و متذکر شوند و یا برحسب اتفاق در ضمن شانه کردن یا لمس خود بیمار آن را پیدا کند. گرچه این بیماری اکثرا بدون علامت است ولی گاهی بیماران پیدایش لکه های جدید را از روی سوزش یا خارش یک منطقه حدس میزنند. چون شکل طاسی به صورت لکه های گرد یا بیضی شکل است آنرا طاسی سکه ای شکل یا لکه لکه میگویند. اگر ریزش مو محدود به یک یا چند لکه باشد آنرا ریزش موی سکه ای محدود میگویند. گاهی ریزش مو حالت شبکه ای و تور مانند دارد که از اتصال چند لکه حاصل میشود و سرانجام گاهی موهای پشت سر و دور سر به شکل نعل اسب میریزد که علامت خیلی بدی است و خبر از پیشرفت بیماری می دهد وگاهی برعکس تمام موی سر می ریزد غیراز همین نوار نعل اسبی شکل که در پشت سر باقی می ماند و آنرا فرم sisopho مینامند. علاوه بر شکل محدود و سکه ای گاهی بیماری شکل منتشر دارد که در آن لکه مشخصی نداریم بلکه در تمام سر بعضی فلیکولهای مو زایل شده و بیماری به شکل کم پشتی موی سر خود را نشان میدهد. این بیماری را بر حسب وسعت منطقه طاسی به نوع محدود و اگرتعداد لکه ها زیاد باشد نوع منتشرو اگر بیش از نیمی از موی سر بریزد آنرا نوع شدید مینامند. اگر تمام موی سر بریزد آنرا نوع توتالیس مینامند اگر ریزش مو در ناحیه غیر از سر مانند ریش یا ابرو یا بدن پیدا شود آنرا فرم خارج جمجمه ای مینامند و اگر تمام موی بدن بریزد آنرا نوع سرتاسری یا یونیورسالیس می نامند در این نوع علاوه بر موی سر موهای ریش، ابرو، بدن و حتی موهای داخل بینی هم میریزد.

 

آیا تا هميشه ادامه خواهد داشت ؟

كچلي سكه‌اي گرچه گاهي مي‌تواند تهديدي جدي براي موهاي شما محسوب شود، اما هميشه هم سمج نيست. اگر خوش‌شانس باشيد اين مشكل خودبه‌خود بعد از گذشت مدتي خوب مي‌شود، يعني ابتدا ريشه موهاي‌تان ريخته و بعد از مدتي دوباره جوانه مي‌زند و همه موها بعد از سه تا شش ماه جايگزين مي‌شوند. در بعضي موارد هم داستان به همين جا ختم نمي‌شود و به صبوري بيشتري نياز است. در چنين مواقعي ممكن است يك قسمت شروع به ريزش كرده و قسمت‌هاي بيشتري را درگير كند.

 

در برخي مواقع هم بعد از ريزش و رويش مجدد يك ناحيه، قسمت ديگري دچار كچلي مي‌شود. براي درمان پزشك باتوجه به‌شدت بيماري شيوه درماني مناسب را انتخاب مي‌كند و با كمك دارو‌هاي خوراكي يا تزريق دوره‌اي داروها براي برطرف شدن مشكل تلاش مي‌كند. اگر ناحيه كچلي محدود باشد از دوره‌هاي تزريق دارو براي درمان استفاده مي‌شود. اگر هم هيچ كدام از اين شيوه‌ها كارساز نبود نور درماني يا فتوتراپي را انجام مي‌دهند تا شايد باعث رشد مجدد موهاي از دست رفته شوند. در فنوتراپي لامپ‌هاي مهتابي فرابنفش سه تا شش ماه يك روز در ميان به سطح سر تابيده مي‌شود كه البته درمان تضميني صددرصدي براي رفع كچلي نيست و ممكن است مدتي بعد از درمان فرد دوباره دچار كچلي شود. چراكه متاسفانه كچلي سكه‌اي در برخي افراد برگشت‌پذير است.

 

۶ نکته اصلی در مورد ریزش سکه ای مو

 1. ریزش سکه ای مو موجب خرابی دایمی فولیکول‌های مو نمی‌شود. حتی در برخی بیماران، ریزش و رویش مجدد موها به کرات در طول زندگی اتفاق می‌افتد.
 2. ریزش سکه ای مو حتی ممکن است به علت وجود یک عفونت در بدن و یا به خاطر استرس‌های روحی به وجود آید. اگرچه اثبات آن مشکل است، ولی به هر حال عوامل محیطی در بروز این بیماری دخالت دارند.
 3. گاهی اولین محل شروع بیماری، پوست سر است. در بعضی افراد دیگر، اولین محل مبتلا، موهای ابرو و مژه می‌باشد که بیماری با ریزش این موها آغاز می‌شود. این بیماری گاهی ناخن‌ها را نیز درگیر می‌کند و به نظر می‌رسد یک واکنش خودایمنی در افراد مستعد از نظر ژنتیکی ایجاد می‌شود. البته علل ژنتیکی موثر در این نوع ریزش مو، به عوامل متعددی بستگی دارند. پس ممکن است با سایر بیماری‌های خودایمنی همراه باشد. ابتلای ناخن‌ها به این بیماری در ۱۰ تا ۱۵ درصد موارد دیده می‌شود.
 4. این بیماری در دهه دوم و چهارم زندگی شیوع بیشتری دارد. سیر بیماری در افراد مختلف، متفاوت است.
 5. ممکن است بعد از چند ماه موهای جدید رشد کنند، یا در برخی افراد، ضایعات جدیدی در نقاط دیگر بروز شوند.
 6. رشد مجدد موها در ۳۴ تا ۵۰ درصد موارد و حتی گاهی تا ۸۰ درصد موارد، تا یک سال بعد از شروع بیماری، اتفاق می‌افتد.

 

ریزش موی سکه ای

فرورفتگی نقطه ای در سطح ناخن ها در ریزش موی سکه ای

 

آیا کودکان هم دچار ریزش سکه ای مو می شوند ؟

اين بيماري سن و سال نمي‌شناسد و از بچه دو تا هشت ساله تا بزرگسال را درگير مي‌كند. هرچه بيماري زودتر شروع شود درمان آن دشوارتر و احتمال برگشت‌پذيري آن بيشتر است، اما بيشترين سن شيوع آن بين ۲۰ تا ۴۰ سالگي است. كچلي سكه‌اي خانم و آقا نمي‌شناسد و ميزان شيوع و سن شيوع آن در خانم‌ها و آقايان برابر است.

 

درمان ریزش موی سکه ای

درمانها شامل اطمینان به بیمار برای بهبود با درمانهای ساده به شرط حوصله بیمار است و از استعمال مواد محرک مانند سیر و پیاز گرفته تا اشعه ماوراء بنفش و ایجاد آلرژی تماسی با DNCB , DPC و اسکواریک اسید و استعمال پمادهای تنظیم کننده ایمنی مانند پروتوپیک گرفته تا استعمال پماد های کورتون موضعی قوی و تزریق کورتن داخل ضایعه و تجویز داروهای سیستمیک مانند کورتن خوراکی یا کورتن به صورت پالس و داروهای خوراکی تغییر دهنده ایمنی را میتوان برحسب مورد به کار برد. اما گاهی با بالاترین درمانها هم هیچ تاثیر مثبتی دیده نمی شود و بیماری پابرجا می ماند. نحوه واکنش بیمار به این بار عصبی شدید در سرنوشت و آینده او تاثیر به سزایی دارد که بایستی با آموزش مناسب اجتماعی و تقویت روحی بیمار آنرا به نحو مناسب تامین کرد.

 

برای درمان از محلول های حاوی کورتون یا تزریق کورتون در پوست استفاده می شود. تزریق کورتون ( آمپول تریامسینولون ) درون پوست ناحیه بدون مو هر ۴-۶ هفته تکرار می شود. پماد های حاوی آنترالین نیز تاثیر خوبی دارد. اخیرا از تابش لیزر اگزایمر هم برای تحریک رویش موها استفاده می شود. می توان درکنار درمان های اصلی از محلول ماینوکسیدیل استفاده کرد. موهای جدید در ابتدا نازک و سفیدرنگ هستند ولی به تدریج رنگ و جنس اولیه را پیدا می کنند.

 

پیشرفت بیماری غیرقابل پیش بینی است. ممکن است ریزش مو فقط به همان یک بار ختم شود و یا بعد از بهبود یک ناحیه موهای ناحیه دیگری بریزد و این مساله چندین بار تکرار شود و سال ها طول بکشد.

 

در طاسی های کوچک اگر علی رغم درمان ، موها بعد از ۱-۲ سال رشد نکند می توان کاشت مو انجام داد.

 

برای درمان طاسی های بزرگ تر روش های درمانی زیر وجود دارد:

۱-حساس سازی تماسی پوست سر با دیفن سیپرون (ایمونو تراپی موضعی)

۲-بستری کردن بیمار و تزریق کورتون با دوز بالا (پالس کورتون)

۳-شیمی درمانی

۴-نوردرمانی

 

متاسفانه در طاسی های خیلی وسیع پاسخ افراد به درمان خوب نبوده و یا موها چند ماه بعد از درمان دوباره می ریزند. این افراد تحت استرس شدید بوده و مجبورند سال ها از روش های آرایشی مانند کلاه گیس یا تاتو استفاده کنند. البته بیماران نباید هیچ وقت ناامید شوند زیرا ممکن است روزی موها خودبخود یا با درمان های جدیدتر دوباره رشد کند.

 

گروه تلگرام برای دوستانی که مشکل ریزش مو دارن :

https://t.me/joinchat/AAAAAAvDZpDVrjxb7tjH-A

اشتراک گذاری مطلب

تاکنون 345 نظر ثبت شده است.

 1. واقعا مطلب جالبی بود و به امید خدا انشاا… درمان قطعی این بیماری پیداشود و کلا ریشه کن شود

  • جواب قطعی داروی ابو علی سینا ایارج فیقرا تو اینترنت سرچ کنید تو همین پستها همدیدم یکی شرح داده من حتی ناخنهام هم داغون شد خدا رو شکر خوب شدم

 2. سلام.ممنون بابت مطالب جامع و کاملتون.من قبلا این بیماری رو داشتم و رفتم دکتر کورتون تزریق کردم اما فایده نداشت.یه راه پیداکردم که باعث شد خیلی سریع خوب شه و دیگه تکرار نشه.دنبال یکی میگردم ک حمایتم کنه که بتونم ثبتش کنم و به فروش برسونم اما پیدا نمیشه کسی…..

  • سلام آقا احسان میشه خواهشا بگید چیکار کردید خوب شدید تا شما اونو ارائه بدید ما کلا کچل شدیم هر کاری کردیم خوب نشدیم هر هزینه ای بگید پرداخت میشه فقط خوب بشم.

  • سلام،
   ممنون میشم اگه بفرمایید روش درمانتون چی بوده ، تا کمکی هم به ما کرده باشین. تشکر

  • آقای احسان لطفا روشی ک پیداکردین و خوب شدین هم بفرمایین تا ما هم نجات پیداکنیم ، دیر بشه دیگه فایده ای نداره. ممنون

  • سلام آقا احسان لطفا اگ میشه درمانو بگین من واقعا بهش احتیاج دارم چندوقته دیگ عروسیمه ولی موهام کاملا داغونن

  • این چیزی که میگی چیه

  • سلام جناب احسان.همسر من به همین شکل و بطور سکه ای دچار این عارضه شده.تورخدا راهنمایی کنید و مطمعن باشید اگر حتی یک قدم خیر بردارید اونم توی موارد اینچنینی خدا هزاران برابر چیزایی که تو ذهنتون هست سر راهتون میزاره و هزاران گشایش توی زندگیتون

  • میشه منو راهنمایی کنی ازت ممنون میشم

  • سلام
   من ۸ماهه درگیرم از پیاز عنصل گرفته تا سیر و ماینکسیدیل وپماد و کرتون و ال دی مالیدن خسته شدم منو راهنمایی کنید ریزش موی سکه ای دارم داخل ریشم هست توروخدا کسی میدونه راهنمایی کنه خدا خیرتون بده

  • سلام لطف کنید بگید روشتون چیه چون من از بچگی ریزش سکه ای دارم رشد میکنه ولی مجدد میریزه

  • باسلام واقعا من از مطلبتون خیلی خوشحال شدم خانومم موهاش کاملا در اثرریزش سکه ای ریخته لطفا هرکی دکتر حرفه ای سراغ داره بهم معرفی کنه ممنونش میشم

  • تو رو خدا رَآه درمانش رأ اگرمىدونيد بگيد من دارم ديوانه مى شم چند ماه ديگر عروسيمه .تو رو قران يكى بگه

  • من این بیماری رو ندارم ولی خوب بگید تا کسانی که این مریضی رو دارن درمان بشن دیگه… چقدر به فکر پولین۱

  • سلام بزرگوار چه راهی پیدا کردی به ما هم بگو و اگه جواب داد خودم کمکت میکنم باتشکر

 3. سلام
  من هم این مشکل به مدت ۱۰ سال دارم هرکاری کردم درمانی پیدا نکردم واقعا ناامید شدم

  • مشهد . دکترمهدی حسینی خواه .
   مشهد .سه راه ادبیات .ابن سینا ۱۱٫
   خواهرم از ۱ سالگی دچار این بیماری شد که با کوچک ترین بیماری یا استرس کل موها ناحیه ی سرش میریخت ولی با مراجعه به دکتر حسینی خواه به از مدتی این مشکل حل شد خداروشکر شکر

  • سلام من ۳ماهی هست ریزش دارم…تواین مدت هیچ رشدی نداشت .ژل روبیفیان استفاده کردم بااولین استفاده موهام رشد کرد..ژلش خارجیه و کمیاب اگه بتونی پیداکنی عالیه

 4. دوستان من ۶ ماه درگیرشم کل سرم ریخته ولی به حالت پرز داره در میاد. استرس و فشار را از خودتون دور کنید

 5. با زدن ۱ تا ۲ ماه حنا هر شب در میاد

 6. من خوب شدم بعد از ۲ سال
  فقط به پزشک کار بلد مراجعه کنید
  ۲۰ تا دکتر رفتم ، داشتم ناامید میشدم که اشنایی منو به دکتر محبوبه فلامکی معرفی کرد و ایشان با یه بار تزریق کروتون به روش صحیح مشکلمو حل کرد
  شیراز ، بلوار زند ، ساختمان پزشکان ،دکتر محبوبه فلامکی،

  • نوع و وسعت فراگیری این نوع بیماری در افراد مختلف متفاوت است و درمان بیماری در بیشتر افراد با تزریق حتی یکسال و بیشتر (آمپول تریامسینولون) هم جوابگو نیست و بعد از مدت یک الی دو ماه ریزش موها دوباره شروع می گردد. متاسفانه تاکنون راهی بری درمان این بیماری وجود ندارد و باید صبر پیشه نمود به امید شفای همه بیماران بخصوص بیماران الوپسی آره آتا

 7. سلام احسان جان من در سوئد در رشته پزشکی درس میخونم و میتونم کمکتون کنم تا اینو به ثبت برسونید و مشکلتون حل بشه

  • سلامچه ,من۱۳سال سن دارم دچار بیماری کچلی شدم و تمام موهایم ریخته آیا خوب میشود،؟؟؟؟؟

 8. سلام
  من هم دختری ۲۳ ساله ام که دچار این بیماری شده ام به مدت ۶سال.
  خیلی دکتر وجاها رفتم ولی نتیجه ای نگرفتم.
  ولی چند نفر از دوستانم هم به مدت ۱۰سال این بیماری رو داشتند.بامراجعه به یک دکتر تو یزد در کمتر از یک سال کل موهاشون دوباره رشد کرده.

  ادرس دکتر:یزد.خیابان امام خمینی .خیابان برخوردار کوچه برخوردار ساختمان پزشکان امید.دکتر محمد تقی نو ربالا

  • سلام سايه خانم من هم كرفتارم ميشه بفرماييد دكترجي كفت بهتون؟اينم شمارم هست زندكيم تلخه كاش منم موهام درميومد.

 9. سلام توراخدا کمکم کنید من پسری هستم ۲۵ساله تکه هایی از موههای سرم چندین جا کچل شده از سرم وجاهای کچل به رنگ قهوه ای هستند چند روزی هست همراه بادرد توراخدا کمکم کنید میخام برم جایی خاستگاری دارم از استرس میمیرم

  • درود

   دوست عزیز همون استرسی که دارید تقریبا دلیل اصلی ریزش سکه ای مو هست. شما باید به پزشک مراجعه کنید

 10. تورا خدا به من کمک کنید رنگ جاهای ریزش سکه ای چه رنگی است همراه با درد

 11. سلام بر مدیر سایت محلهای ریخته شده رنگشان قهوه ای هست ایا رنگشان قهوه ای است

 12. محلهای ریخته شده به رنگ قهو ه ای هستند

 13. سلام من ۱۳ سالمه و تقریبا ۷ ساله که به این بیماری دچار شدم پزشک معالجمم دکتر نور بالاست تو این ۷ سال بعضی موقع ها من کاملا خوب بودم ولی بعضی مواقع هم بیماریم اوج میگرفت..الان تو اوج بیماریمه به جز بعضی قسمتای موهام دوتای ابروهامم از دست دادم…..

 14. سلام من چندساله موهام میریزه اگ روشی بلدین بگین توروخدا

 15. س.رنگش تقریباقرمز

 16. سلام هانیه خانم کلسیم D3روزی ی دونه بعد ناهار بخور من استفاده میکنم ریزش قطع شده

 17. با سلام خدمت تمام دوستان و با ارزوى بهبودى همه.. من ۲۴سالمه و حدود ۶ساله ک مبتلا ب اين بيمارى هستم..عاجزانه از همه تقاضا دارم درمان کورتن و تزريق امپول رو کنار بگذاريد چون در اينده عوارض بسيار بدى در انتظارتونه من جمله رعشه..چاقى بيش از حد..کبد چرب ..پوکى استخوان و خيلى مشکلات ديگه..
  درحال حاظر بهترين و کم عوارض ترين درمان اين بيمارى ديفن سيپرون هست ک فقط روزاىدوشنبه در بيمارستان پوست رازى تهران انجام ميشه..
  من تحت درمانم و نتيجه گرفتم ى درمان زمان بر هستش ولى نتيجه بخش و در عين حال با کمترين عوارض…
  و متاسفانه بايد بگم ک استرس ب اين بيمارى بسيار دامن ميزنه با اينکه از لحاظ علمى ثابت نشده است ولى کسايي ک مبتلا هستن کاملا حس ميکنن ک عصبانيت و استرس علت اصلى وخيم شدن اوضاع است..

 18. سلام برادرا درمان برای ریزش مو
  سیر می باشد بهترین درمان هست سیر خام را از وسط به دو نیم نصف کنید و بر روی کچلی بمالید تا جای که سیر تیکه تیکه شود و کچلی همان قسمت میسوزد و قرمز می شود روزی ۳ بار این حرکت را تکرار کنید با فاصله زمانی هر ۴ ساعت به مدت ۲ماه مطمئن باشید خوب میشوید من این کار را انجام دادم خوب شدم ی فاتحه برای امواتم بجا بیاورید هر جمعه شب انشالله خوب میشین حتی اگه میتونین سیر را هم روزانه مصرف کنین خیلی تاثیر دارد در درمان.

 19. من دیگه چیزی ندارم فقط آرزو دارم بمیرم

  • ((( امید
   من دیگه چیزی ندارم فقط آرزو دارم بمیرم)))

   معذرت میخوام اما میخواستم بدونم وضعیت بیماریتون چه جوریه آیا بهتر شده؟

  • باسلام علی هستم از اصفهان.۱۹سال.چن ماهی هست دچار بیماری ریزش سکه ای شدم.هرکی دوس داره بیماریش کاملا خوب بشه اصلا به فکرش نباشه وبه خودش استرس وارد نکنهـ ینی عامل اصلی فقد استرس هستش.که این نکته خیلی مهمه.دوما یه دکتر خوب برید وتا اخر پیش همون دکتر ادامه بدید.بهترین داروی گیاهی فقد سیر و بهترینش شیره ی انجیر هست.ینی وقتی انجیر تازه از درخت میکنی اون شیره ی سفید رنگش رو بمالید رو ناحیه که طاس شده روزی چهار بار.سرماه نتیجه میگیرید.و خواهشی که ازتون دارم و قسمتون میدم از دارویی به اسم کورتون به هیچ عنوان استفاده نکنید.من چیزی نمیگم خودتون در موردش سرچ کنید میبینید که چه قدر ضرر دارهـ.اینم شمارم هست هر کی خواست میتونه تماس بگیره دکتر خوب سراغ دارم.واستون دعا میکنم مهربونا.

 20. سلام من همه مطالبرو خوندم نمیدونم چی بگم
  من۳۲سالمه همه جور استرس داشتم ولی دچار این بیماری نشدم .ولی پسرم ۱۴ سالشه دچار کچلی سکه ای شده همه چیزم براش فراهم کردم شاگرد نمونه هم شده درمان نتیجه نداده سیرو تزریق وهمهرو امتهان کردیم

  اگه راه دیگه ای هست لطفا بفرمایید متشکرم تو مدرسه خیلی اذیت میشه

  • محمد جان فینستراید ۱ جواب میده

  • من الان ۲۱سالمه ازوقتی که۱۴سالم شدموهام ریخت وبعداز۳سال موهام دراومد،الان ۱ساله که دوباره ریخته وداره ریشه درمیاره،من وقتی این بیماریوگرفتم بعداز۱سال درمانوقطع کردم خودموبه بیخیالی زدم بعداز۲سال که موهامونیگامیکردم دیدم که دراومده وکاملاپرشده تنهاراهش اینه ک روحیتونوازدست ندین واسترس روبذارین کنار

  • سلام میشه یه دکتر خوب تو اصفهان معرفی کنید

 21. سلام من كورتون زدم اما خوبً نشد جاش بدن پر از آكنه شد و قسمتي مه كورتون زدم گوشتش از بين رفته و گود شده ديگه خستم مگه ميشه استرس از بين بره همش از استرس هست اندازهي يه كف دست تو سرم ريخته داره بزرگ تر ميشه وا قعا بيخيال همه چي شدم امروز فهميزم عشق زندگيم كسي كه مدت ها پاش سوختم اينهمهً استرسو بد خلقي هاشو بجون خريدم قبلا ازدواج كرده و طرف هنوز طلاقش نداده هيچ كسو ندارم باهاش صحبت كنم دارم ديوونه ميشم اصلا نميدونم چرا اينارو گفتم حالم خيلي بده واسم تورو جونه عزيزاتون دعا كنيد

 22. آیاواگیرداردیانه توراخداکمک کنید؟

  • دوستان عزیزی که این بیماری رو دارید میدونم که براتون سخته و رنج میرین ولی چرا اینقدر نا امیدی و استرس به خودتون راه میدید ؟؟؟؟ چرا از این زاویه بهش نگاه نمیکنید که کسی که بطور ژنتیکی کلا تاس است اونم آیا به اندازه شما اینقدر نا امید هست .چرا اینطور فکر نمیکنید با خودتون که باهاش کنار بیایید و خیلی با آرامش بپذیریدش و به جای این همه نا امیدی به این فکر کنید که خدا روشکر دچار سوختگی نیستی ، یا سرطان نداری ، یا دست و پات فلج نیست . مرتضی پاشایی دلش میخواست تاس تاس باشه ولی سرطان نداشته باشه !! با تاس بودن میتونید از این زندگی و دنیای زیبا لذت ببرین و اتفاقات خوب تو زندگی تون داشته باشید .
   و شما آقای پیمان اول اینکه نوشته های بالا رو دوباره بخون و بهش فکر کن و دوم اینکه چرا عشق زندگیت رو از راه دوستی انتخاب کردی که اینطوری بشه ؟؟؟ کسی رو به غیر از کار نادرست خودت سرزنش نکن . دختری که دوست میشه با پسرها معمولا نجیب و پاک و موندنشون یک معماست. خوب و درست زندگی کنید ، خداوند در هر مشکلی یک راه چاره و امید به شما نشان خواهد داد .
   فقط تصمیم بگیرید و عزم تون رو جزم کنید بقیه اش با خود خدا .

  • واگیردار نیست

 23. تورا به خدا کمک کنید جاهای ریخته شده چه رنگی هستند

 24. سلام دوستان . من هم دچار این بیماری شدم . الان از روغن عنصل پیاز که عطاری ها دارن استفاده میکنم . و قرص کلسیم د (خارجی) و قرص آهن . خدا رو شکر بهترم امیدوارم . مشکل همه حل بشه . درضمن یکی از دوستام اینجور مشکلی رو داشت اونم خوب شد ولی به روش دیگه ای . روغن سوخته ماشین رو روی جاهایی که ریخته بود گذاشت و بعد یک ماه عالی شده . روز خوبی داشته باشید

 25. اقا مسعود چه رنگی هستند جاهای کچل

  • سلام خدمت همه
   دوستان من هم رفتم یزد
   توصیه میکنم شما هم برید
   من الان ریزش موهام خیلی کم شده واقعا در عرض ۲۰ روز
   در جواب اقا مهران که پرسیدن رنگ قسمتایی که موها ریخته چه رنگیه باید بگم که مال من قهوه ای ویکم متمایل به قرمزه
   ولی از وقتی دارم محلول های دکتر یزد رو استفاده میکنم رنگش تغییر کرده سفید شده وکنارهاش موهای کرک مانند رشد کردن که امیدوارم خدا بهم لطف کنه جاهای طاس شده موهام برگرده.
   انشالله که خدا همه رو شفا بده

 26. من سیر رو روی سبیلام میمالیدم ولی فقط جاش قرمز میشد و خیلی هم درد داشت به نظر من سیر جواب نمیده کلا هرچی از روی پوست مالیده شه جوابگو نیست باید از داخل پوست وارد شه تا اثر بذاره

 27. من تقريبامدت۱۰سال قبل موهاوابرو مزه موهاي دست وبا همه ريخت وتاحالا همينطورم كاش خدا نظرشوراجب من خودمو ميكم تغييرميداد يا خوبم ميكرد يامركم ميداد.خسته شدم ازهمه جيز.آبروبرام نمونده.
  كمكم كنيد.

 28. سلام سایه جان چند قسمت از سرت ریخته شده

 29. سلام من هم ای بیماری گرفتم البته اولش بود درسفری که افغانستان داشتم متوجه شدم و یکی از دوستان حجامت را تسویه کرد که واقعا جواب داد برگشتم به دوستان خودم توصیه کردم حجامت کنن که همشون خوب شدن

 30. سلام..
  من ۳۴ سالمه که ۱۹ساله موهای سرم وقسمتی از موهای دست وپاهام ریخته ولی موهای صورتم نریخته یعنی ریش وسیبیل وابروومژم سرجاشه،هرکاری کردم تواین مدت خوب نشدم…
  حالانمیدونم چیکارکنم،کلاناامیدشدم

 31. من زالو انداختم دراومد… کورتون و قرص پیاز کوهی بی فایدست

 32. سلام
  من ۱۷ سالمه و ۳ساله که به این بیماری مبتلا شدم و در عرض ۶ ماه خوب شد و دوباره داره میریزه منم از محلول ماینکسدیل استفاده کردم که خوب شد از وقتی دیگه محلول رو به سرم نمیزنم بازم همش ریخته امیدوارم همگی خوب شین منم تو جمع خودتون من تا الان که تقریبا به ۱۰۰ تا دکتر مراجعه کردم که همشون علتش رو اعصبانتیت و استرس بی شد اندازه دانستند استرس رو از خودتون دور کنیین ممنون

 33. سلام من ۲۲ سالمه ۵ سال بود که دچار ریزش مو الوپسی بودم هر درمانی که شما بگیدو تست کردم ولی بینتیجه ولی با شرکت …. اشنا شدم که اقای ابوامعالی کارشناس ان بود فوق العاده عالی بود مشکلم حل شد

 34. سلام.من این بیماری رو داشتم.با توجه به گفته دوستان تو همین سایت همه چیز بخاطر استرسه.در مرحله اول استرس رو از بین ببرید
  بعد من از محلول آلپسین لیکوئید استفاده کردم و ب طرز عجیبی بعد از ۱۵ روز خوب شد
  کاملا نه ولی حدودا شد همون سابق
  امیدوارم همه با این روش خوب بشن.خیلی بیماری بدیه

 35. سلام من دختری پانزده ساله هستم که تقریبا پنج سال هستش که ریزش مو دارم
  دوستان اگه میتونید کمکم کنید و لطفا دکترای خوب رو هم بهم معرفی بکنید
  التماس دعاااا

 36. بچه ها به نظرتون دکتر رفتن هم تاثیر داره یا فقط باید به دور از استرس بود؟؟؟

 37. سلام اگه میشه لطفا جوابمو بدید خواهش می کنم
  برام خیلی خیلی مهم است,?

  • سلام به همه ی شما دوستان خوب، پیشنهاد میکنم به همه ی شما قرص ضد استرس سرترالین مصرف کنید. واقعا همه چیز براتون تغییر میکنه، بی استرس میشید، اعتماد به نفس شدیدا بهتون دوباره برمیگرده. این قرص تروخدا مصرف کنید وگرنه از استرس نابود میشید خدای نکرده. سرترالین ۵۰

  • اعصاب و استرس خیلی تاثیر داره من از موقعی که فهمیدم تشدید شده ای کاش هیچ کس بهم نمیگفت

 38. تو روبه خدا کمکم کنید…

  • سلام سنا ودوستان عزیزم پماد پروتوپیک استفاده کنید بهتون قول میدم جواب میده

 39. طبق اون چیزایی که دکترا گفتن فولیکول های مو در اثر استرس خشک میشن و مو ها میریزه در حالی که پیاز مو زندست.فولیکول ها باید دوباره زنده بشن که رشد شروع بشه.برای رشد فولیکول ها هم بهترین چیز کافئینه.کافئین هم تو محلول آلپسین لیکوئید وجود داره.اینا همشون گفته های یه دکتر با حوصله بود.خدا خیرش بده.

  • سلام خسته نباشید واقعا از راهنمایی تان ممنون خدا انشاالله همه بچه‌ها را شفا بده

 40. سنا خانم دکتر نوربالا یزد مراجعه کنید

 41. سلام سنا خانم محلهایی که موهشان ریخته پوستشان چه رنگی هستش

 42. سلام دوستان
  آقای آرمان چرا اینجا بازار گرمی میکنی ؟!
  دوستان عزیز اصلا نگران نباشید، من خودم و دوستم شدیدا به این بیماری مبتلا بودم هر نوع دارو و و پمادی استفاده کردم، پیش پروفسور پوست هم رفتم جواب نداد ولی الان خوب شدیم، ابتدا توکل به خدا ،دوم توکل بخدا سوم توکل به خدا
  اون کسی هم که میخواد درمان کنه شما رو هم بازم بنده خدا ست، کسی دوست داشت تماس بگیره من راهی دارم حاضرم قسم بخورم جواب میگیرین بدون مصرف دارو .
  شماره تماس من : ۰۹۳۰۸۷۶۲۰۰۱ شریفی

 43. بخشید اصلاح میکنم احسان منظورم بود، دوستان بهتون قول میدم نتیجه بگیرید، خوشحال میشم دل این دوستان رو شاد کنم، لطفا کسی که مبتلا به این بیماری هست تماس بگیره من فقط راهش رو میگم و بس

 44. سلام منم ۲۱ سالمه چندین ساله با این بیماری دارم میجنگم اولش با حوصله و صبوری بعد اینکه به سختی بعد مدت ها درمیاد باز میریزه اخه خدا ما تو یه سن حساسی هستیم اوج جونیمونه
  من دیگه خسته شدم بریدم همه جور درمانی دیفن سیپرون سیر سیاه دانه تزریق ووووو هرچی ک بگید انجام دادم توروخدا درمان قطعی این بیماری چیه؟؟؟؟

  • سلام منم چند ین ساله این بیماری را دارم و دیگر امیدی نداشتم که خوب شوم و روز به روز استرس
   من زیاد تر میشد

   از اول تا اخر باید به خداتوکل کردو نباید نا امیدشد
   خداوند انشاالله همه بچه ها را شفاء بده…

 45. سلام بچه ها اگه میشه بگین گیاهان داروی هم تاثیره داره واز چه گیاهانی استفاده کنیم…؟

  • سلام سنا خانوم ،من از گیاهان دارویی ،حجامت ،زالو استفاده کردم ولی درمان نشد ،فقط هزینه ای بود که رفت ،همین

 46. سلام بچه‌ها کجاید چرا جواب نمیدید؟؟؟

  • سلام دوستان من درمان قطعی این بیماری رابه لطف خدادراختیاردارم بدون استفاده ازهرگونه داروی شیمیایی ویاتزریق آمپول بااستفاده ازموادصدرصدطبیعی که قدمتی کهن دارد

 47. سلام بچه‌ها کجاید چرا جواب نمیدیدلطفا جوابمو بدهید

  • ایارج فیقرا درمان میکنه خیلی سریع

  • ایارج فیقرا درمان میکنه خیلی سریع اگر اینها رو مدیر نمینویسی بگو در اینترنت سرچ کنند ایارج فیقرا و درمان آلوپسی یا ایارج فیقرا و ریزش مو یا ایارج فیقرا ریزش مو سکه ای

 48. با سلام عبدالنقی هستم از افغانیستان روزی ۲ حبه سیر درمان میکنه ای کچلی را فاتحه بفرستید

 49. سلام دوستان،، چرا دوستانی که میگن درمان شدیم روششو به ما نمیگن،من فک نکم این بیماری درمان داشته باشه،من که ۶سال دچارشم خیلی جاها رفتم و خیلی روششها رو ازمایش کردم ،ولی نشد که نشد دوستان که میگن درمان شدیم راهنماییمون کنن خواهشا

  • سلام دوستان،من ۲۵ سالمه و تقریبا ۱۴ ساله این مشكلو دارم. تقریبا همه ی روش هارو امتحان كردم،از گیاهی و شیمیایی گرفته تا تحریك پیاز مو..ولی خب جواب نداد،، خیلی ام مطلب راجع به اعصاب،سیستم ایمنی،تیرویید،كمبود ویتامین و… خوندم، دارم از چنتاش استفاده میكنم كه تركیبه چن روشه و همراهم هم عمل میكنه،البته باید ببینم عوارض نداشت باشه،كه تقریبا داره جواب میده
   اگر مشكلی نداشته باشه كه قاعدتا موادی كه استفاده كردم بدون عوارض و گیاهیه، شبیهه معجزه میشه و ثبتش میكنم

 50. نشانه اولیه سرطان کبد هستش. تو سایت خارجی خوندم(. انجمن موی بریتانیا) من بهش مبتلا نیستم. دوستم مبتلا هستش. که قراره بره انگلیس برای درمان..

 51. سلام من ۳۴ سالمه
  ۵ سالی میشه موی صورتم میریزه
  اولش کم بود یکبار تزریق انجام دادم خوب شد ولی بعد دوباره شروع شد و بیشترم شد
  از یه جای صورتم که مور درمیاد از یه جا دیگه شروع میشه. دکتر رفتم ژل و تقویت کننده نوشت دوماهه استفاده میکنم نتیجه خاصی نگرفتم.
  دوستان اگه درمان خاصی هست و کمک کننده هست منم درجریان بذارین
  اصلا بیاین یه گروه تو تلگرام بزنیم باهم درارتباط باشیم شاید نتیجه گرفتیم از تجربیات هم شاید بتونیم از عهده این بیماری بربیایم .
  —————–
  تو تلگرام درارتباط باشید با من . من که دارم مبارزه میکنم با این بیماری
  میخوام درمان با سیر رو شروع کنم. فلفل تند رو هم یکی از همکارام توصیه کرد.

  • سلولهای متورم کننده که تو کبد تجمع میکنند همون بلغمند ایارج فیقرا میتواند اون رو درمان کند ولی طول میکشد بهمین دلیل که میگند درمان اساسی میخواهد یعنی صفرا میره تبدیل به بلغم میشه و اگر صفرا بالایت باید هلیله زرد و سیاه و فلوس خورد اصلا نترسید من خودم این کار رو کردم موهای جلوی سرم هم که سالها قبل ریخته بود در آمد خانمم هم شبی یکی خورد موهاش سفت شد یعنی موهای که مثل کاکل ذرت بود و در هم برهم و میگفتند ارثیشون محکم شد قشنگ حالت میگره در اصل ارثیشون این بوده که تسن سی سالگی بلغمشون بالا میرفته

 52. سلام دوستان.زیر چونه من هم پارسال اوایل پاییزدیدم سکه ای شده.رفتم دکتر آمپول خارجی تزریق کردقراربودبعدیه ماه دوباره برم یکی دیگه تزریق کنه نتونستم برم. اونجا که یه بار تزریق شده یه مقدارمودرومده ولی الان محل بیشتری کچل شده.عیدرفتم پیش یه پزشک دیگه قرص کلسیم وویتامین و آهن وآمپول تقویتی ازنوع خارجیش تجویزکردهمراه بامنوکسیدیل ۵درصد.بعدیه ماه تموم شدن ولی مایع منوکسیدیل تموم نشدوکنارگذاشتم احساس میکنم داره موهادرمیان. الان یه هفته ای هست که روزی دوبار سیرمیمالم بعددوسه دقیقه میشورم بعد قطره پیاز عنصل میمالم.یه بار شب یه بار روز. احساس میکنم بهتر نتیجه میده. انشاله که همه دوستان از شر این بیماری خلاص بشن.

 53. سلام بچه‌ها خوبید لطفا مارا هم راهنما یی کنید
  ما هم شما راهنما یی میکنیم شما ها مثل خواهر وبرادرم هستید وشمارا خیلی دوست دارم بچه‌ها
  من هم سیر وحنارا توسعه میکنم.

  • سلام بچه ها من اول پشت سرم یه زخم شد توی موهام اون زخمو کندمو الان دقیقا شبیه ریزش موی سکه ای شده تازه احساس میکنم بزرگترم شده ینی منم این بیماریو دارم؟؟؟

 54. من دو سال اینگونه شدم توی این دو سال فقط خاک اره بنا به تشخیص پزشک معالج نزدم تنها تو مراکز پزشکی پزشک قانونی نرفتم همه نوع آزمایشی هم دادم خوب که نشد بدتر هم شد این چیزی را که میگویم حتما بروید پزشک سنتی خوب بنا به طبعتون فرق میکنه یه ذره درمان این ایارج فیقرا اویلش تا یک هفته دوکپسول بعد اینقدر که اسهال شدید نشویدتا دو ساعت قبل و بعدش چیزی نباید بخوریداست کپسولش هست ولی آزاد بعضی عطاریها دارد به صرفه تره ضد بلغم تو سر اگر سرچ میکنید بزنید ایارج فیقرا درمان مو آلوپسی اگر خوب نشدید بعد از دو ماه صفرای بالا دارید نسخش اینه هلیله زرد و هلیله سیاه وفلوس و ترنجبین را بعد اهسته گرفتن هلیله شب بخیسانید سه دقیقه قل بخورد بخوریدمیزاتپن هر کدام یک قاشق چایخوری هفته ای یک لیوان تا هشت هفته و در همین حین ایارج فیقرا را که نسخه بو علی سینا و سقراط استفاده کنید

  • جواب این درد ایارج فیقرا اگر نشد تا هشت هفته همین درمان فقط یک روز در هفته هلیله زرد هلیله سیاه فلوس من پیش دکت ها فقط خاک اره به سرم نمالیدم

  • سلام دوستان من ترکیبات ایارج رو گرفتم خودم ساختم الان پانزده روزه دارم استفاده میکنم دوتا صبح دوتا شب همراهش دو تا کبد شویم استفاده میکنم ولی اسهال نشدم ، تا که ی باید استفاده کنم

 55. ریزش مو در اثر بلغم تلمبار شده است در سر ایارج فیقرا که شرحش در ویکیپدیا آمده درمان انهم ایارج فیقرا که ابو علی سینا گفته است بلغم زیاد باعث بالا رفتن آب بدن و رطوبت میشود و مو بعد از چند روز میگنده میریزه و فولیکول نممیره شما بعد از سه روز استفاده از این معجون دونهای سیاه را در سرتان میبینید ولی نکته اینجاست که شما باید پیش دکتر طب سنتی بروید و سرخود استفاده نکنید داروی گیاهی هم میتواند مضر باشد من خودم دو سال بیمارستان رازی هم رفتم پیش استاد مسلم اینکار رفتم و جالب پیش استاد استاد که یک خانم بود هم رفتم یک ماه خوب میشد دوماه بعد بدتر بالاخره از انبوه داروها نشستم حساب کردم کدام دارو موقع معالجه موقت نزدیکترین اثر را داشته که با قطعش بدتر شدم داروها را تک تک استفاده کردم تا به این دارو رسیدم الان بعد از سه ماه خوب شدم مدیر محترم سایت شما این رو اعلام کنید تا مشکل این بنده خداها حل بشه اگر هم میترسید بالای آن تذکر بدهید که این فقط جهت آگاهی و هیچگونه توصیه درمانی محسوب نمیشود چون شما این همه پیام منفی نوشتید طرف رو بیشتر اضطراب میگره نکته جالب این مریضی اینه که با کوچکترین اضطراب الکی مو ها شدت ریزش بیشتر میشه

 56. ایارج فیقرا من رو درمان کرد ولی اون دکترهای حاذقی که میدونند مستقیما نمیگند با صد تا دارو دیگه به آدم میدهند چون پنیر ماست و برنج مرغ و کالباس و …. گوشت گوساله سرد به کبد ضربه میزنه و بلغم که سرد و مرطوب در آدمها به شدت بالا میره و سیستم ایمینی بدن هم قاطی میکینه ایارج فیقرا همراه با عناب خشک گرم و بلغم را در سر از بین میبره خواهش میکنم هر کسی پیش دکتر رفت و خوب شد بمویسه تا بقیه هم اطمینان پیدا کنند من خو ب شدم از همون روز دهم موهایم بعد از دو سال رشد پایدار داشت ولی بعضیها هم میگویند تا یکسال هم درمان را باید ادامه دهم و در سه ماه کاهش دهم

 57. سلام ببخشید میشه بگید ایارج فقیراچیه واز کجا میشه تهیه کرد آمپول ویا دارو گیاهی

 58. با سلام خدمت همه ی دوستان

  بنده دختری ۲۱ساله ام اومدم بگم دوستان نگران هیچی نباشین همه ی موهاتون درمیاد اگه ناامید و عجول نباشین من ۳ ساله ریزش سکه ای داشتم هنوزم دارم چون سرمن دایره دایره همه جاش ریخت یه ناحیه میریخت بعد یه هفته دوباره یه قسمت دیگه خیلی نگران بودم تا اینکه درمان واقعیمو پیدا کردم اول اینکه تمام امیدتون به خدا باشه حتی برا یه تار موهم خدارو شکر کنین اما درمورد درمان باید بگم که باید حوصله داشته باشین و تنبلی نکنین اول از همه استرسو نگرانی و فلان و بذارین کنار بعد هر روز یه مقدار سیر و محکم بکوبین و آبشو فقط دربیارین بعد آب سیرو روزانه دوبار به محل ریزش بمالین و دراز بکشین و زیر کمرتون یه بالش بزارین پاهاتونو به دیوار تکیه بدین طوری که خون بدن به طور مستقیم به سر برسه حدود ۱۰ دقیقه اونطوری دراز بکشین و با نوک انگشتاتون آروم سرتونو ماساژ بدین بعد ۱۰ دقیقه موهاتو همیشه با گل سرشور بشورین مطمان باشین هیچ شامپویی خاصیت اینو نداره که مو دربیاره یا جلویه ریزش مورو بگیره اینا فقط تبلیغاته فقط و فقط با گل سرشور موهاتونو بشورین ولی به آرامی تا به موهای باقی مونده ضرری نرسونه بعد اینکه موهاتونو شستین یه ذره که خشک شد درصورت نم بودن مو یه مقدار روغن زیتون خالص به جاهای ریزش بزنین مطمان باشین بهتون قول میدم همه ی موهاتون درمیاد حتی بهتراز قبل هم رشد میکنه فقط و فقط صبر لازمه اگه واقعا موهاتون براتون مهمه صبر داشته باشین و عجله نکنین با یکی دوماه این کارو انجام دادن زود خسته نشین و نگین بی فایدس چون درمان با روش مواد طبیعی خیلی طول میکشه همونطور که گفتم من ۳ سال تازه به نتیجه رسیدم الان کف سرم موهای کرکی دراومده که اصلا دیده نمیشن ولی دستموکه میزنم میبینم کاملا مو دراومده و پرپشته و درحدود دوهفته هر موی کرکی شکل به حالت موی طبیعی درمیاد و رفته رفته سیاه میشه امید وارم بتونم کمکی به شما بکنم بازم میگم به هییچ عنوان ناامید نباشین حتیییی برای یک تار مو شکر کنین

 59. سنا این زشت این پست رو من تبلیغ جای خاصی کنم متاسفانه بعضی پزشکهای سنتی و شرکتها هم …. ایارج فیقرا ماده اصلیش صبر زرد شما تو ویکی پدیا بزنید میاید بقیه اش حالت مصلح برای این مسهل دارد عطاریهای کمی دارند دنبال این نباشید خودتون درست کنید بع۱ضیها خود عطاریها کلشون را دارند بعضیها هم شرکتی از دو کپسول تا چهار کپسول باید در شبانه روز بنا به طبعتون با دستور پزشک طب سنتی بنا به مزاجتون بخورید اگر دو روز نخورید از رو سوم ریزش شروع میشو

 60. دارو گیاهی گران هم نیست پودر کپسول خالی ار داروخانه یا دارو گیاهی میگیری یا ارد نخود را با عسل بصورت کپسول در میاری قورت میدی ولی به نظر من یه بار پیش پزشک سنتی برید بعد بنا به طبعتون همون ادامه بدید حتما جواب میگیرید شک نکنید این مریضی در ادمهای گوناگون شدت و قوت داره استرس عامل اون نیست ولی کوچکترین استرس در حد ابدوغ خیار روی اون تاثیر داره

 61. سودا تمام این کارها بی فایدس باز میریزه برو ایارج فیقرا بگیر و اگر صفرایی هستی هلیه زرد با هلیله سیاه و فلوس هفته ای یک بار بخور

 62. درود بر شما من از ناحیه سر دچار کچلی کامل شدم البته به خاطر عوامل ژنتیکی وسه ای نبود .ولی الان ریشم دچار ریزش مو در ریشم شده سکه ای شده.من استرس زیاد دارم چون تازه ازدواج کردم .کار درستی ندارم . خیلی بدم میاد با کچلی سرم کنار اومدم چون یه چیز عادیه ولی ریشم که ریخته خیلی ضایع شده.خدایا این چه دردیه .

  • خدا درد داده درمان هم برو دعا کن این یک علامت ایارج فیقرا استفاده کن خوب نشدی بعد یک ماه معلوم صفرات هم بالاست اگر منظم استفاده کنی طبق دستور پزشک خوب میشی ولی بگی امروز بخورم فردانخورم یا تلخ و … خوب نمیشی ایارج دو تا کپسول ۵۰۰ روز دو تاشب حداقل یک یا دو ساعت قبل و بعدش چیزی نباید بخوری تا زمانی که موهات شروع کنه به در اومدن بعدش میتونی شبی دو تا حسابی فشرده بخوری
   هلیله هم قضیه اش اینه که هرکسی آدم این کار نیست اما اگر طبیب گفت صفرات تبدیل به بلغم شده یه خروار ایارج بخوری فایده نداره
   هلیله زرد با هلیله سیاه فلوس ترنجبین در اب بخیسونید یک شب گوشت هلیله را از هسته جدا کنید آنقدر حرارت بدبد که بیست تا سی ثانیه بجوشد
   یک لیوان هفته ای یک بار نفخ زیاد داره با شکر بخورید بهتر این و خودم مجبورا امتحان کردم افتضاح
   اگه خوب شدید بعد دو ماه ابوعلی سینا مدیر سایت رو دعا کنید تو اینجا انتشار بدید تجربه خودتون اگه خوب نشدید هرچی خواستید به من بگید به شرط اینکه پیش دکتر حاذق رفته باشید و مزاجتون رو درست تشخیص داده باشه

 63. از راهنمایتان ممنونم خدایا شکرت…!

 64. من ایارج استفاده کردم موی سرم جلوش طاس بود پشت سرم سکه ای سه سال ریخته بود از زندگی نامید بودم مدام گلو و دهانم افت میزد و یبوست داشتم پیش دو تا طبیب ینتی رفتم نمیدونستند این چیه سراغ یه دکتری رفتم عین همون چیزی که تو سایت بوعلی بود در مورد اخلاط و استفاده ایارج فیقرا تجویز کرد موهای پشت سرم با سرعت داره خوب میشه مونکسیدیل اینقدر سریع اثر نمیکنه بعد موهای جلوی سرم که اصلا نبود یه ذره رشد داره و موی بور میلیمتری داره البته انتظار ندارم در بیاد ولی اینقدر قدرت داره حتما با عناب بخورید عناب را به اندازه ای بخورید که قوای جنسی به اعتدال برسد و همه دردهام حتی دلشورهای الکی من خوب شد

 65. به فکرم رسید این پزشکهایی که میگفتند این درداگر وسیع بشه خوب نمیشه پس این ابو علی سینا چه مخی بوده چندد صد سال قبل این درد و بدون هیچگونه ازمایشگاهی تشخیص داده و خوب کرده روحش شاد ایراج فیقرا با این اسم عجیب قریبش معرکه است

 66. سلام بچه ها منم۲ساله که ریزش سکه ای دارم حتی مژه ها و ابروهام هم همه ریختن، تا اینکه پیاز عنصل از عطاری ها گرفتم و تا امروز که ۱۸ روز از مصرف روزانه ام میگذره و تمام موهای سرم و ابروهام به صورت کرکی درومده،شما هم امتحان کنید ایشالا که حتما نتیجه میگیرید..فقط ناامید نشید چون حتما موهاتون درمیاد

 67. کسایی که از طریق حساس سازی پوی سر به جایی نرسیدند بلغم بالا دارند و حتما ایارج فیقرا باید بخورند

 68. لطفا کسایی ه موهاشون حداقل دو سانتیمتر رشد کرده و بیشتر از دو ماه دوام داشته را حل بزارند چون این بیماری مقاومی هست و بقیه گمراه میشوند پیلز عنصل مثل ایارج فیقرا همیشه جواب نمیده و تو بعضها موقت جواب میده حساس سازی با مونوکسیدل دراز مدت برای قلب خطرناک همچنین بقیه حساس سازیها کورتون داره که آنها هم استفاده دراز مدت نمیشود کرد خطراتش کم نیشت سیر سایر حساس سازیها اگر طرف حساسیت خاصی نداشته باشد و افراط نکنه عیبی ندارد ایارج فیقرا باید با عناب استفاده شود البته ایارج بدرد کسی میخوره که به درمان مقاوم هست یعنی بیماری رو ریشه کن میکنه

 69. خیلی خوشحالم که بچه ها باکپسول ایارج فیقرا نتیجه گرفتن، ولی من به خاطر شیردهی نمیتونم استفاده کنم. بچه ها یه توصیه که دارم اینه که وقتی برای اولین بار موهاتون در میاد، حتما چند بار با ژیلت بزنیتش تا قوت بگیره وگرنه میریزه و ناامیدتون میکنه.حتما سعی کنید بزنید موهای کرکی و نازک رو

 70. سلام
  با دارو شیمیایی و تزریق نتیجه ای نمیبینید
  برید دنبال طب سنتی و داروهای گیاهی
  من خودم این مشکلو دارم
  با تزریق خوب میشه ولی بعد از دو سه ما باز میریزه

  مطلب زیر رو بخونید

  ⚪️ #پسوریازیس( #ریزش_موضعی_مو یا #آلوپسی )⚪️

  این بیماری ناشی از سردی موضعی است و درمان آن به قرار زیر می باشد:

  ۱ )حجامت عام ۵ مرحله هر ماه یک بار در ایام پرفشار
  واکنش احتمالی : ایجاد ترشح در موضع زخم پسوریازیس به مدت چند روز .

  ۲)عسل روی موضع شب ها بعد از حجامت سوم

  🔴چند توصیه

  🔹حمام کردن روزانه
  🔸استفاده از مرطوب کننده
  🔹رژیم غذایی مناسب
  🔸عدم استفاده از مشروبات الکلی و دخانیات
  🔹عدم استفاده از شامپو های معطر و صابون
  🔸استفاده مکرر و روزانه از سبزیجات و میوه
  استفاده از مواد غذایی حاوی ویتامین ها، عناصر معدنی و فیبر غذایی می باشد.

 71. سلام دوستان عزیز
  بنده خودم از این بیماری رنج میبرم
  و هرمدت اندازه چند سکه در موهای سرم و ریشم در میاد و کم کم کمو زیاد میشن.
  بگذریم
  فقط میخوام بگم هرچند اثبات نشده ولی خدا شاهده بیشتر از ۹۰ درصد این بلا
  فقط فقط بر اثر استرس و دلهره و فشار عصبی
  اینهارو از خودتون دور کنید
  که خدایی نکرده بدتر نشید
  و انشالله میبینید که تو را برگشتین
  بهتون قول میدم

 72. ارتباط استرس با ریزش مو مثل بوی پیاز داغ با سرما خوردگی و تشدید آن هست اما دو ام الامراض استرس و یبوست است و تواکثر ادمها بلغم زیاد زحمت این دو رو میکشد اکثر بلغمیها بدلیل بالارفتن ایمینی بدنشون بالاخص در برابر گرمیجات و سودا مثل آفت زدن در مقابل بادمجان و گوجه شیرینیجات فکر میکند به اشتباه سوداوی هستند ایارج فیقرا ضد بلغم ماسیده در راس بدن است ولی هنگام استفاده دیده شده کسایی که موهای پایشان ریخته شده در آمده نکته مهمدر مصرف این معجزه اینست که بخاطر اینکه اسهال میاورد در دراز مدت میتواند مثل یبوست انتهای روده بزرگ را زخم کند و دچار بواسیر شوید به همین خاطر شما بهتر است یک شب دو کپسول ۵۰۰ ایارجبخورید شب بعد پنج عدد عناب این راهکار را تا آخر عمرتان را ادامه دهید سالم میمانید این مطلب را چون خودم دکترها از دستم ذله شدند تا آخر به وسیله ایارج فیقرا خوب شدم لازم دانستم بگویم خیلی سختی کشیدم ولی با امید به خدا خوب شدم و حتی چند فرصت شغلی رو برای اینکه فکر میکردند عصبی هستم یا واگیر دار از دست دادم

 73. این بیماری میگیره و ول میکنه شایدهم باقی بمونه ، کسانی که میگن با این یا اون خوب شد بدونید مو خودش تو دوره رشد بوده و ربطی به درمانشون نداشته ، اگه لکه کوچیکه بلافاصله برید پیش پزشک تا با تزریق از بزرگ شدنش جلوگیری کنه ، من فقط به درمان پزشکی اعتقاد دارم ، در موارد شدید میتونید از پوستیژ استفاده کنید

 74. سلام دوستان من هم الان دو ساله که به این مشکل دچار شدم اولش یه دایره کوچیک قسمت چونم بود که الان بیشتر شده کل چونمو گرفته دکترای زیادی رفتم انواع اپول ها و دارو ها مصرف کردم که نسبتا تا یه دو ماهی خوب شد ولی باز برگشت حالا از طب سنتی کمک بخوام من که همه ی راه هارو رفتم این یکی هم امتحان کنم شاید خدا خواست خوب شد حالا دوستان من یه عطاری بهتون معرفی میکنم تعریف کارشو زیاد شنیدم اسمش حکیم چنومیا هست هندیه دو روز پیش رفتم پیشش گفت که همه ی دکترا میگن بخاطر اعصابه ولی ربطی نداره گفت یه چیزی مثل کرم ریز هست که کارش خوردن پیاز مو هست گفت که هفته ی دیگه برم پیشش که یه محلولی درست کنه تا سه روز برم پیشش خودش برام بزنه حالا عزیزان ادرسشو بهتون میدم خودمم که رفتم اگر به امید خدا نتیجه گرفتم بهتون اطلاع میدم که حتما برید پیشش ادرسش:شیراز.بلوار پاسارگاد عطاری حکیم چنومیا به هر کی بگید نشونتون میده به امید سلامتی و روزهای خوب.

 75. ايراج فقيرا رو از كجا ميشه تهيه كرد ممنون

 76. سلام به همگی.من اهل یزدم.شیش هفت ماهه زیر چانه ام هردوطرف ریخته.هر دارووی استفاده کردم.پیش همه رفتم.ناامید شده بودم رفتم پیش دکتر نوربالا خیابان برخوردار یزد.بهم هم داروی گیاهی داد هم شیمیایی.شیمیایی تزریق کورتون بود.گیاهی استفاده مخلوط حنا و سیر رنده شده.الان موهای سفید داره بیرون میاد
  دلیل این بیماری استرس هست.وقتی هم میریزه استرست بیشتر میشه.باید بگم یه بار هم حجامت کردم به توصیه دکتر.
  امیدوارم همه شاد و سلامت باشید

 77. بچه ها من مژه هام داره میریزه تورو خدا بگید چیکار کنم؟دارم دیگه دیونه میشم بخدا

  • سلامم همین دیوونه شدنت و حرص خوردن بیشتر باعث ریختن میشه سعی کن خودت سرگرم چیزی کن چند هزار نفر تو ایران این بیماری دارن یکیش هم منم فقط به دکتر پوست مو مراجعه کن و حرص نخور

 78. سلام بچه‌ها لطفا.خواهش مکنم بگید ایراج فقیرا از کجا میشه تهیه کرد خواهش میکنم. ممنون ؟

 79. با سلام ب همه ی بچه ها
  من پسری ۲۰ ساله هستم دو سالی میشه ک ریزش دارم قبلا خیلی بود دست میزدم ب موهام خیلی میریخت خیلی استرس داشتم الان استرس رو گذاشتم کنار ریزشم خیلی کم شده ، دو طرف سرم یه کوچولو ریخته بود ، الان موهای ریزی در اومده ، نمیدونم چیکار کنم پر پشت بشن ، بچه ها اگ راهی میدونید بهم بگید ممنون میشم، تعجبه برام من بابا بزرگم تا پیشونی مو داشت ، بابامم عموهام هم همینطور، جون های این زمونه همشون استرسو ناراحتی دارن 😐 انشاءالله همتون خوب بشید ممنون میشم جواب بدید

 80. سلام توروخدااگه کسی نتیجه گرفته راهشو ب مام بگه.دارم دیونه میشم بخدا

 81. سلام ،تورو خدا راهنمایی کنید من کم کم تمام موهای سم ،مژه و ابرو هام ریخته ،کل بدنم هم هست ،بگید باید چکار کنم میخوام ازدواج کنم ولی نمیتونم تو رو امام رضا هرکی هرچی میدونه بگه

 82. سلام به همه
  من این مشکل رو ندارم و در شرایط شما نیستم اما به نظرم این مشکل هرچه باشه مساله حادی نیست. الان همه مشکل دارن یکی روحی یکی جسمی یکی پوستی باید با واقعیت کنار بیاید و برای خودتون بزرگش نکنید بابت سلامت عمومی شاکر باشید تا انشالا خوب شید. در ضمن هر بیماری قابل درمانه به شرطی که ادم برای خودش بزرگش نکنه و نا امید نباشه

 83. سلام دوستان . اصلا نگران نباشید. دکتری هست به نام حسن طالبی که مطبش تو شهر بجنوردهست. حتی دوستانی که سالهاست همه نوع دارو و دکتری رو تجربه کردن و جواب نگرفتن مطمئن باشن که با مداوای ایشون حتما حتما خیلی زود جواب خواهند گرفت. کافیه اسم ایشون رو تو گوگل سرچ کنید و .. . حتما خوب میشید.خدا انشاالله همه بیمارا رو شفا بده

 84. سنا جان سلام اياراج فيقرا رو از شهر ري عطاري داخل بازارچه موجوده از اونجا ميتوني تهيه كني به اميد خدا همه ي بيمارا شفا پيدا كنن

 85. چند بار تو این سایت بگم برید ده روز ایارج فیقرا ایتفاده بکنید جواب نگرفتید هرچی دلتون خواست بگید

 86. ایارج فیقرا افسریه بیست متری دوم بین کوچه ۲۶ و ۱۷ فقط تو رو خدا حمله نکنید چون هرکسی حال نداره درست کنه یه دفعه قیمتش بالا نبره نگید هم از تو سایت خوندید چون من جای دبگری که یراغ دادم هم گرون تر میده هم یکی دیگر هم هست از قم میعرسته چون حالت کارخانه ای دارد گرونتر در میاد همراه اون هناب هم شبی ۵ تا جهت دو کپسول بخورید هفته اول شبی دو تا کپسول شبهای بعد به میزانی که اسهال شدبد نشود بعد قبل از دو ساعت از اون نباید چیزی بخورید الان من علاوه بر موهای پشت سرم موهای جلوی سرهم که سالها فلل ریخ ته بود کمکم دارد در میاید البته مثل فبلس نمیشه و یکشب ددمیون یکی دارم مبخورم

  • سلام مهین خانوم من ایارج رو خودم ساختم از همون ترکیبات بوعلی از هر کدوم ۱۵ گرم فقط از صبر زرد ۳۰ گرم الان ۱۸ روزه استفاده میکنم ، صبح دوتا شبم دوتا ولی تا حالا اسهال نشدم اصلا تغییرم نکردم

 87. بیست متری دوم افسربه بین کوچه ۱۶ و ۱۷سمت راست یکطرفه هست

 88. من بیست ساله آلوپسی دارم.مال من از نوع سختشه.بیشتر راه های درمام رو بلدم..مثلا کسایی که ریزششون کمه یا لیمو ترش و فلفل سیاه میتونن خوب بشن.

 89. من به خدای مهربان خوش بینم

 90. سلام دوستان منم تقریبا شش ماهه به ریزش ریش مبتلا هستم فقط یکبار رفتم دکتر بهم آمپول تزریق کرد و گفت یه ماه دیگه بیا یکی دیگه تزریق کنم ولی من یادم رفت یعنی ریشم درآمده بود و فکر کردم خوب شدم..الان نتها ریش بلکه موهای سرم داره سکه ای میریزه..و ریشام هم بیشتر از قبل سکه ای شده پس یعنی تزریق فقط برای یک مدت کوتاه جواب میده و درمان قطعی نیست..
  بعضی دوستان میگن خوب شدن و راهشو بلد هستن ولی نمیدونم چرا راهشو به ما نمیگند؟؟ اگه پول میخواهید پول میدیم بهتون فقط راهش رو بگید. برای ما آقایان خیلی بتره چون ریش و موی ما همیشه توی دید هست حالا خانومها حداقل موهاشون توی خیابون پوشیده هست.
  لطفا راهشو بگین من ۳۳ سال سن دارم وقتی دیدم اینجوری شدم خدایی شکه شدم..آخه علت اصلی این ریزش چی میتونه باشه..بعضیا میگن استرس و غم و این چیزا..
  دوستانی که میگن درمان شدند قسمشان میدم که راهشو بگن..آقای شریفی که شماره گذاشته بودند اصلا جواب نمیده گوشیشو یا خاموشه یا جواب نمیده..دوست من چرا ملت رو سر کار میزاری کار خوبی نیست اگه واقعا درمان شدی به مام بگو چکار کردی..الان تصمیم گرفتم از سیر و پیاز و عسل استفاده کنم ببینم چی میشه…
  با تشکر (وحید)

 91. سلام. من با داروها و نسخه هایی که دیگران تجویز کردن هیچ کاری ندارم و نه اون هارو تایید میکنم و نه کذیبشون میکنم فقط بعنوان کسی که یک دفعه دچار این بیمار شدم و به صورت کامل خوب شدم میخوامد تجربه خودم و در اختیارتون بذارم
  من خیلی میترسیدم و چند تا دکتر رفتم و چند تا چیز مختلف و رعایت کردم پیش دکتر ارمنی و دکتر ایرانی و .. رفتم اما هنوز شرایط بد بود به خصوص شرایط روحیم تا اینکه یکی از آشناهامون یه دکتر معرفی کرد توی کرج که واقعا معجزه کرد اولا گفت میدونم خیلی این دکتر و اون دکتر رفتی اما فقط به من اعتماد کن این بیماری روی ذهنه تو رشد میکنه پس سعی کن در طول درمان با من کامل همراه باشی تا خوب بشی اولین چیزی که بهم گفت این بود که اصلا نترس باور کن که بلاخره درمان میشه و خیلی روی ذهن من تاثیر گذاشت با حرفاش و من رفتم یه پودر خریدم که جاهایی که ریزش داشت و با اون میپوشندم تا دیگرون نبیند و هی نپرسن چرا اینجوری شده و به اطرافیانم گفتم اصلا دیگه بیماری منو هی یادم نیارید و کاری نداشته باشید تا خوب بشم و بعد دکتر یه پماد ۷ هزار تومنی و چند تا ورق قرص بهم داد و بعد از یک ماه میدیدم که موهای نازک و کوچولو دارن روی جاهای خالی رشد میکنن اما دوومی نداشتن و بعد دکترم یه سری آمپول تجویز کرد که تزریق کنم البته نه به سر ( و بهم گفت هیچ وقت اجازه نده کورتون رو روی سرت تزریق کنن چون برای همیشه باید با موهات خداحافظی کنی ) و دقیقا بعد از گذشت دو ماه و مصرف داروها و اعتماد کردن به دکتر و اینکه از لحاظ روانی خودمو کنترل کردم الان شکر خدا خوب خوبه خوب شدم و هیچ اثری از اون بیماری نیست .
  هرکسی آدرس اون مطب و میخواد فقط بهم ایمیل بزنه
  در ضمن من چون قبل از اینکه خوب بشم تو این سایت ها مثل شما دنبال درمان میگشتم به خدا قول دادم بعد اینکه خوب شدم راه حل بیماری و برای همه تو اینترنت بگم همین.

  • سلام دوستان یه نوع ژل هست که به رشد موها کمک میکنه فرانسویه مارک Ducray واسمش

   gel rubefiant tonifying gel
   برای همه دوستان اروزوی سلامتی دارم وامیدوارم هرچه زودتر خوب
   بشن موفق باشید

  • موهات اول سفید درومد!؟بعد چند مدت مشکی شد ممنونم

  • Salam.toro ghoran rahesho be man ham begid

  • لطفا اسم و ادرس دكترتون؟

  • لطفا اسم و ادرس دكترتون

  • سلام دوستان منم حدودا شش ماه هست ک قسمتی از،موهام دچار ریزش سکه ای شد رفتم پیش دکتر احسانی تو میدان ونک ،بهم یک پماد دست ساز و یک محلول ماینوکسیدین داد ک هرشب باید اون پماد رو بسرم میزدم ولی باوجود استفاده هیچ نتیجه ای نگرفتم و گفت ک اگه نتیجه ندار بیا برات با تزریق امپول تا سه جلسه درمان کنم اما از،هرکسی پرسیدم گفت عوارضش بالاس…هنوز،مردد هستم انجام بدم..موها رنگ روشن کردم ک زیاد معلوم نباشه .نمیدونم چکار کنم واقعا..این دارویی ک میگین ایارج فیقرا یک توضیحی بدین ممنون

  • سلام اقا مهران لطفا ايميلتونو ميفرستيد؟!

  • سلام میشه آدرس دکتر برام بفرستین اخه من از نوزادی دچار این مشکل شدم البته تا سن ۱۸سالگی در خد سکه ای بود و بعد چندماه خوب میشدم ولی متاسفانه حالا ۶ساله که بطور کامل کچل شدم خیلی دلم برا موهام تنگ شده

 92. سلام من یکسال پیش دوچار کچلی تو ریشم شدم امپول زدم خوب شدم ولی دوباره اینجور شدم .کلا عصبی ام تازه ازدواج کردم .تورو خدا بیایید یه گروه تلگرام تشکیل بدیم همه ب هم کمک کنیم شاید درمان شدیم

 93. سلام.من بیماری سکه ای رو در روی صورتم داشتم اول یه نقطه بود بعد از دوماه دوجای ریشم به اندازه توپ پینگ پنگ خالی شد.به چند تا دکتر مراجعه کردم و امپول زدم که بعد از چند وقت جای امپول مو در اورد ولی به سرعت شروع به کم شدن کرد و بزرکتر شد.ولی بعد به یه دکتر معرفی شدم که الان فوت کردن یه دارو برام تجویز کرد که بعد از دوماه جواب کلی کرفتم.اگه کسی خواست اون دارو رو که ساختنی هست رو برای فروش با جواب دهی ۱۰۰درصدی وجود داره

 94. سلام.من چند روز پیش پیام گذاشتم و گفتم که به این بیماری مبتلا بودم.البته در صورت و داروشو از یه دکتر که فوت شدن کرفتم ولی پیام من رو تایید نکردید.این دارو هم میفروشم با تظمین

 95. من ایارج فیقرا دو ما استفاده کردم بعد از سه سال درمانهای متفاوت عجیب غریب خدا رو شکر خوب شدم برای من نوع شدید نعل اسبی بود که پزشکها رد میکردن مبگفتند خوب نمیشه با ابنکه دارو هم مصرف میکردم هر روز بد تر از دیروز بودم

 96. با سلام
  خدمت دوستان عزیز من خودم الان چهار ماهه درگیر این معضل هستم یه بار رفتم متخصص پوست یه امپول سفید رنگ Triamhexal Nzl تو نسخه اینو نوشته بود پوست صورتم تزریق کرد گفت تا یه ماه در میاد اگه نشد دوباره بیا بعد یه ماه بهتر نشد هیچ بیشتر هم شد رفتم پیش یه متخصص بهتر یه نسخه شامل شش عدد آمپول بیوتیکسین (بیوتین) ۵ میلی گرم دو روز در میان یکعدد تزریق عضلانی واسه صورتم هم محلول ماینوکسیدیل ۵ درصد روزی سه بار و پماد بتامتازون ۰/۱ درصد دقیقا یه ماهه استفاده می کردم.
  ولی تاثیر مثبتی ندیده بودم
  سه چهار روز پیش رفتم عطاری دو تا پیاز کوهی با یه شیشه روغن سیر و یه شیشه کوچلو روغن زیتون داد گفت یدونه از پیازها رو رنده بکن با نصف اینا مخلوط بکن با انگشت یا گوش پاکن بمال به کچلی ها باور کنید در حدود سه چهار دقیقه انگار صورتم اتیش گرفته بود نتونستم تحمل بکنم رفتم با آب خنک شستم فرداش دوباره زدم اذیتش کمتر بود تحمل کردم الان روز چهارمه نمی دونم اثرات درمانی داروهای قبلیه یا این معجون جدید موهام خیلی کم رنگ جونه زدن خیلی خوشحال شدم.
  ضمنا اینم بگم در حدود دو سه سالی هست از لحاظ روحی خیلی تو فشارم و مشگلات مالی و کاری دارم یادم میاد یه زمانی مرحوم داییم هم به یه همچین مشگلی دچار شده بود. البته فکر کنم بیشترش عصبی و استرس باشه.
  یا حق خدانگهدار
  اینشااله خدا شفا همه مریضا رو شفا بده.

 97. جای کچلی رو با سوزن تیز و استریل خراش بدین تا یه ذره خون بیاد بعد با سیر روش بمالید
  یه هفته تکرار کنید هرشب قبل خواب
  من که دارم نتیجه میگیرم

 98. سلام . من از دو سالگی این ریزش مو رو پیدا کردم .همه درمانی هم انجام داد مدتی در میآمد دوباره میریخت . خیییییلی افسرده بودم . یکروز به خودم گفتم من همینم . باید بپزیزم . و همون شد . الان همه سرم در آمده . فقط رو سانت پشت سرم در نیامده . و من هم ولش کردم . ما همه زیبایی رو دوست داریم ولی وقتی نمیشه نمیشه .

 99. استرس که هیجی هی بهش فکر کردن هم بد هست. دارو های شیمیایی اصلا نزنید .یک جا رو خوب می کنه صد جا رو خراب . و فایده هم نداره. فقط خدااااا.همه خواستگار هام رو رد میکردم ولی وقتی خودم رو پذیزفتم خیلی راحت به خواستگارم گفتم ک اونم قبول کرد و الان دو تا بچه دارم .

 100. سلام به همه دوستان
  میخواستم بگم دوستانی که نتیجه گرفتن دقیقا شرح بدید ایارج فیقرا رو چجوری درست کردین چون من پیش هر عطاری رفتم اصلا نمیدونه چی هست
  بعد طریقه مصرفش چون ایارج فیقرا پودر هستش و نمیشه پودر رو همین طوری بخوریم و سوال بعد اینکه چند روز استفاده کنیم. ممنون میشم راهنمایی کنید و یک سری رو از این بیماری نجات بدین.
  چه دوستانی که شفا پیدا کردن و چه دوستان بیماردر اینستاگرام هم میتونید با جستجو کردن کلمه ایارج فیقرا به فارسی با هم در ارتباط باشیم و گروه تشکیل بدیم و همدیگه رو کمک کنیم.
  از مدیر سایت هم خواهش میکنم پیام من رو نمایش بده تا بتونیم از شر این معضل خلاص بشیم.
  یا حق

  • سلام .یکسالو نیمه.گرفتارم کارم به کفرو خود کشی رسیده .جوونیمو پای موهام باختم .دعاکن برام

  • محلولی هست به اسم بهاره از عطاری تهیه کنید عصاره چند گیاه حاوی محرک رشد مو هست

  • خیلی از عطاری ها نمیدونن صد تا یکیش میدونه چی هستش

 101. سلام علیکم
  من هم همین مشکل تو سرم دارم, وقتی عصبانی میشم بیشتر میریزه.
  ولی یه جا خوندم با دعا درمانی درست میشه, یعنی به مدت چهل روز به یک امامزاده که نزدیکتون هست بروید و دعا کنید .
  متاسفانه خودم خارج هستم و امامزاده نیست اینجا, منتظرم برگردم .
  در ضمن کورتون استفاده نکنید.

 102. در مدت درمان از خوردن دوغ و ماست و بستنی پرهيز کنید

 103. ایارج فیقرا را نمیتونی درست کنی یه عطاری تو بیست متری دوم افسریه بین کوچه ۱۶ و ۱۷ هست تو کپسول خالی از داروخانه میریزید از روزی دو تا شروع میکنید و کم کم کمش میکنید تا اسهال شدید نگیرید کسایی که موهاشون نازک. هفت روزه جواب میگیرند حتما با دو کپسول باید پنج تا عناب بخورید من الان بعد از چهار ماه که خوب شدم از ترسم هر چهار روز یکی مبخورم برای ریزش سکه ای مقاوم یعنی بالای یکسال که به هیچی جواب نداده منایب است تمام اینها رو بالا توضیح دادند اگر امکانش بود عکسامو مینداختم تا باور کنید

 104. سلام خانمی هستم ۳۵ ساله حدود ۱۰ سال است که سابقه ی ریزش موی سکه ای داشته ام
  درمان زیاد کرده prp هم کرده کورتن نیز تزریق کرده ام موی سرم در میاد ولی تا بلند شود میریزد با شدت بیشتری
  تا الان ک کل موهایم ریخته است
  حتی شامپو پیراسته نیز استفاده کردم ولی با یک شک عصبی دوباره همه ی موهایم ریختند خواهشمند است اگر کسی راه چاره ای پیدا کرده بمن هم خبر دهند…

 105. با سلام خدمت دوستان
  بنده میثم عظیمی هستم مشاور پوست و مو
  با یک شرکت خیلی بزرگ کار میکنیم که تمرکزش روی پیشگیری و درمان عوارض مربوط به پوست و موی افراد است و یکی از این عوارض ریزش سکه ای مو هستش.
  شرکت یکسری محصولات کاملا تخصصی اروپایی رو به صورت انحصاری توی خاورمیانه وارد میکنه و نتایج خیلی خوبی هم دیدیم از این محصولات. لذا افرادی که دوست دارن هر مشکلی که دارن توی پوست و مویشان از جمله همین ریزش سکه ای رو حل کنن میتونن با بنده در ارتباط باشن و من این محصولات رو بهشون برسونم توی هر نقطه ایران.

 106. سلام دوستان
  خواهر زاده ي ۸ ساله منم از ۳ سالكي دچار اين بيماري شده.انواع دكترا رو هم برديم.موهاش درمياد و بعد از مدتي مجددا ميريزه.الان ناخن هاشم ميفته و درمياد.
  ما اين بار مراجعه كرديم به دكتر سنتي,آقاي حسين روازاده.
  ميدان جمهوري.
  اسمشو توي اينترنت سرچ كنيد آدرس و شماره مطبش مياد.
  به اميد خوب شدن تمام بيماران از جمله آلوپسي.
  يا علي.

 107. سلاامممممممم …..خداروشکر امید گرفتم..شوهرم ریزش سکه ای مقاوم تو موهاش داره بریم بینم ایارج فیقرا چی میکنه…توکل ب خدا قربون خدام بشم

 108. سلام من صورتم به صورت سکه ای ریخته و رفتم دکتر آمپول زد و الان به اونجاهایی که آمپول زده در اومده ولی باز ریزش ادامه داره

 109. سلام به همه
  من یه مدته مبتلا به ریزش موی سکه ای شدم و موهام وحشتناک ریزش داشت
  شب و روز تحقیق میکردم. از هرجایی که میشنیدم تخصص دارن سوال میکردم و دنبال درمان می گشتم
  تو این مدت هم بیکار ننشستم و هرشب چند حبه سیر رنده میکردم و ابشو میگرفتم و به محل کچلی ها میزدم نتیجه هم داد و ریزش موهام تقریبا یک سوم شد
  و اما نتیجه روزها تحقیق من برای پیدا کردن علت این بیماری این شد: ( عفونت دندان )
  یه عطاری قدیمی و بسیار شناخته شده توی چهارراه راهنمایی مشهد هست به نام عطاری شیخ الرئیس که همه داروهای گیاهی کمیاب رو داره. رفته بودم پیشش که پیاز عنصل بگیرم. تا مشکلمو بهش گفتم گفت دندونات عفونت کرده و عفونت وارد خون شده و بقیه ماجرا
  و من تازه یادم اومد که حدود دوماهه دندون های عقلم بدون اینکه خراب باشه آزرده شده و موقعی که چیز سفت می جوم یه درد خفیفی از داخل دندون حس می کنم
  اون پیرمرد عطار در نهایت مالیدن پیاز عنصل روی کچلی ها و رفع سریع عفونت دندونهام رو تجویز کرد
  شما هم به حافظه تون مراجعه کنید احتمالا دندونهاتون مشکل داره
  امیدوارم همه شفا پیدا کنن و تجربه م مفید واقع بشه

 110. سلام دوستان
  من ۶ ساله با ریزش موی سکه ای در گیر هستم . دکنرم رفتم . ولی در کل جای قبلی در میاد و جای دیگه میریزه !
  تنها راه حل بیماری
  استرس ممنوع ,
  خوردن کافئین ممنوع ,
  شستن مرتب مو با شامپو سیر ( یا رنده سیر )
  الان خیلی جای ریزش مو کوچک هست , اما هست درمان نشده
  انشا الله همه خوب بشیم 😃

 111. من ایارج فیقرا خریدم دارم هر شب قاطی عسل میکنم به صورت حبه ای درست میکنم میخورم در ضمن پیاز عنصل هم میمالم هر شب. توکل بر خدا. نتیجه بگیرم اینجا مینویسم حتما.

 112. بچه کسی میدونه توی مشهد از کجا میشه ایارج فیقرا تهیه کرد. من تقریبا تمام عطاری های مشهور رو گشتم و پیدا نکردم
  در ضمن پیاز عنصل ریزش مو هام رو به شدت بیشتر کرد. چون وقتی پیاز عنصل میزنم به سرم یه سوزش و خارش عجیبی در حد مرگ میاره. مخصوصا خارش فوق العاده شدید. و همین خارش شدید پوست سر خودش باعث میشه یه دفه استرسم به شدت بره بالا در حدی که دوس دارم چنگ بزنم پوست سرمو بکنم. بعدشم که دوش میگیرم موهام به شدت میریزه
  بهترین نتیجه ای که تا حالا گرفتم از مالیدن آب سیر به پوست یرم بوده که واقعا تاثیر خوبی داشت
  در ضمن من شنیدن شیره سفید رنگی که از برگ درخت انجیر میاد برای درمان آلوپسی خیلی خوبه ولی امتحان نکردم. کسی هست امتحان کرده باشه؟

 113. ازمدیرخواهش میکنم ایمیلمو تایید کنید

 114. سلام منم دچار ریزش خیلی شدیدسکه ای هستم توروخدا دعا کنید خوب بشم قیمت این کپسولولای اباریج چنده؟؟؟؟

 115. بچه ها منم با هزار مکافات و بدبختی ایارج فیقرا پیدا کردم،از خدا میخوام با این دارو نتیجه بگیرم یا دیگه مرگم بده…فقط خودم میدونم با این مریضی لعنتی چه زجری تا حالا کشیدم

 116. سلام من رفتم تو بازارچه شهر ری ایارج رو فقط ی مغازه اونم روبروی سقا خونه داشت خریدم دوروزه دارم استفاده میکنم اگه جواب گرفتم براتون پیغام میزارم اگه خوب کلی دعاتون میکنم

 117. تررررررووووووخدا امپول کورتون ب سر ترریق نکنید بدترش میکنه .متخصص ها هم میگن ولی گوش ندید .من اون یکی که نزدم درومده.

 118. سلام
  من ریزش سکه ای ریش دارم .الان شیش ماه شده. بیشتر از بیست روزه که دارم ایارج فیقرا مصرف میکنم ولی هیچ تاثیری تا الان نداشته.بنظرم رو همه جواب نمیده

 119. سلامـدوستانی که ـایارج استفاده کردند چند روز بعد نتیجه گرفتن من دارم دیوونه میشم چرا ریزش موهام قطع نمیشه

 120. سلام بچه ها
  در مورد ریزش موی سکه ای یه سوال داشتم خواهش میکنم هرکی اینو میخونه جوابشو بده تا جمع بندی کنم شاید برای همه مفید واقع بشه
  میخواستم ببینم شما مشکل دندون، مثل عفونت یا چرک یا خونریزی لثه یا دندون درد و یا هر مشکلی مربوط به دندون دارید یا نه . و اگر دارید دقیق توضیح بدید مشکل چیه
  من دارم به صورت حرفه ای تحقیق میکنم برای پیدا کردن دلیل واقعی این نوع ریزش مو. خواهش میکنم همتون جواب بدید لطفا

  • بله من بعد از مدتی که دندونم عفونت داشت شروع به ریختن ریشهام تو همون ناحیه شد.یه نفر دیگم میشناسم که اون هم به همین خاطر ریش هاش ریخته بود.بله من هم با شما موافقم این هم یک دلیل میتونه باشه

 121. بچه ها عجله نکنید منم ایارج دارم میخورم از افسریه گرفتم فعلا تاثیری نذاشته. اینی که من خریدم رنگش فهوه ای تیره ست و بوی دارچین میده اما توو سایت که خوندم فک کنم فرمولش با اینی که من دارم فرق داره. خلاصه هرکی از هرجا خریده و خوب شده بگه ما هم بخریم

  • منم ریزش سکه ای دارم و از ده سالگی هرچندسال یه قسمت کوچیک از سرم کچل میشد ولی خودش بعدچندماه خوب میشه الانم همین مشکلو برای چندمین بارپیداکردم و اتقگفاقا چندین ساله که عفونت لثه دارم شاید این دوتا به هم مربوط باشن شایدم نه

 122. من ایارج رو خودم ساختم. دقیقا همونایی که تو سایت بود رو تهیه کردم و به همون نسبت ترکیب کردم. بعد کپسول خالی از داروخونه گرفتم و پرشون کردم.
  قابل توجه آقا مهدی: من مشکل دندون ندارم البته هنوز به دندونپزشک مراجعه نکردم ولی در ظاهر مشکلی نیست.من ی ۲ سال آنزیم کبدیم بالا بود یعنی کبدم ی کم چرب بود. به خاطر همین ی مدت سرکه بالزامیک زیاد مصرف میکردم برای از بین بردن چربی. بلافاصله بعد از اون ریزش سکه ای پیدا کردم. این چند وقتم امتحان کردم , هروقت سرکه بالزامیک خوردم بلافاصله بعدش ی جای جدید رو صورتم اضافه میشد. برا همینم دیگه مصرفشو قطع کردم.
  دوستان لطفا تجربه خودشونو بگن شاید همه ی مشکل مشترک داشته باشن که از نظر خودشون مهم نیست ولی رو بیماری تاثیر داره

 123. دوستان منم تازه گی این مریضیه مزخرفو گرفتم.اول کم بود یه هو دایرش وسیعتر شده. فعلا دارم سیر میمالم. ببینم نتیجه میده. راستی موهای اون قسمت ریشش سست شده تا اروم خیلی اروم میکشم از ریشه در میاد موهام مال شما هم اینطوریه؟سیر بزنیم میشه یه شب رو سر بمونه یا باید بعد از چند دقیقه شست؟

 124. من وقتی مسواک میزنم لثه هام خونریزی میکنه. الان هم حالت ابسه چرکی روی لثه بالام زده که چندروز یکبار میخوابه و دوباره باد میکنه. دوستان گلم اصلا پیش دکتر نرید چون کورتون میزنه و تاثیر هم نداره. استفاده از طب سنتی بهترین گزینه ست. زیاد هم به ریزش توجه نکنید. اگر خیلی بد ریخته هرروز ۲بار اصلاح کنید. زیاد هم براتون مهم نباشه چون بیماری لاعلاجی نیست. توکل کنید به خدا و پیگیر درمان از کسانی که درمان شدن باشید. یا حق

 125. عاغا برید قرص ضد حاملگی LDبخرید تو آب حلش کنید و بمالید رو صورتتون البته بگم من ابروم اینجوری شده بود با تجویز مادر بزرگ این کارو کردم و خوب شد

 126. من هم همین مشکل رو چند سال داشتم،خیلی از روشهارو هم استفاده کردم،بعد یه مدت از طریق ،یکی از دوستان دکتر الهام عباسی رو معرفی کرد،رفتم پیشش،با دو بار تزریق مشکلم کاملا برطرف شد.
  آدرسش رشت،میدان جهاد،ساختمان الینا،واحد۵،دکتر الهام عباسی بود،البته اگه عوض نشده باشه.

 127. منم از افسریه گرفتم،به من گفت با آبجوش دم کن بعد آبشو با عسل قاطی کن و بخور.اصلا حرفی از به شکل کپسول درآوردن نزد.
  فقط گفت دم کردشو روزی ۳ بار با عسل بخور.

 128. سلام من قبلا پشت سرم زیره موهام یه زخم بود بعده یه مدت دیدم زخمش خشک شده و اونو کندمش همون قسمت زخم موهاش ریخت ولی الان اندازه یه سکه کاملاکچل شده و حتی کرکم نداره احساس میکنم بزرگترم شده ینی منم این بیماریو دارم؟

 129. درود بهمه دوستان. نگران نباشید. راه حلشو پیدا کردم تا چند روزه دیگه نتیجه گرفتم میگم چیکار کنین خلاص شین.

 130. سلام من ۴ ماهه که ریزش موی سکه ای دارم چند نقطه از موهای صورتم ریخته و تنها دارویی که استفاده کردم محلول ماینوکسیدیل و پماد هیدروکورتیزون بود ولی به طور مستمر استفاده کردم الان تقریبا ۶۰درصد موهام برگشتن ولی به نظر من تنها عاملی که باعث بهبودم شد این بود که استرسو از خودم دور کردم و اصلا بهاین بیماری فکر نکردم و ذهنمو درگیرش نکردم و حتی به اندازه یه سرماخوردگی ساده هم دل مشغولی واسه خودم ایجاد نکردم و اطمینان دارم که استرس بیشترین تاثیر رو در پیشرفت بیماری و عدم بهبودی داره
  واسه همتون آرزوی بهبودی دارم…

 131. من ایارج رو که از افسریه گرفتم اصلا بصورت حل شده با آب قابل خوردن نیست! از بس که تلخ و بدمزست!! اصلا فک میکنم ایارج نباشه.
  تورو خدا آدرس جای بهتری رو اگه دارید بذارید

 132. سلام. من نگران موهاتونید به اونی فکرکنید که سرطان داره. وقابل درمان نیست هیچ چیزخدا بدون حکمت وامتحان نیست

 133. ایارج فیقرا شبی دو عدد کپسول ۵۰۰ از دو ماه به بعد جواب میده بعد کسایی که بلغم بالا دارند باید استفاده کنند یعنی درمان ریزش مو در اثر بلغم بالا که بیشتر از دو سال طول کشیده از طرفی یه تیکه ریش ریخته ساید مال استرس باشد نه برای بلغم

 134. خدا شاهده من با ایارج فیقرا خوب شدم هنوزم تا یه ذره موهام میریزه تا یک کپسول میخورم خوب میشه خیلی ناراحت میشم اگه بفهمم به بعضیها اثر نمیکنه دو ما همراه با عناب بخورید قطعا دوتا اثر داره موها ریزشش خیلی کم میشه دوم اینکه حتما اونجاهایی که آخر سر ریخته نوک میزنه فقط با نور موبایل معلوم میشه موهای پرز مانند سفید این بعد از دو ماه اتفاق میفتد

  • سلام بچه های محترم بیماری آلوپسی آراتا
   بچه ها من خودم یک پزشکم و حدود ۹ سال با این بیماری دست و پنجه نرم کردم الان حدود ۴ ساله که کم کم کل موهای سرم در اومده فقط پشت سرم کمی باقی مانده این بیماری یک بیماریی همه گیر هست که فقط فقط از استرس بالا به مدت طولانی به وجود می آید من حقیقتش کرتون خوردم ولی با کم کردن اون باعث شد دوباره بریزه سیر زدم ولی باز با قطع کردن اون بریزه دوباره بچه تنها تنها تنها راه حل ادامه این موضوع فقط فقط دور کردن استرس می باشد چون با استرس بالا غده فوق کلیوی شما استروژن ترشح نمی کنه و بدن در مقابل به ریشه مو رو یک نوع باکتری قلمداد می کنه و سست می شود و باعث ریزش آن می شود شما می توانید فقط با از بین بردن استرس کم کم با توکل به خدا شاهد رشد دوباره موهای خود شوید این رو بدونید این بیماری کم کم باعث ریختن موهای کل بدن می شود ولی کم کم از نقطه شروعی که ریخته شروع دوباره رویش می شود اصلا نباید نگران باشید پس فقط فقط دور ماندن از استرس

  • ازکجا بفهمیم این بلغم و صفرا رو؟؟

 135. منم داشتمبعد ۸ماه موهام اومد ولیسه ماه ک موهای پشت سرم ریزش دارم

 136. سلام بچه ها
  من بالاخره بعد از دو ماه جون کندن و تحقیق و آزمون و خطا تونستم ریزش موهامو کاملا قطع کنم و الان موهای تازه داره کم کم خودشو نشون میده
  و اما مهم ترین نکته اینه که ریزش موی سکه ای به چند علت مختلف می تونه بوجود بیاد. یعنی در واقع چند تا بیماری هست که به صورت ریزش موی سکه ای خودشو نشون میده
  اول قارچ پوستی (کسانی که همراه ریزش سکه ای خارش پوست سر هم دارند)
  دلیل ریزش موهای من هم همین قارچ لعنتی بود ولی حیف دیر فهمیدم و اینقد زیاد شد
  و اما درمان:
  موهام رو با شماره۴ کچل کردم و روی تمام سرم نوره (واجبی یا همون پودر موبر) زدم، دقیقا به همون صورت که موهای زائد رو با واجبی از بین میبریم (یعنی واجبی با اب به صورت خمیر درمیاریم و حدود سه دقیقه روی موها میزاریم). نوره یکی از بهترین داروهای ضد قارچه (البته نوره سنتی نه از این موبر های داروخونه ای)
  خارش سرم و ریزش موهام یک شبه قطع شد. البته بازم میخوام چند بار دیگه به فاصله هر چند روز این کارو ادامه بدم
  دوم شستشوی موی سر با آب نمک که باعث از بین رفتن قارچ پوستی میشه.
  من اگه زودتر دلیل ریزش موهامو میفهمیدم همون اوایل که کم بود میتونستم با شستشوی مرتب با آب نمک متوقفش کنم و دیگه نیاز نبود کچل کنم.
  الان نه دیگه سرم میخاره نه موهام میریزه. و خدارو شکر جای کچلی ها موهای ریز دراومده

  اما کسایی که ریزش موی سکه ای دارن ولی خارش سر ندارن احتمالا دلیل بیماریشون قارچی نیست و میتونه از استرس یا بلغم و صفرا یا دلایل دیگه باشه و حتما درمانهای دیگه ای داره. برای همینه که ایارج فیقرا روی کسایی که منشا ریزش موشون قارچ پوستیه جواب نمیده
  میتونید درباره از بین بردن قارچ پوستی با واجبی یا آب نمک تو اینترنت تحقیق کنید
  امیدوارم بهتون کمک کنه

  • سلام بچه ها من همه مطالبتونو خوندم
   من قسمتی از ریش هام این بیماریو گرفته اول فقط یه کوچلو بود الان چند جاش پریده یکی از دوستامم این بیماریو داشت بهم گفت سیر بمالی خوب میشه به نظر شما خوب میشه فقط قسمت ریش های صورتمه

 137. آقا مازیار لطفا هرچه زودتر راه درمان قعطی این بیماری رو اینجا بذارید.من مطمئنم بقیه دوستان هم مثل من بینهایت ازین بیماری رنج میکشن.

  درضمن زری خانوم من کپسول خالی نتونستم پیدا کنم فقط شبی۲ قاشق چایخوری ایارج قاطی عسل میکنم و با ۱۰۰۰مکافات قورت میدم ازبس تلخه.

 138. تجربه ای که من دارم اینه وقتایی که سردی میخورد
  م ریزشم خیععععلی بیشتر میشد.
  الان که دیگه مویی برام باقی نمونده،منظورم قبل ریزش کامل بود.

  • دوست عزیزخب چن بسته قرص کپسول حالاهرنوعی میخریدی وخالیشون میکردی وخلاص چیزی که زیاده قرص کپسوله

 139. من هم به این بیماری اسیر شدم موی سرم تیکه تیکه به صورت سکه ای شد رفتم بیمارستان رازی از سرم تیکه برداری کردن بعد یک ماه جواب ازمایش اومد ولی دکتر دارویی به من نداد به من گفت ازمایش چشم وازمایش خون باید بری تا ما بهت دارو بدیم من هم پیش خودم فکر کردم سر کاری دنبال نرفتم از زمان شروع این بیماری الان ۶ماه می گذره تیکه تیکه سکه ای موی سرم بیشتر شد

 140. سلام من دکتر تو یزد رفتم نوربالا باعث شد موهام ریخت هنوز دوماهه در نیومده خیلی ناراحتم .ولی توسایت خوندم نوشته بود اگر ریزش مو دارید فقط فقط خانومها بعد از شستشوی مو با یک قاشق اب نمک تو یک لیوان اب مخلوط و بریزید سرتون و بعد حوله بپیچید خداشاهده همون آن ریزشم قطع شد ولی برای موهایی که رفتم دکتر نوربالا چی کارکنم پشت موهام کم شده

 141. مگر دیوانه شدید که در آب حل کردی اینو بهترین راهش اینه که در کپسول بریزید یعنی کپسول خالی ۵۰۰ از دادوخانه یا دارو گیاهی بریزید یا راه دیگر ان اینست که با عسل و آرد و نخود چی بصورت قرص در آورید بعدش مگه قرار نشد برید اول طبعتون رو پیش دکتر ببینید اگر بلغمی بودید از این دارو استفاده کنید

 142. سلام.ایارج فیقرا باید از کجا تهیه کنیم

 143. من هم این مشکل و تو چند نقطه موهای صورتم دارم. دو ماه میشه ایارج میخورم به نظرم جلوی پیشرفتشو گرفته وبعضی نقطه ها موهای باریک و بیرنگ در اومده و بعضی جاها هم فعلا هیچی.فقط سردی و لبنیات نباید خورد .تزریق کورتون فایده نداره دوباره میریزه فقط اگه خواستید تزریق کنید نوع خارجی بزنید و حتما تاکید کنید ۵ بار رقیق بشه تاثیر نکنه بهتر از اینه که گود بیوفته روی پوست.

 144. مدیرجان چقدر دیر نظرهارو تایید میکنی

 145. کسایی که ریز موی سکه دارن تنها راه درمانش فقط و فقط پیش یه نفره اونم توی جاده چالوس زندگی میکنه هرکسی رفته نتیجشو دیده یکیش همسر خودم

 146. اقای صفاتیان توی جاده چالوس کارش توی دارو های گیاهیه خیلی خوبه

 147. ده روز باید صبر کنیم تا تایید شه بعدشم ک کسی جواب نمیده….منک بیخیال شدم حالم گرفته شد بسکه هرکی ی نظر داد کچل شیم کلا بریم بمیریم

 148. سلام عزیزان
  منم یک ساله این بیماری رو دارم.
  اولش یکم تو ریشم بود
  نمیدونستم بعد دیدم داره بسرعت توی صورتم قسمت زیر چونم زیاد میشه.
  بعد یه آمپول از این شیریا مدل خارجیش رو زدم تو قسمتایی ریخته شده.
  بهتر شد
  دوباره یکی دیگه بعد یکی دوماه زدم.
  الان ریشم خوبه خداراشکر اما توی سرم چند جا بود داشت می‌ریخت قبلا، که الان میدونم که ریزش متوقف شده و داره یواش یواش رشد میکنه.

  دلیلش رو خودم میدونم چی بود که اینطور شدم.
  استرس زیاد و عصبی شدن بخاطر شرایط کاری.
  دوستان گلم
  میخواین خوب بشین واقعا؟
  فرار از استرس
  یه دوستی دارم یه بار داشتم با هیجان یه چیزی رو بهش توضیح میدادم
  نگام کرد بهم گفت،تو هنوز یاد نگرفتی خیلی چیزا رو باید دایورت کنی؟؟(یعنی کلا بیخیال بشی و بهش فکر نکنی)
  باور کنید یهو تو فکر فرو رفتم و بعد از اون بیخیال خیلی چیزا شدم.
  به خیلی چیزا نباید فکر کرد چون ارزشش رو نداره
  الان کسایی اینجا مطلب گذاشتن رو بهشون توجه کنید
  بعضیا میگن:
  داریم دیوونه میشیم
  استرس داریم
  ناراحتیم
  عصبی هستیم…
  من خودم زدم به بیخیالی و خودمو بخاطر مسائل بیخود حساس نمیکنم و حرص نمیخورم و از استرس دور شدم به عینه دارم میبینم که ریزش بطور کامل قطع شده و به لطف خدا رو به بهبودم.
  یه همکار هم دارم خدای استرسه،
  اصلا باور کنید وسواس و استرس و اوووووووو….
  کلللللللا موهای بدنش ریخته.
  چنتا از دوستای دیگم هم دچار این بیماری شدن که همگی کاملا خوب شدن.
  بابا نخورید غم دنیارو بییییخیال.
  توکلتون بخدا باشه و قران بخونید تا یکم آرامش بگیرید مطمعن باشید اگه از بدو تولد هم این بیماری رو داشته باشید خوب می‌شید انشاءالله
  دوستان این ایرج فقیره چیه داستانش بگین منم در جریان باشم.
  بهد تلفظش رو هم به انگلیسی بزارید من میخوام برم پیش این حکیم چمونیا(شیراز هست) نرم بهم بخنده.
  دوستان از استرسسسسسسس فرار کنید
  راهش اینه هرچیزی استرس داره رو انجام ندیدن.
  من الله توقیف

 149. سلام بر مدیر
  مدیر داداچ زود تاییدش کن این ملت از نگرانی دران.
  با تشکر
  چاکرت برم

 150. سلام من حدودا دو ماه پیش متوجه شدم که این اتفاق برام افتاده خیلی ناراحت شدم و همش گریه میکردم چون دختر دایی ام هم همین مشکل رو داشت تا جایی که به جز موهاش ابروها و مژه هاش رو هم از دست داد منم خیلی ناراحت بودم چون فکر میکردم منم همون شکلی میشم اما وقتی رفتم دکتر و باهام صحبت کرد یکم حالم بهتر شد الان هم شکر خدا موهام کاملا دراومدن به نظر من اولین کار دور کردن استرس از خودتونه دومیش هم این که اصلن عجله نداشته باشین دارویی رو هم که که دکتر برام نوشته بود فقط محلول ماینو کسیدیل دو درصد بود که باید روزی دو بارهر بار یه میلی میریختم روی سرم و ماساژش میدادم همین ایشالله همه حالشون خوب شه

 151. سلام دوستان بعد ی ماه موهام داره در میاد کاملا هم مشکیه اما ریزشش هنوز قطع نشده من ایاراج رو از بازارچه قدیم شهر ری روبروی سقا خونه خریدیم خودشون نماینده محصولات بو علی هستن کچسول نیست و قرص هست

 152. سلام دوستان گلم
  یه خبر خوب برا همتون دارم.
  من بعد از اون روزی این پست بالایی رو گذاشتم رفتم پیش یه طب سنتی به اسم حکیم چنومیا.
  آدرسش شیراز بلوار پاسارگاد عطاری حکیم چنومیا.
  خود حکیمه هندی هست و داروهاش رو اکثرا از هند میاره.
  خیلی هم زیاد مشتری داره.
  گفتم موهام میریزه بصورت سکه‌ای
  گفت ۳جلسه باید بیای هر جلسه هم هزینت میشه۲۰تومن
  یه ماده سنتی بود نگفت چیه،فقط با لیمو قاطی کرد زد بصورت و چنتا نقطه از موهام که دراومده.
  با اجازتون به لطف خدا الان که روز چهارم هست قشنگ داره درمیاد.
  فقط اون ماده که میزنه صورت خیلی میسوزه روز سوم و اون نقطه میشه پرجوش و دونه قرمز
  که از زیر همون جوشا مو میزنه بیرون.
  اگه تونستین بیاین انشاالله که همه درمان بشن.
  من که صادقانه بگم باورم نمیشد اما الان دارم خوب میشم خداراشکر.
  گفت موارد اینطوری فراوون میان اینجا و همه هم تا الان خوب شدن

 153. توکل ب خدا😔

 154. سلام دوستان منم در گیرم به نظرم مسمومیت با فلزات مثل سرب ارسنیک باقی مانده سموم در گیاهان….که در بعضی مواد غذای بیشتر از حد مجازه عاملشه با استرس و وجود نقطه چرکی در بدن بجز سیر وغیره خوردن اب سبزی گشنیز و اب جعفری هفته ای ۳ بار امتحان کنید

 155. درود بهمه دوستان.
  منم دچاره این بیماری شدم. ولی اولا استرس نداشته باشین چون دیر یا زود موها در میان چون فولیکول مو تو این بیماری نابود نمیشه. دوما شامپو محلول ابپسین المانی بگیرین استفاده کنین. شک نداشته باشین بلاخره نتیجه میده.

 156. دوستانی که نتیجه گرفتن حالا بهر صورتی. بیان اینجا بگن چیکار کردن شاید اینطوری با کمک هم زودتر به نتیجه برسیم. من میخوام ببینم این ایارج فیقرا رو هم میشه پیدا کرد از اینم بخوریم ببینیم چی میشه.

 157. ولی مطمئنم برایه نتیجه ماندگار همگی باید ورزش کنیم عادات غذاییمونو درست کنیم.وگرنه اگه نتیجه هم بگیریم باز بعد از مدتی بازم سراغمون میادو روز از نو روزی از نو.

 158. با سلام من از روزی ایارج و قطع کردم ریزش موهام بیشتر شده ایا میشه بیشتر از ی ماه ایارج و استفاده کرد؟؟؟؟بازم بخرم ازش

  • شما که میبینی برات خوبه و نتیجه داده بخر استفاده کن.منتهی بفکره راه حل هایه دیگم باش. تا اخر عمر که نمیشه ایارج خورد.

  • تا آخر عمرت هم میتونی بخوری فقط با عناب بخور

 159. من یک ماهه دارم ایارج استفاده میکنم ولی دریغ از یه دونه مو.
  دیگه خسته شدم ازین زندگی دعا میکنم که دیگه بمیرم

  • دوست عزیز من حالا خودم ایارج پیدا نکردم که استفاده کنم ببینم اصلا نتیجه میده یا نه. ولی فکر نکنم مو رو از زیره پوست بکشه بیرون.شما یه کار کن ماینوکسیدیل بگیر و یه دونه لیکویید الپسین کافیین.جمعا پنجاه تومن نمیشه.روزی یه بار تا چهار ماه مرتب استفاده کن شک نکن نتیجه میگیری یه تست بزن.نامید نشو.

  • اگه تا حالا خون ندادی یه بار خون بده ضرر نداره.منم مبتلا بودم

 160. سلام دم انجیل رو میکنید شیره ای شفید در میاد من هر سال اونو میزنم خوب میشه ولی سوزش داره

 161. فقط با سير و روغن زيتون درست ميشه بهترين روش اينه

  • خب داداشه من دقیق بگو سیر رو با روغن زیتون چطوری مخلوط کنیم روزی چند بار بزنیم روزی چند دقیقه رو سر بمونه. کاملشو بگو ما هم استفاده کنیم.

 162. با سلام به همگی دوستان .من الان یک سال و نیم تقریبا میگذره ازین ریزش موی سکه ای خودمم ۲۰ سالمه هر کسی که اولش میبینم خوب میترسه ولی خوب مهم ترین راه درمان این بیماری نترسیدن ازین بیماریه (استرس ) .من خودم تقریبا سه ماهی میشه که به یک دکتر مراجعه کردم اونم یه دارویی هست که هر وقت میرفتم میمالید به اون سکه های روی سرم که تا ۲۴ ساعت فقط میخارید خلاصه الان خداروشکر خوب شدم فقط تنها راه حلی رو که بهمون پیشنهاد میکنم آینه که با این بیماری کنار بیاین هیچ جای خجالتی هم نداره کاریه که شده .ایشالا که همگی هر چه زود تر خوب بشن .آمین

 163. با سلام بعد از خوردن ایارج موهام در اومد اما ضعیف بودو رشدش کم …اما ب توصیه یکی از دوستانم تونیک اویدرم استفاده کردم عالیه ب سرعت موهام داره رشد میکنه ـ
  راستی ی سوال ایارج رو میشه بیشتر از یک ماه استفاده کرد؟؟؟؟؟

 164. دوستان من الان یه ماهه درگیره این بیماری شدم. ولی واقعا عجب بیماریه سریعیه.شب خابیدم پاشدم دیدم جلویه سرم تا پایین کامل رفته اصلا شوکه شدم. رفتم دکتردکتر یه مقدار پماد قرص نوشت گفت چون محلش بزرگه نمیشه سوزن بزنم و تاثیر نمیکنه. خلاصه
  من برگشتم از دکترو اتفاقا شب هم چون سینوزیت دارم طبق معمول یکم اب و ابلیمو قاطی زدم ریختم بینیم که دردش بخابه.چند وقته دارم از این روش برایه سینوزیتم استفاده میکنم اتفاقا خیلیم جواب داده.خلاصه دردسرتون ندم الان فهمیدم ای دل غافل دقیقا همین کار باعث شده ریزش سکه ای بگیرم. عجب.حالا قطع کردم میبینم ریزش قطع شده. ولی بخاطره این اشتباهم باید تا شیش ماه مداوا کنم تا موهایی که ریخته در بیاد.از من میشنوین خودتون بهترین دکترین برایه درتون. دقت کنین ببینین علت چیه اونو پیدا کنین حله.من اصلا فکرشم نمیکردم با این کار ریزش بگیره موهام گرچه یکم دیر متوجهش شدم ولی بازم از هر جا جلوی ضررو بگیری بقیش سوده.تا شیش ماهه دیگه مرتب بهش میرسم هر جور شده این جاهای خالیو پر میکنم. دکتر بهم گفت انطظار نداشته باشه با دو سه روز درست شه تا شیش ماه باید بهش برسی ردیف شه. همگی موفق باشید نترسین مال شماها هم درمان میشه بلاخره.

 165. سلام دوستان بزرگواران جوانان با نشاط وعظیم ملت وتمدن ایران بزرگ واسلامی ما اینده سازان این مرزوبوم هستیم بیایید دست دردست هم دهیم هریک به هرنحوی راهکار ارایه دهیم توراخدا کمک کنید من به این بیماری مبتلا هستم هرکس هر راهکار وچاره ای دارد توراخدا کمک کند

 166. سلام دوستان من ۳۵ سالمه الان ۲۰ ساله ریزش سکه ای دارم ، از دکتر عمومی تا پرفسور رفتم ،همه اینایی که میگید رو بیشتر از اون انجام دادم ولی همش سر کاریه تنها راه درمانش فقط تزریق با درصد پایین امپول تریامسیلون تو سر یا هر جای دیگه هست البته محلول ماینوکسیدل هم جواب میده البته باید تا اخر عمرت بزنی وگرنه دوباره میریزه ، اینا حاصل ۲۰ سال تجربه و رفتن پیش، بیش از ۲۰۰ فوق تخصص هستش ، بجز این هر کار دیگه ای انجام بدید هم پول خودتون رو هدر میدید هم وقتتون رو ، موفق باشید ، بای

 167. سلام دوستان امیدوارم که حال همگی خوب باشه منم به این بیماری دچارم…
  وتنها امیدم به خداست ودرمانهای که برای شما دوستان گلم توصیه می کنم این است که از گیاهان داروی استفاده کنید…
  ومن هر روز از حنا وسیر وعسل استفاده می‌کنم و
  دارم نتیجه‌ای هم می گیرم به امید سلامتی برای همه.

 168. واقعا دیگه کلافه شدم نمیدونم راه چاره چی هست از شما بزرگواران خواهشمندم وتقاضامندم که بیایید دست دردست هم دهیم وراهکار نشان دهیم بخدا هیچ چیزی سخت نیست اگه همت وپشتکار خرج دهیم به قول قوه الهی نتیجه خواهیم گرفت تو را به امام حسین کمک کنید دیگه حوصله ندارم

 169. دوستان به ی نکته دقت کنین انطظار نداشته باشین ظرفه یکی دو ماه مشکل حل شه اقلا باید شیش ماه مداوا کنید.

 170. سلام . من ۲۶ سالمه و از بچگی ناحیه گیجگاهم ریزش سکه ای داشته. یبار نوجوان بودم رفتم دکتر و آمپول زیر پوستی تزریق کرد، خیلی افتضاح شد، زیر پوستم گلوله گلوله برجسته شد و حتا وسعت ریزش موهام در همون ناحیه بیشتر شد…سالها گذشت و به مرور وسعتش کمتر شد و به اندازه اولش رسد. یه چیزی رو کشف کردم، اونم اینه که با تراشیدن موهام، هر بار تراکم موهام در اون ناحیه حدود ۵ درصد بیشتر شده … همین بهم کلی امید داده

 171. سلام دوستان جاهای ریخته شما چه رنگی هستندمال من که قهوه ای هستش مال شما چطور؟

 172. منم دیشب فهمیدم این بیماری رو دارم

  تو رو خدا کمک کنید من موهام خیلی بلنده و دوسشون دارم :'(
  دکتر بهم شامپو داد و یه قطره که باید مالیده بشه رو اون قسمت
  تو رو خدا کسی فهمید راهشو بهم بگه

 173. سلام/ من موهام سکه ریخته الان کل سرم موهاش ریخته الان ی سال هست به نظرتون چیکار کنک

 174. سلام خدمت شماعزیزان دوروزی میشه که متوجه این بیماری ازناحیه ای چونم شدم دوتاکچلی اندازه سکه میخاستم بدونم آیا زودبه دنبال درمان برم میتونم جلوی پیشرفتش روبگیرم یادیگه فایده ای نداره تورخدایکی جوابم روبده من مشکل کبدی هم دارم دیگه ازاین زندگی خسته شدم

 175. سلام ببخشیدیه سوال دارم اینکه من یک ماه میشه زیرچونم دوتاکچلی سکه ای درآومده حالا چندروزی هست که کم کم داره مودرمیادریشهام بلندشدن وصورتم خیلی بدشده آیامن میتونم ریشم رواصلاح کنم؟ آیادبعددوباره موهای ریخته شده درمیان؟ تروخداجوابم روبدین

 176. باسلام خدمت تمام هم دردها
  کسی که ورزش میکنه واسه لاغر شدن،هرچقدر هم تلاش کنه وقتی زیاد میخوره فایده نداره.
  اولین کار استرس و عصبانیت کامل کنار بذارین.بیخیال باشین ۹۰درصد این بیماری کامل خوب میشه البته اگر واقعا استرس کنار بذارین و بیخیال باشین و درست عمل کنید.
  درمانش توسط کورتون اولین راه حله،البته توسط یه دکتر خوب تا درست تزریق کنه،
  دومین راه که خیلی از دوستانم جواب گرفتن سیر و روغن زیتون هست.سیر بکوبین همراه ۲قطره روغن زیتون،طی ۱ تا ۲ ماه خوب میشین،روزی ۱ مرتبه خوبه،سوزش زیادی داره،زیاد هم نذارین که بسوزه پوستتون.
  بازم میگم تا استرس و ناراحتی باشه همه روشها هم انجام بدین خوب نمیشین.
  ب امید خدا همگی خوب میشین.

 177. سلام دوستان باید بدونید که سیستم بدن هر کس با دیگری فرق داره.ممکنه یه دارو برا یکی خوب باشه و برا یکی بی تاثیر.من خودم این بیماری رو داشتم نزدیک ده سال.ولی از روزی که برای اولین بار خون دادم بعد از چند روز به سرعت ناپدید شد.البته اینم بگم فشار عصبی در اولویت این بیماریه.حالا شکر خدا خوب شدم ضرر نداره شمام مرتب خون بدید انشاالله خوب میشید.

 178. برای زودتر رشد کردن مناطق ریخته فقط سیر خام رو بمالید تا ابش دربیاد روی پوست و اصلا نشورید و کلا بی خیال باشید اونوقت میبینید چی میشه.

 179. منم چندناحیه از سرم بصورت سکه سکه میریخت رفتم دکتر امپول کورتن تزریق کردم توی پوست سرم خوب شدم

 180. سلام بچه ها من ۲ماهی هست پشت گوشم ریزش سکه ای کرده…اولش ناراحت شدم البته نه زیاد… اومدم اینجاووقتی نظراروخوندم ناراختیم کم شد مخصوصااون عزیزایی که گفتن خداروشکرکنین مریضی بدتری نگرفتین واقعادرسته…شماهم ازاین دیدبهش نگاه کنین…. اصلادکترهم نرفتم… اصلابرام مهم نیست فقط رفتم داروخانه بهم لوسیون بتامتازون. …افی بتازون ۱%دادگفت روزی ۳-۴بارماساز بدم…. وموهام داره رشدمیکنه… اگه دوس داشتین شماهم استفاده کنین.. موفق باشین

 181. ان شاءالله که همه سلامتیشونو بدست بیارن

 182. باسلام خدمت تمام دوستان بهتربگم همدرد
  بنده سی ودوسالمه وحدودسه سال پیش بطورکاملااتفاقی متوجه یه ریزش سکه ای درناحیه سرم شدم اول خیلی ناراحت شدم وهزارجورفکروخیال به سرم زدفرداش رفتم پزشک عمومی یه آمپول تریامسینولون زدولی خیلی دردداشت چن تاهم قرص پرانول ضداسترس.بعدشم سرخودماینوکسیدیل زدم که سریع رشدکردالبته اول قهوه ای یاسفیدنازک بودکمکم سیاه شدوظاهراهمه چی تمام البته گهگاهی سیروروغن زیتون میمالیدم ولی کلابعدیک دوماه خوب خوب شدامابعدیکسال چن جای صورتم درگیرشداینبارگفتم این هیچ غلطی نمیکنه وفقط پمادکلوتریمازول میزدم وروزبه روزبهترمیشدم خلاصه اینکه فهمیدم علت اصلی همه ایناحرص خوردن واسترس زیاده اگربخاطرازدست دادن به اصطلاح عشقم اون همه دق دلی نمیخوردم قطعااین بلاسرم نمیومدحالاهم هروقت اون خاطرات به نحوی زنده میشه فرداش صورتم ازچن نقطه موبریده ولی بازبیخیال میشم چن روزبعدبهترمیشم پیشنهادم اینه هرکی گرفتاراین بیماریه ومنشآش حرص خوردن وغصه واسترس بوده فقط بابخشش وبیخیالیه که خوب میشه ولی اگرعلتش چیزدیگست مثلاقارچ یاباکتری و…حتمابره متخصص والبته سبوس برنج هم باحناقاطی میکنی میزنی سه چارساعت بعدمیشوری خونرسانی روتسریع میکنه اصلاهم نگران نباشیدصورت وحتی سروباتیغ یاژیلت اصلاح کنیدهم اثرریزش معلوم نیست وهم به رشدموکمک میکنه موفق باشید.

 183. والبته یه نکته دیگه هم بگم اینکه ماینوکسیدیل چون الکلش زیاده باعث سفیدی مومیشه به نظرم همین موادودواهای سنتی وطبیعی صدشرف داره به هرچی موادصنعتی وشیمیایی وترکیبیه.شادی وخنده دوای هردرده بیخودبه خودمان سخت نگیریم که هیچ مشکلی نیست که خداازپسش برنیادبانیروی ایمان هرلاینحلی حل میشه هیچوقت تسلیم نشویدوفقط بگیدکه من ازهرچی بیماری ودردوبلاست قویترم اینوبااطمینان وازته دل بگیدخواهیددیدکه واقعاهمینطوره امیدوارم خداتمام مریضاروشفابده خدانگهدارهمگی

 184. دوستان.سلام
  چرا همگی به دکترها اعتماد داریم ولی به خدا که میرسه اعتماد نداریم؟؟؟؟
  چرا با درخواست مرگ از خدا کفران نعمت میکنید!!
  موی سر و صورتتون در حال ریزشه یا کاملا ریخته با صبر و حوصله.ان شاءالله درست میشه با مصرف درست و با برنامه
  پناهتون الله باشه

 185. سلام
  اول به دندان پزشک مراجعه کنید فول سرویس
  هر شب با اورال بی ۱۳ هزار تومانی مسواک بزن

  دوم از قارچی نبودن اطمینان حاصل کنید
  دوش اب نمکی یک هفته بگیر

  سوم تزریق کورتون را به دو سال بعد موکول کنید

  چهرم نیت تان را پاک کرده و از صمیم قلب و در کمال ارامش به مرحله پنجم بروید

  پنجم یک واحد خون اهدا کنید

  ششم طب بی ضرر ابو علی سینا را اجرا کنید

  هفتم برای محکم کاری چای استقدوس یک روز در میان

  هشتم اگه توپولی هستی یا اخر تنبلایی بعد نهار چای زنجبیل یه لیوان

  نهم شب چایی دارچین

  دهم جاگزینی گوشت گوسفند به جای همه گوشت ها

  یازدهم حذف تمام فراورده های گاوی

  دوازدهم حذف تمام لبنیات کارخانه ای

  سیزدهم مصرف کلسیم و ویتامین د ۳ بدون ورزش طناب زدن فایده نداره حد اقل ۱۰ دقیقه در جا بالا پایین بپر یا برو بمیر

  چهاردهم مالش دادن هر شب موضع با روغن
  (فرقی نمیکنه میتونه سیاه دانه یا روغن روز ماری و….روغن سوخته نفت چراغ لامپا … بمال لامصب بمال.

  پانزدهم اگر از شروع ۱۴ مرحله فوق ۹ماه سپری شد
  شما خوب شدید
  اما اگه یه خط در میون انجام ندادین سنجد خوردش تاثر داره بعد از اون ۴ تا امپول استرزن دو روز در میان بزنید

  پانزدهم اگه ورزش بدن سازی میکنید و به همه هم گفتی این عضلات طبیعیه مالیدی این کچلی هم طبیعیه

  شانزدهم از اخرین تیر اصتفاده کن خیلی با دقت…
  ….. خودتو دوست داشته باش … بی نهایت
  از همه گند هایی که تو زندگی زدی بگذر
  ببخش خودتو …
  دیگران را هم ببخش نتونستی بسپار دست خدا

  از همینی که هستی راضی باش ۱۰۰ درصد
  هیچ وقت دیگران انقدربه تو فکر نمیکنن که تو فکر میکنی….. به خواسته های قلبی خودت احترام بذار
  حرف های نزده درونتو با یه ایینه در میون بذار
  احمق نباش با مورد چهاردهم هر شب خودتو نوازش کن
  از خودت تشکر کن صدها بار
  یه بار هم از خدا

  پاورقی:
  تزریق کورتون را دو سال دیگه عقب بداز قبلش با دکتر اصغر شکری با شماره زیر تماس بگیر ……………….

  • منم مثل همه شما دچار اين بيماري شدم اوليش ٤،٥سال پيش بود كلا سرم سكه اي ريخت خيلي افسرده شده بودم حوصله هيچ جاي هيچ كسيو نداشتم هر دارووييم استفاده ميكردم جواب نميداد..
   تا اينكه از يك روز به بعد تصميم گرفتم ديگه نگرانش نباشمو استرس نداشته باشمو خلاصه زندگي عمومي رو ادامه بدم..٢ماه نكشيد همه موهام دوباره اومد سر جاش..
   تا اينكه بعد از مدتها امروزم رو سرم ٢تيكه ديدم ولي اصلا نگرانش نيستم..✌🏼️😬

 186. سلام وقت بخیر دوستان…
  پسر من سالهاست با این مشکل روبروست..بارها ریزش داست و ابرو و نژه هاش را از دست داده ولی بعد مدتی دوباره رویش داشت…و در این مدت زمان فقط و فقط از لوسیون بتامتازون استفاده کردم.
  تا اینکه درست در قسمت فرق سر ریزش خیلی بزرگی ایجاد شد که تقریبا یکسال طول کشید تا مجدد رویش کند و در این مدت بهترین دکترها و پروفسور و حتا پزشک گیاهی مراجعه کردم ولی هیچ کدام از داروها پاسخگو نبودند…
  چن وقت پیش به همدان مسافرت داشتم در آنجا عطاری بوعلی سینا بود وقتی به ایشون توضیح دادم یک قطره از اسانس رزماری به من داد و گفت نتیجه میدهد.
  و همینطور هم شد و در عرض ۲۰ روز تمام موهای پسرم رشد کرد و حتا بطور کامل درمان شد…
  از آن روز هرجای سرش که خارش پیدا میکن از این قطره میزنم و دیگر ریزش مو ندارد شکر خدا….

 187. سلام دوستان منم مثه شماها چند ساله که همچون شدم کلی دارو و محلول مصرف کردم. ولی بی فایده بود.فقط استرس رو دور کنید بزنید به بیخیالی.دوره ای اوایل بیماری خیلی اذیت شدم چون نگاهای مردم اذیتم میکردن. ولی الان زیاد اهمیت نمیدم بزار هر جور که دوس دارن فکر کنن.خدارو شاکر باشین . که چیزه خاصی نیس فقط زیبای مون رو گرفته.استرس رو دور کنید تا زودی خوب بشین

 188. سلام
  من ی ۵-۶ ماهی هست ک یهویی متوجه شدم موهای پشت سرم ب اندازه ی ناخون ریخته…
  بعد ناراحت شدم و رفتم دکتر محلول ماینوکسیدیل داد، گغ روزی ۲بار بزن، شروع کردم زدن،ن تنها خوب نشد ک موهای دور و ورشم ریخت!! خخخ
  بعد دیگه نزدم محلول رو،، اویل هر روز چک میکردم جاشو ،ولی ی خورده ک گذشت بیخیال شدم. گفتم یا در میاد یا در نمیاد دیگه.
  خلاصه ک الان بعد ۵-۶ ماه خودش شروه کرده در اومدن از همونجایی ک اول ریختخ بودن موها.
  تنها دلیلشم استرسه،چون من هم کنکور دارم، هم بخاطر ی مشکلی چندماه قبل این اتفاق استرس و ناراحتی شدیدی بهم وارد شد….

  دکتر هم اولین سوالش همین بود ک استرس داری؟

  پس استرس رو از خودمون دور کنیم، هرچند خیلی سخته😁

 189. البته اینم اضافه کنم ک اولش گفتم اندازه ی ناخون بود ریزش،ولی نم نم زیاد شد،الان شده انداره ۳۰-۴۰ تا ناخون خخخخ

  ولی در کل موهای سرم کلا ریزش پیدا کزده، و موهام نسبت ب قبلنا نصف شده😔😔
  و بجاش موهای زاید بدنم زیاد شده😔

 190. سلام ژل روبیفیانrubefiantفرانسویه …برای من ۱۰۰%جواب داد…بااولین استفاده

 191. درود به همه دوستان عزیز.
  دوستانیکه دکتر براشون قرص نوشته بیزحمت بگن چه قرصی براشون نوشته شده. چون من حس میکنم کمبود یه ماده ایه باعث ریزش سکه ای میشه. ممنون.

 192. بچه ها من ۵جای سرم ریزش سکه ای شد واسه اولیش کلی دکتررفتم وخرج کردم و جوش زدم ولی عوض اینکه خوب شه دوتادیگه کنارش در اومد،بعدتصمیم گرفتم کلا بی خیالش شم به این فک کردم ک اگ سرطان میداشتم تنها چیزی که بهش فکر نمیکردم موهام بود،بعدباتیغ فقط میتراشیدمش الان اولیش کامل خوب شده بقیه هم موهاش کم و ظریف ولی دراومده،فقط بیخیال باشین صبر کنین وباتیغ بتراشین یکم اطرافش روهم موها ک بخان رشد کنن سکه ها هم تحریک میشن وانشالله درست میشن

 193. سلام من ایارج رو قطع کردم دوباره موهام در حال ریزش هست میگن کبد چرب هم باعث ریزش میشه از دکترتون بخوایید ی سونو گرافی براتون بنویسه مطمعن بشید کبدتون چرب نیست .اگه میشه جواب من رو بدین بیشتر لز ی ناه میشه ایارج استفاده کرد

 194. سلام به همه از بچگی ریزش سکه ای داشتم ولی خودش در میاد حالا میخام از فردا همین ایارج فیقرا رو مصرف کنم ببینم چطور میشه در ضمن دوستان از ماینوکسیدیل به هیچ عنوان استفاده نکنید چون باعث نازکی پوست سر میشه و در نتیجه هیچ داروی گیاهی به پوست سر جواب نکرده این یه تجربه و تحقیقا به امید درمان

 195. برید اینستا پیج ریزش سکه ای چندتا راه حل نوشته

 196. این راهو ۸ روز امتحان کنید ببینید چی میشه
  اونوقت منت اون اقایی که راهشو پیدا کرده رو نکشید

  قرص ال دی( قرص پیشگیری LD) رو با زرده تخم مرغ تازه مخلوط کنید به جایی که موها ریخته بمالید
  هر بار حداقل ۵ تا قرص با زرده جوری مخلوط بشه که حالت خمیر بشه
  من که کاملا جواب گرفتم
  برای پر کردن ابرو که دیگه عالیه
  اگه کسی جواب گرفت به بقیه هم لطفا بگه

 197. سلام دوستان من تازه ی ماهه متوجه شدم ک ۳ جا از موهام ب صورت سکه ای ریخته رفتم دکتر امپول تزریق کردو دوتا محلول داد با دوتا شامپو و قرص آهن و تقویتی یکی از سکه ها پر شده موهاش در اومده دوتای دیگه پرز ماننده من نظرات شما رو خوندم خیلی ترسیدم فکر نمیکردم اینقدر جدی باشه خداکنه همه خوب شن و خدا ب جوونیمون رحم کنه 😞😞😞😞😞😞😞

 198. بچها منم کچل شدم اونم بوسعت کله موهام کاملا سرم بی مو شده امیدی هست برگرده یا نه

 199. سلام .من به شما توصیه میکنم ازروغن کرچک روغن پاکستانی هست استفاده کنید شبها بزنید صبح بشوئید.یکم بدبوه هست اما تاثیر داره .تجربه شده.اگرخواستین یه راهی دیگه هم هست اون خیلی بیشترازاینها تاثیرداره

  • سلام.من دیگه خسته شدم مو هام داره میریزه یکی راهنمایی کنه

 200. سلام دوستان عزیز دقیقا یک سال پیش تو همین سایت اومدم ولی انقد از مطالبش ترسیدم که شب خوابم نبرد چون به اندازه ۱۰ تمنی قدیمیا از ریشام ریخته بود پیش دکتر رفتم دو سری کورتون تزریق کرد …..سیر و پیاز رو بهش مالیدم….کلسیم و ب کمپلکسم مصرف کردم الانم هیچ مشکلی ندارم همه موهام مثل روز اول ریخت ۹ ماه کچل دو ماه درمان دقیقا بعد از ۱۵ روز از تزریق کورتون در اومدن .

 201. مدیر عزیز مطلب بنده رو به اشتراک بزار شاید استرس یه نفرو کمئ کنه خودش خوبه …..ممنون از شما.

 202. دوستان منم سه جا از سرم ریخته یعنی گوشت شده سه تیکه از سرم. شیش ماهه هیچی در نیومده در میاد این لامصب یا نه چقدر زمان میخواد ببره؟

 203. راستی دوستان عزیز دنبال منشا بیماری تو عفونت دندان نباشید. چون خودم ده ساله دندانم عفونت میکنه وحشتناک. ولی تا شیش ماهه پیش این بیماریو نداشتم. البته الان پر کردم دندانم رو ولی تازه این بیماریو گرفتم. بنابراین از عفونت نیست.

 204. سلام من حدود ۷ سال گرفتار این بیماری بودم همی این روش ها که شما گفتینو انجام دادم ولی تاثیری نداشت ولی با ۲ دارو در عرض ۳ ماه همی موهام در اومد الان هم خدارو شکر هیچ مشکلی ندارم

 205. سلام ب همه دوستای گلم..بچه ها منم مثل شما بودم دوسال پیش..فقط همینکارو انجام بدین ک میگم..اون قسمت ک موهاش ریخته رو با تیغ بزنید حتی اگه پوست خالیه..بعد شیره درخت انجیر رو روزی دوبار و تا سه روز بزنید ب اون قسمت..یکم سوزش داره اما قابل تحمله..بعدش پیاز و سیب زمینی رو بازرده تخم مرغ بریزین تو شامپو بچه بزارید تو حمام هروقت رفتین حمام بااون سرتونو بشورین..خداشاهده موهاتون در میاد من هم خودم هم خدام ضمانت میکنه الکی هم خرجای بیخود نکنید…دوستون دارم و براهممون از خدا سلامتی میخام..الان بعد دوسال موهای من پرپشت و خیلی زیبا و نرم شدن همه فکر میکنن کلاه گیس دارم ..

 206. سلام دوستان,من۲بار به مدت ۴سال درگیره این بیماری بودم
  باراول هر۲۰روز یکبار تزریق آمپولtriamhexal که الان نیست و اگرم باشه قیمته بالایی داره(توجه کنید تریامسینولون با این فرق داره) موهام ظرف۳ماه رشد کرد ولی سال بعد تقریبا همون ماه ها دوباره شروع به ریزش کرد, تابستون امسال دستام هم شروع به ریزش کرد و ابروهام که خب تو ظاهر خیلی تاثیر داره چون سر رو کلاه گیس میذاشتم ولی ابرو رو کاریش نمیشد کرد,دکترم رو عوض کردم گفت تنها راهش مصرف هر روز ۳تا قرص پردنیزولون هست و پرتو درمانی هر هفته که جمع ماهیانش میشه ۶۷هزارتومان با قرص,این روش رو شهریور شروع کردم و الان تو بهمن ماه تمام موهام رشد کرده,انشا‘الله مشکل دوستان حل بشه و ااز شر این بیماری خلاص بشین.

 207. سلام خسته نباشیدمن حدود پنج سال است ازناحیه ریش موها حالت سکه ای می ریزنند هچنین موها سرمن امپول تزیرق کردم ولی باز این مشکل ادامه داردداروی به معرفی کنید

 208. سلام من ۲۲ سالمه و الان نزدیک ۱۳ ساله که این بیماری رو دارم دوم دبستان که بودم مادرم به سفر مکه رفتن و پدرمم نظامی بودن و من و برادرم تنها و من بی قراری میکردم و سرمو میزدم به دیوار یک سال بعد ریزش مو سکه ای داشتم هردارویی که بگید استفاده کردم دراومد دوباره ریخت هرچی بزرگتر میشدم بیشترمیشد تا اینکه کل موهام ریخت و سوم دبیرستان مژه و ابروهامم ریخت و متاسفانه خیلی استرس دارم عصبی میشم هرسال درمیاد کامل پرمیشه دوباره یهو میریزه دیگه نمیدونم چیکارکنم برای دخترا مخصوصا وقتی ابرو مژه بریزه همه میگن سرطان داری یا ازدواج کردی.درصورتی که سالمی من همه ازمایشات رو دادم اوایل کمی کم خون بودم که خوب شدم وهیچ مشکل دیگه ای ندارم خواهش میکنم کمک کنید

 209. سلام خدمت همه بیماران ریزش مو سکه ای خوشبختانه داروی درمان این بیماری اختراع شده ولی هنوز وارد ایران نشده اسم دارو هست xeljans

 210. این بیماری در اثر یه مشکل کبدی در بدن پیش میاد که با استرس و فشار عصبی زیاد میشه..دوستانی که این مشکل رو دارن باید بدونن که در مرحله اول نباید از خوراکیهایی مثل تخم مرغ و گوشت قرمز و شوری که واسه کبد مضر هستش استفاده کنن…بعدش به عطاری برن و ایارج فیقرا یا هر چیز سنتی دیگه ای که فقط باعث تصویه و پاکسازی کبد میشه رو تهیه و مصرف کنن و سعی کنن چند ماه یک باز این عمل رو انجام بدن…اما در مورد نقاطی که موها ریزش کرده..واسه ترمیم این نقاط داروهای شیمیایی مثل کورتون لحظه ای عمل میکنه و فقط سیستم دفاعی اون نقطه رو از کار میندازه و ممکنه بیماری باز برگرده و رو همه افراد هم جواب نمیده..بهترین روش واسه درمان باز همون طب سنتی هستش که تو هر شهر فقط چند نفر قدیمی ساختش رو بلدن..این دارو به صورت موضعی روی محل مالیده میشه..تا ۲۴ ساعت نباید به محل اب ریخته شه..چند روز بعدش محل ریزش شروع میکنه به ریختن پوست قبلی و موهای طلایی رنگ شروع به رشد میکنن..البته تا موها به حالت اول برگرده و سیاه شه بین یک تا سه ماه طول میکشه..بعضیا همون دفعه اول موها در میاد و بعضی ها هم یک هفته بعد از دفعه اول نیاز به مصرف مجدد این دارو دارن که جواب بده..لحظه مالیده شدن هم خیلی میسوزه و دردناک هست.ولی چاره ای جز تحمل نیست.در کل مشکل قابل حل شدنی هستش و باید بعد از انجام کار استرس رو از خودتون دور نگه دارید که کلا کار خیلی سختیه…شخصی هم که عمل درمان رو انجام میده یه پیر مرد قدیمی کاری هست تو شهر رشت که من خودم به اون مراجعه کردم و خدارو شکر موهای صورتم داره در میاد…البته تو مطالب بالا یکی دیگه از دوستان از شخصی که تو شیراز این کارو انجام داده تعریف کرده و باید بگم که اون روش هم همینه و درسته….دوستان اگه اطلاعات دیگه ای هم میخوان به تلگرام من به شماره ————-پیام بدن در خدمتشون هستم…خوشحال میشم کمک کنم..مخصوصا به دوستانی که دیدم تو مطالب بالا خیلی افسرده شدن و ناراحتن..چون خودم این حس رو داشتم میدونم چقدر بده..میخوام بقیه دوستان از این وضع روحی و جسمی بیرون بیان..به امید بهبودی همه دوستان عزیز…

 211. سلام عرض میکنم خدمت همه دوستان عزیزم که برام خیلی عزیز هستید همتون من ۳۰ سالمه مجردم از سن ۵ سالگی دچار الوپسی شدم رفتم دکتر تو بچه گی امپول کورتون زد تو سرم بعد چند ماه بجای که در بیاد کلا موهای سر و صورت بدنم ریخت رفتم تو فاز یونیورسیال خیلی سخت بود برام روزهای خیلی سختی سپری کردم که قسمت کسی نشه ایشالا دکتر زیاد رفتم همه این کارهای که شما عزیزان انجام دادید چه بسا خیلی بیشتر انجام دادم کاری نیست که من انجام نداده باشم تمام دکترای که رفتم پیششون همشون نظرشون این بود که خودش به مرور زمان در میادبعد از یه مدتی که اهمیت ندادم بدون هیچ درمانی درامد موهام ابروهام بدنم اما تو این ۳۰ سال چندین بار موهای سرم از پشت سر تا جلو تیکه ای ریخت و در امد الان که دارم پست میزارم براتون وسط سرم و نصف پشت سرم ریخته خیلی برام سخته چون میخاستم ازدواج کنم ولی با این شرایط نمیشه بازم توکل به خدا اخرین درمانی که شروع کردم که الان هم دارم ادامه میدم یک ماه و نیمه که دارم پیش دکتر مریم اخیانی بهترین متخصص پوست و مو تو ایران هست میرم که داروی دیفن سیپرون تجویز کرده دارم ادامه میدم ببینم چی جواب میده ایشالا اگه جواب داد بهتون میگم دوستون دارم خدا با ماست

 212. سلام، يكى از دلايل اين بيمارى عفونت در بدن بخصوص عفونت ريشه دندان هست
  به دندان پزشك مراجعه كنيد

  • منم از ۱۵ سالگی این مشكلو داشتم الان ۳۰ سالمه. پیاز عنصل یه شب در میان ۳۰ دققیقه و بعد ماساژ با روغن مخلوط از عطاری گرفتم. ۱ ماهه در میاد. بعضی وقت ها هم ۱۰ دقیقه سیر بزارید.

 213. سلام . من پیشنهاد میکنم برید تو خیابون وحدت اسلامی ، بیمارستان پوست رازی . دکتر آقازاده مشکلتون رو حل میکنه ، من تمام موهای سرم و ریشهام ریختن . ۶ ماهه درمان شدم . کارش فوق العادست .

 214. سلام دوستان…منم دوم دبیرستان بخاطر استرس امتحانا این اتفاق برام افتاد.رفتم دکتر گفت بخاطر فشار روحیه.برام یه قرص ارامبخش نوشت و یه پماد که اسمشو نمیدونم ولی جلد زردی داشت.گفت سیر بذار رو اون قسمت…من همه کارایی ک گفت بجز سیر گذاشتنو انجام دادم.خداروشکر خوب شد….بنظرم اونایی که درگیرشن اول برن دکتر

 215. من نمیدونم این بیماری رو دارم یان
  سه چهار سالی میشه ک اینطوری میشم و کچل میشه قسمتی از سرم حتی یبار ازته موهامو زدم و تاالان خوب پیش رفت دقیقا همین تازه ب سرم دست زدم متوجه شدم ک دوباره اینطوری شده
  دیگ واقعا طاقت آمپولو ندارم اخه چیکار کنم من نا سلامتی دخترم خ خجالت میکشم
  شانس ندارم اصلا
  اها اینم بگم ک من خ استرس دارم و عصبیموافسرده شاید بخاطر ایناس

 216. سلام من هم یکساله این مشکل رو دارم..ابتدا سه نقطه کوچک بود بعد از تزریق آمپول توسط پزشک محل ریزش بزرگتر و تعداد سکه ها از سه تا به شش تا رسید درمان گیاهی شرو کردم جواب نداد دوباره آمپول زدم کمی در اومده ولی نه کاملا…استرس رو تا حد امکان از خودم دور کردم…به ریزش موهام بی تفاوت شدم…از نظر بنده دوستان که این مشکلم دارن استریو بزارن کنار و به ریزش فکر نکنم…تغذیه مناسب هم داشته باشید از سردی ها خزر کنید..اگه معاون کاره از دارو مصرف کنید انشالا بهتر میشین
  د

 217. سلام
  من ۱۹ سالمه و حدود ۴ ساله که این بیماری رو دارم اول از پس گردنم به اندازه یه نوک انگشت ریخت بعد کم کم جاهای دیگه به طوری ک تا همین دو ماه پیش که کل ابرو هام کلا از دست دادم اما تقریبا نصف موهای سرم و داشتم به دکتر در تهران مراجعه کردم خداروشکر الان دوماه که دارم میرم پیشش امپول تزریق کرد به سرم و ابرو هام الان تقریبا نصف ابرو هام در اومده همینطور موهای سرم که خیلی در اومده فقط بگم اصلا ناراحت نباشید من از همون ۴ ساله پیش هم اصلا ناراحت نبودم من موهای سرمو همیشه از ته زدم تو این چهارسال و کلاه سرم میزارم و من رشته ورزشی پارکور کار میکنم تو باشگاه کلا کلاه و از سرم میگیرم حتی بیرونم میگیرم زمانی که میخوام حرکت بزنم و فک کنم دلیل ریزش هم همین هیجان و استرس بالا باشه چون تو این ورزش خیلی بالا هستش اصلا واگیردار نیست من حتی رفیقام کلاهمو میزارن سرشون تو این مدت هیچ مشکلی پیش نیومده فقط این که اصلا بهش فکر نکنین همینطور ک گفتم من دوتا ابرو هامو کامل از دست دادم اما الان نصفش در اومده.با تشکر

 218. سلام
  مطالبتون خوب بود.
  من ناحیه بالای لب و چانه تا زیر گردن سمت چپ صورتم ریخته،
  من بخاطر شغلم کهمی‌کنم در مدلینگ هستم آراستگی واقعا واسم مهمه و هیچ قیمتی برای درمانش مهم نبود تمام مراحل و روش ها از بهترین دکتر تا بدترین دکتر رفتم
  هفت تا دکتر گیاهی در هفت رو رفتم
  طب سوزنی انجام دادم
  هر چیزی که اطرافیانم گفتن امتحان کردم ولی بازهم کاملا متوقف نشده.
  سری اول چون وسعت ریزش کم بود با تزریق زیر پوستی که درد بسیارغیرقابل تحملی داشت در ۲ جسله و تعداد۴ آمپول کرتون به کمک پماد و قرص های تقویتی که استفاده کردم جایگزین شد
  ولی دوباره پس از مدتی به طور خیلی وسیع تر و شدیدتر و سریعتر دچار ریزش شدم و هیچکدام از روش های قبل تاثیر گذار نبود و هرچقدر دوز داروهارو بالا بردم برنگشت
  بجز روش ابداعی خودم که برای ریزش های کم وسعت و کوچک ،
  تاثیر باور نکردنی داشت و با سرعت بازگشت فوق العاده بابا و کم خرج ترین از روشی که امتحان کرده بودم،
  ولی روی افرادی که ریزششون وسعیت زیادی داشته و دیر به فکر درمان افتادن زیاد تاثیر گذاز نیست،
  ولی به شکر خدا قسمت های کم حجم صورتم کاملا رشد داشتند و رشدشون بروز اول درومده کسایی که ریزش موهاشون اندازه سکه صدتومنی هستش با این روشی که من انجام دادم تو ۲۰ روز موهای ضخیم اولیه خودشون رو میتونن ببیند
  من تا پیدا کردن این راه حل ساده و ارزون بالای
  ۲۰ میلیون خرج کردم چون مجبور بودم بخاطر کارم که سالها ارزوشو داشتم مدلینگ شم و اینکه نزدیکه عروسیم بود
  ولی دوست ندارم یک سری افراد سودجو که هیچ علم و دانشی ندارن و هیچ مدرک تحصیلی ندارن از این فرصت استفاده کنن و جیبشون رو پر کنن
  و چون خودم وقتی مطالبی رو که براحتی پیدا میکنم رو مطالعه میکنم براحتی هم ازشون میگذرم
  بخاطر همین هرکسی خواست راه حلمو آدرس اینستاگراممو در اختیارش میزارم احتیاجی به فالو این حرفا نیست فقط دایرکت بدن بهشون میگم

 219. سلام من نزدیک به پنج سال بود که این بیماری رو تجربه میکردم هی در میومد و میریخت
  ولی الان نزدیک به یه ساله الحمدالله دیگه نمیریزه
  راستشو بخواین کاری رو که من کردم نه به دکتر مراجعه کردم و نه به دارو گیاهی فقط نشستم و فکر کردم کارهایی که به سلامتیه بدنم آسیب میرسونم چیه ببینید من خودم به شخصه میگم اگه میخواین برای همیشه از این بیماری نجات پیدا کنید اینه که باید بگردین چه کاری رو انجام میدین که باعث میشه به سلامتیتون لطمه بزنه مثلا من خودم ببخشید اینو میگم خودارضایی میکردم این کارو کلا گذاشتم کنار یکی دیگه اینکه زود از کوره در میرفتم و جوش میخوردم یا اینکه به کوچکترین موردی فکر میکردم خیلی زیاد ولی با خوردن گل گاوزبون به اعصابم مسلط شدم و هر روزی که از خواب بیدار میشم ده دقیقه ورزش میکنم ورزش حتما نباید تو پارکی یا فضا سبزی باشه تو حیاط خونه یا همون جایی که از خوابتون بلند میشید ده دقیقه ای ورزش پروانه یا طناب بزنید خیلی خوبه
  و یه چیز دیگه اینکه سعی کنید حمام زیاد برید حداقل یه روز در میون موهاتونو بشویید
  بگردین چیزای منفی رو از زندگیتون خارج کنید و آسوده خاطر زندگی کنید

 220. بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین فانه خیر ناصر و معین ، حسبی الله
  اللهم اشفٕٕ کل مریض

  بچه ها منم این مشکلو دارم ، من موقع ارایش تو ارایشگاه فهمیدم ، ارایشگر بهم گفت من خیلی از اینا دیدم ، نترس ، بهم گفت یکم سیر رو له کن با پوست سبز رنگی که روی گردو رو پوشونده ، شاید خیلی از شماها ندونید چیه، ولی بچه های شهرستانی میدونن چیه ، همون که دست رو سیاه میکنه ، دیر رنگش میره….
  خلاصه اینا دوتا رو باهم مخلوط کنین بزنید به همون جاها ، من نزدم ولی میزنم ….
  اونقدر هم که اینا میگن وحشتناک نیست
  بعدش حنا و حجامت هم خوبه…
  خوردن گوجه فرنگی هم خوبه…

  اللهم عجل لولیک….

 221. من ۵ساله کچلی سکه‌ای دارم
  پیش بهترین دکترای ایرانم رفتم ولی فایده نداشت
  همیشه دور موهام رو با ماشین سفید میکنم
  بیخود وقت تون رو نگیرین واسه درمان

 222. سلام من هم این بیماری رو گرفتم و علتش برای هر کس متفاوته ولی در اصل تغییر هورمون هاست که حالا به هر دلیلی در بدن صورت میگیره من خودم قرصی رو که مصرف میکردم باعث بیماریم شد اما بعد قطع قرص شروع کردم به مدت دوبار در روز روغن سیاه دانه رو روی جای ریخته ماساژ دادن به دقیقه بعد یک هفته موهام ریشه زد خواهش میکنم اول علت تغییر هورمون هاتون رو پیدا کنید و حتما از روغن سیاه دانه استفاده کنید چون بیماری دردناکی هست

 223. سلام به همگی.من خودم این مشکل رو داشتم و با تزریق کورتون الان کاملا برطرف شده خدا رو شکر.

 224. سلام دوستان
  من این مشکل سکه ای رو توی ریشم داشتم.
  الان کاملا خوب شده.
  توصیه اول: به هیج وجه کورتن مصرف نکنید(چه قرص ، چه آمپول)
  توصیه دوم: روزی دوبار با شامپو بچه محل مورد نظر رو بشورید.
  توصیه سوم: کرم موضعی (کلوتریمازل ۱درصد) رو از داروخانه تهیه کنید و روزی دوبار در محل بمالید.(بصورت لایه خیلی نازک)
  اسم انگلیسیش: Clotrimazole 1%
  قیمتش هم دوهزار تومنه.

  اصلا بهش فکر نکنید در عرض ۴ ماه کاملا خوب خوب میشه

  اینم آی دی تلگرامم، هرکی سوال داشت پیغام بده:

  @n_i_m_a_61

 225. سلام دوستان من اعتقاد راسخ دارم که فشار و استرس عامل اصلی در ریزش مو و ریش وابروهاست.من خودم سه ساله که دچار استرس و افسردگی شده ام درد های بیخودی وهزارن مشکل که برای خودم ناشی از ترس و افسردگی ساختم اخریش همینه موهای صورتم یا همون محاسنم هست که بصورت تیکه تیکه های کوچک یا زنبوری میریزه .شک نکنید که عاملش استرسه.پولتون الکی خرج نکنید.ریخت که ریخت .آنتون سالم باشه انگار همه چی دارین.دوستون دارم.

 226. با سلام
  دوستان خودتونو اصلا ناراحت نکنید
  اول اینکه خودتونو سعی کنید که از استرس دور کنید.استرس و پریشانی عامل اصلی بیماری های قلبی و عروقی هست.استرس و فشار روانی بیش از حد دلیل اصلی اکثر سکته های قلبی و بیماری های روانی هست.
  اما بریم سراغ این ریزش موی سکه ای.
  همون طور که گفتم قبل از هر چیزی استرس و فشارهای عصبی رو از خودتون دور کنید.زیرا استرس و فشارهای عصبی در انواع بیماری های ریزش نقش خیلی زیادی داره.
  راه های درمان انواع مختلف ریزش مو منجمله ریزش سکه ای مو کاملا سادس.در اینجا به چند موردش اشاره میکنم.

  ~هر روز ورزش کنید،ورزش باعث شادابی پوست و مو میشود
  ~تا می تواند استرس و فشارهای عصبی را ازبه خود دور کنید.
  ~هر ماه حجامت کنید،حجامت دارای خواص درمانی بسیاری هست که در حوصله بحث این مورد نیست و کسانی که می‌خواهند اطلاعاتی در مورد حجامت کسب کنند به منابع موثق طب سنتی مراجعه کنند،در مورد ریزش سکه ای مو هم به دلیل دفع سموم مضر موجود در خون میتونه در روند تسریع سرعت درمان موثر باشه.
  ~سعی کنید رژیم غذایی مناسب و سلامتی داشته باشید و بیشتر از غذاهای دریایی که حاوی ویتامین های گروه D و فسفر لازم برای سلامتی بدن لازم است استفاده کنید.از خوردن غذاهای فست فود به کرّات جدا خودداری کنید،تا میتوانید از انواع میوه های حاوی آنتی اکسیدان استفاده کنید.از آنتی اکسیدان های مهم می توان به کاروتنوئیدها، ویتامین ث، ویتامین ای، سلنیوم و فیتو کمیکال ها اشاره کرد. بهتر است آنتی اکسیدان ها از طریق مواد غذایی طبیعی وارد بدن شوند نه مکمل ها.آنتی اکسیدان ها از عواملی هستند که سلول ها را در مقابل اکسیدان ها محافظت کرده و مانع از تخریب سلولی و آسیب های مزمن از جمله انواع سرطان ها، بیماری های قلبی، دیابت ،بیماری های پوست و مو… می شوند.
  ویتامین‌های گروه b نیز برای رشد و حفظ زیبایی موها بسیار موثر‌ه. ویتامین‌های ب کمپلکس می‌توانند باعث کنترل ترشح سبوم در ناحیه‌ی پوست سر شوند و گردش خون را در ریشه‌ی موها تحریک کنند. برای همین هم ریشه‌ی موها قوی شده و ساقه‌ی موها درخشان‌تر می‌شوند.
  جوانه‌ی گندم سرشار از ویتامین‌های گروه b هستش که به زیبایی و تقویت ریشه و بدنه موها خدمت بزرگی می‌کنه. البته نباید از غلات دیگر غافل شوید. توصیه می‌کنم که روزانه ۴ تا ۵ نوبت غذایی از غلات کامل (سبوس‌دار) میل کنید. توجه داشته باشید که این غلات علاوه بر دارا بودن این ویتامین‌ها سرشار از فیبرها نیز هستند که به هضم غذا کمک کرده و احساس سیری طولانی مدتی ایجاد می‌کنند.

  یادتون باشه که قبل از همه اینها امید وبه توکل به خدا رو ازش غافل نشید.تا خدا نخاد حتی یک برگ از درخت نمیفته،چه برسه به ریزش مو،به امید شفای همه مریضا:
  اللّهُمَّ اشْفِ كُلَّ مَرِیضٍ

 227. سلام.
  منم چند سال به این بیماری دچار بودم ، البته بیماری ممکنه برای هر کسی دلایل متفاوتی داشته باشه ولی مال من به تشخیص دکتر خود ایمنی بود و با خوردن قرص پریدنیزولون در مدت ۶ ماه به مرور خوب شدم، دوستان حتما توجه کنید این قرص خیلی خطرناکه حتما حتما باید تحت نظر دکتر مصرف بشه و دوز اون باید به مرور زیاد بشه وگرنه عوارض خطرناکی داره خواهشن خودسرانه مصرف نکنید. اگرم کسی خودسر مصرف کرد از روزی نصف قرص شروع کنه بعد از ۲۰ روز بشه ۱ عدد و حتما باید هر روز سر ساعت مصرف بشه به هیچ عنواع بهو قطع نشه.
  ایشالا که شما هم خوب بشید، مخلصیم

 228. با سلام …دوستان عزیز واقعا درد کثيفيه این مریضی.
  تقریبا ۶ماه ریزش موی سکه ای گرفتم.رفتم دکتر ..که تزریق آمپول رو انجام داد گفت که اگه خوب نشدی باید یه ماه دیگه بیای بازم تزریق آمپول واست انجام بدم …منم که بعد یه ماه بیخیال شدم و نرفتم دکتر ..تا اینکه بعد دو ماه ریزش موی سکه ای بحدی پیشرفت کرد که اندازه یه توپ کوچک وسط سرم افتاد ..جالب اینجاست رفتم آرایشگاه …آرایشگره گفت دوتا دیگه پشت سرت داری …منم که خداييش افسرده شدم …روز بعد رفتم دکتر …البته دکترم رو عوض کردم که اونم تزریق رو انجام داد .و مهمتر از اون یه محلول خیلی قوی رو برام تجویز کرد .گفت روزی ۲بار با مسواک نرم به اندازه کچلی محلول بریز و آهسته با مسواک ماساژ بده ..منم چند روز استفاده کردم که هیچ خبری نشد اما بعد ۱۵روز به لطف و کرم خدا دانه دانه های ریز ریز مو .سر در آوردن که من از خوشحالی داشتم بال در می آوردم ..در ضمن دوستان این محلول ماينوکسيديل نیست و داروخانه ها ندارن و اون فقط منو به یه لوازم بهداشتی آرایشی معرفی کرد ..

 229. خواهشا كرتن تزريق نكنيد عوارض داره كلا موهاتون كم پشت ميشه يا بعد يه مدت دوباره ميريزه يه جاهاي ديگه. من خودم از يه دارو استفاده ميكنم به چند نفر كه مشكل ريزش سكه اي داشتن گفتم انجام دادن جواب گرفتن. محلول تنطور يد؛ روزي ٣ بار به مدت ٥ دقيقه روي قسمت سكه اي بماليد طوري كه پوست سر قرمز شود (خون رساني شود) بعد اون پماد ان ان روي محل سكه اي بزنيد.
  محلول تنطور يد قيمتي نداره ولي كم ياب . اگه نداشتن داروخانه از محلول گلييسيرين يد استفاده كنين. بهد ١ يا ٢ ماه حتما جواب ميگيرين

 230. من دوازده سال قبل يه دوره اين بيمارى رو طى كردم و با تشخيص دكتر يك دوره ۴۵ روزه به صورت هفته اى يك مرتبه با تزريق امبول بتامتازون به صورت زير بوستى در محل ريختكى مو بهبودى كامل بيدا كردم ///

 231. سلام من بچه شیر میدم و نمیتونم دارو مصرف کنم الان سه روزه متوجه شدم سرم اندازه یک سکه تاس شده تمام مطالب شمارو خوندم اکثرا گفتید استرس رو دور کنم اما مگه میشه دقیقا یک ماهه به صورت وحشتناک استرس دارم همسرم داره از کار اخراج میشه و ما کلی قسط و بدهی داریم چطوری بیخیال باشم به هیچکس هم نمیتونیم بگیم و درد و دل کنیم ماه قبل مقداری از وسایل خونه رو فروختیم تا چک پاس کنیم این ماه چه خاکی به سرم بریزیم حاضرم کچل بشم اما آبرومون جلو دوست و آشنا نره

 232. سلام من ۱۶ سال دارم موهام اندازه یه سکه خالی شده چکار کنم لطفا راهنمایی کنید ایا این بیماریه خیلی میترسم

 233. سلام کچلها. بابا من ۶ سال پیش این به اصطلاح شما بیماری رو گرفتم و هنوز دارم و دارم باهاش شاد و خرم زندگی میکنم.
  در الپ سوئیس افتادم در یک لانه بسیار بزرگ مورچه های زرد. نزدیکان شوتم هی گفتند که علت کچلیهای سکه ایم در صورت همین بوده.
  یه متخصص خوب المانی رو دیدم که با خنده گفت: ما هیچ چیز از این بیماری هنوز نمیدونیم اما مهمترین عاملش بطور جدی اضطراب و استرس بعلت ترس از عدم موفقیته.
  کاملا باهاش موافقم. نه دنبال موفقیتم نه کار خاصی میخوام در زندگی انجام بدم. تازه هم دوباره از الپ برگشتم. دارم زندگی میکنم.
  مثل همیشه و حتی مثل سالها قبل از این کچلیها صورتم رو کاملا ۶ تیغ میکنم. البته ژیلت ۵ تیغ داره.
  بخندید. عمر خیلی خیلی کوتاهه.
  زندگی کنید. درمون رو بیخیال بشید. سرطان که نیست. حال کنید بابا.

 234. مطلب خیلی مفید بود با تشکر

 235. من در استان گیلان شهر لاهیجان زندگی میکنم.ریزش سکه ای در ریشم اغازش شد و بعد دو ماه وسیع تر گردید و به طرف دیگر صورتمم رسید.یه بنده خدا تو خیابون منو دید و دسته منو گرفت به لنگرود روستای انزل محله پیش یه پیرمردی برد .اون پیرمرد یه داروی گیاهی درست کرد د به تموم صورتم مالید و گفت دیگه نگران نباش بعد دوماه کاملا خوب میشه.یادمه همونروزی ک اون دارو رو به صورتم مالید صب وقتی ک از خاب ماشدم موهای ریز رو صورتم در اومده بود.واقعا عالی بود.اینم بگم اصلا صورتمو نسوزوند اون دارو.کسایی ک میخان درمان شن.برن لنگرود انزل محله از هرکی سوال کنن پیرمردرو میشناسه

 236. (((((درمااااااان قطعی ریزش موی سکه ای))))
  سلام د‌وستان گلم
  کامنت خیلی هاتون رو خوندم
  منم دچار این بیماری شدم
  خیلی سخته
  اوووول: توکلتون ب خدا باشه و اذش بخواهید ک کمکتون کنه
  دوم : اینکه سعی کنید کسی نفهمه ک توی روحیتون تاثیر بزاره
  سوم: اینکه حتی اگر ۱روز ام زودتر برید دکتر بهتره، چون یه مرور زمان بزرگتر و بیشتر میشه ( برای من ۲هفته قبل از مراسم ازدواجم زد، چون خجالت میکشیدم به همسرم و خانوادم بگم روز ب روز بزرگتر و بیشتر شد، تا جایی ک اندازه کف دست شد، اما خدارو شکر الان خوبه خوب شده)
  چهارم: ۱موادی هست به اسم سایه مو، از ارایشگاه ها میتونید تهیه کنید چون همچین مواردی زیاد ب پستشون میخوره، روی نقاط ریخته شدید بمالید، اصلا دیگه معلوم نیست، هیچ ایرادی هم نداره
  پنجم: از ادرار داخل حمام جلو گیری کنید
  ششم: ۱کی از دلایلش افونت های دندان هم هستش، دندون های های خرابتون رو درست کنید
  هفتم: از فشار عصبی کلا خودتون رو دور کنید، هرچی عصبانی تر بشید بیشتر ریزش پیدا میکنید
  هشتم: به هیچ عنوان نا امید نشید، امید حرف اول رو توی این بیماری میزنه، با امیدی که همسرم و خانوادم به من دادن مریضی من ۴ماهه خوب شد، واقعا باور نکردنیه
  و در اخر پیش دکتری ک من رفتم برید، ۱کم گرون هستش ولی درمان قطعی داره، برای من حدود ۴ ماه طول کشید ، خدارو شکر الاااااان خوبه خوب شدم
  اول که به این بیماری مبتلا شدم نظر کردم که اگر خوب شدم هرکاری از دستم بر اومد برای بهبود بقیه هموطنام انجام بدم
  شماره و ایمیلم رو میزارم، هرکسی به این مشکل برخورد باهام تماس بگیره، تا اونجا ک بتونم کمک میکنم
  به امید ریشه کن شدن این بیماری
  یا علی

 237. سلام
  من این مشکل رو داشتم
  تمام راه های که توی این نظرات گفته شده بود رو انجام دادم و تنها موردی که انجام ندادم تزریق کورتن بود که شنیدم عوارض داره و انجام ندادم.
  در کل با این راهکارها نتیجه ای نگرفتم
  بعد رفتم پیش یک پزشک گیاهی و راهکاری رو بهم معرفی کرد که توی هیچکدام از نظرات نبود
  این راهکار رو میگم شاید به دوستان عزیزکمکی کنه
  دکتر بهم گفت سرکنگبین و بارهنگ استفاده کنم
  سرکنگبین در لیوان بریزید به‌طوری که یک چهارم لیوان رو پر کنه و بقیه لیوان رو پر از آب کنید و بعد از غذا میل کنید (صبح و شب)
  یک قاشق غذا خوری بارهنگ رو با دو لیوان آب و یک قاشق عسل به مدت بیست دقیقه جوشانده و پس از خنک شدن یک لیوان صبح و یک لیوان شب میل کنید
  البته دکتر توصیه کرد سه نوبت حجامت کنم که من یک نوبت حجامت کردم و حجامت رو در ناحیه بالای کمر انجام دادم.
  بارهنگ و سرکنگبین رو از عطاری گرفتم
  بعد از یک ماه کاملا مشکل من حل شد .

 238. سلام من ۱۶ سال سن دارم تو اوج جوونی موهام اندازه یه سکه ریخته مونوکسیدیل میزنم ولی احساس میکنم بیشتر شده الان نزدیک یه ماه میشه که استفاده میکنم میخوام بدونم خوب میشه لطفا راهنماییم کنید ¿¿

 239. سلام دوستان من ٢سال هست موهاي سرم به صورت سكه اي ميريزه البته وسيع نيستند تزريق كردم فايده نداشت براي رويش مجدد،فقط رنگ مو زدم يعني وقتي رنگ كردم موهام رو بعد ٣هفته شروع كرد به رويش مجدد..و كامل درامدند،ماده شيمايي داخل رنگ مو خيلي خوب تحريك ميكنه نواحي سكه اي رو..البته سكه اي هاي من لابه لاي موهام بود..وسيع نبودند..الانم باز ٢تا ناحيه كوچيك ريخته لابه لاي موهام،كه باز ميخوام رنگ كنم موهام رو كه دربيان.
  ريشه اصلي اش استرس و شوك عاطفي هست
  فقط تو بعضي ادم ها ١بار ميريزه و تموم ميشه ولي تو بعضي ها پايدار هست براي من هم پايدار هست الان ٢سال تا استرسي ميگيرم ١تيكه لاي موهام سكه اي ميريزه..

 240. سلام دوستان / امیدوارم زودتر مشکلتون حل بشه – هرچه زودتر برید درمان کنید من همینطوری شدم بیخیالش شدم زد به ابروها و مژه ها – سلامت و پیروز باشید

 241. سلام دوستان من دیروز رفتم دکتر به من ژل به اسمrubefiant یا DUCRAY رو معرفی کرده که الان دو روزه دارم استفاده میکنم لطفا کسایی که استفاده کردن یا اطلاعی از این ژل دارن بگن که آیا جواب میده یا نه. ممنونم منتظر محبتتون هستم. به امید درمان هممون.

 242. سلام دوستان من دیروز رفتم دکتر به من ژل به اسمrubefiant یا DUCRAY رو معرفی کرده که الان دو روزه دارم استفاده میکنم لطفا کسایی که استفاده کردن یا اطلاعی از این ژل دارن بگن که آیا جواب میده یا نه. ممنونم منتظر محبتتون هستم. به امید درمان هممون..

 243. سلام منم اين مريضي رو شيش ماه پيش گرفتم ٣ جا از سرم و يك نقطه ريشم ريخته بودن اما رفتم دكتر و با داروهايي كه تجويز كرد خوب شدم البته هنوزم دارم داروهام و استفاده ميكنم ادرس دكتر مازندران ساري خيابان فرهنگ دكتر عبدالرضا طباطبايي پور ١٧ سال امريكا بوده مدرك شو هم اونجا گرفته .
  داروهايي كه برا من تجويز كرده رو اسم ميبرم من كه جواب گرفتم ايشالله شما هم بگيريد : پماد protopic ٣ درصد روزي ٤ بار روي ناحيه ريزش به مدت ٥ دقيقه بماليد.
  قرص زينك پلاس روزي ٢ عدد .
  قرص هاي ديگه اي هم داد ولي از اونجايي كه ميترسم شايد برا شما مفيد نباشه اسم شو نميگم ولي به دكترش سر بزنيد جواب ميگيريد طول درمان من ٦ ماه بود .
  به خودم قول داده بودم وقتي خوب شدم ماهي يه بار بيام اينجا و اسم دكتر و بگم .

 244. سلام
  واقعاً ازتون ممنونم. توضیحات جامع و دقیق بود
  منم با این بیماری در ناحیه صورت درگیر هستم و دقیقاً در بدو ورود به دهه چهارم زندگیم اتفاق افتاد. فعلاً از ماینوکسیدیل استفاده میکنم و امیدوارم مشکلم برطرف بشه

 245. من این مشکل رو داشتم ۱۰ تا دکتر رفتم آخرش یکیش واقعا نتیجه داد هرکی خواست در پیج اینستاگرام تبریز دایرکت بیاد یا لینک تلگرام هست اونجا پیام بده راهنمایی کنم.خصوصا آقایونی که موهای صورتشون ریخته

 246. دوس دارم همه ی کسانی که با من بیماری مشترک دارن رو دور خودم جمع کنم

 247. سلام . کسانی که ریزش مو دارن ، بزن یه آزمایش بدن ببینن که توکسوپلاسما خونشون بالا هست یا نه ، عفونت گربه اگر داشتید ، علتش ریزش مو هستش یا برید پیش دکتر مقبل زاده. تو اینترنت سرچ کنید حتما آدرس و تلفن رو پیدا میکنید

 248. سلام،من موهام یهو سکه ای نریخته،ولی ۲تا جایه سرم(دوره سرم) خیلی کم پشت شده،طوری که وقتی بغل موهامو با ماشین میزنم قشنگ معلومه،راهنمایی کنین بفهمم این چه دردیه.

 249. والا خداروشکر ک لااقل من تنها نیسم و این کچلی یه سانت ی سانت تو سرم انگار عادیه
  اینقد کامنتارو خوندم ب این نتیجه رسیدم ک فقط صبر و زندگی عادی داشته باشم وکمی هم استرسمو روز بروز کمتر کنم☹

 250. سلام.۲۷سال درگیر این مشکل ام

 251. فکرکنم این مشکل از خون باشه هرازگاهی سمی درخون تولید میشه که ریشه یاهمون فلیکول مو را ازبین میبره وتنها راه شاید زالو انداختن بر محل ریزش باشه تا با مکیدن خون الوده به سم موجود اثر این تخریب کمتر بشه وسرکه انگبین هم مفیده

 252. منم همین مشکل رو داشتم کلی این دکتر و اون دکتر خسته شدم جز هزینه واسم چیز دیگه ای نداشت افسردگی گرفته بودم نمی دونستم چکار کنم تا اینکه دوستم با دیدن صورتم منو به یکی معرفی کرد که در دو جلسه درمان شفا پیدا کردم و موهای صورتم دوباره شروع به رشد کردن..خیلی ها از سراسر کشور پیشش اومدن درمان شدن

 253. ایارج فیقرا روزی دوتا کپسول بعدا یکی با عناب یکماه جواب گرفتم ولی تا شش ماه تا میخواست شروع بشه میخوردم حتما با دکتر سنتی مشورت کنید چون مسهل هست

 254. سلام بگین الان چ میشه کرد شما با ایارج کاملا درمان شدید من هم ی دوره ی ماهه استفاده کردم قسمت وسیع سرم ک ریخته بود درمان شد اما ترسیدم بیشتر نخوردم ک باعث شد دوباره ریزش داشته باشم شما ایارج رو از کجا تهیع کردین

 255. سلام دوستان
  همنطور که دوستان گفتن اولین و آخرین هر درد و درمانی خداست…
  من خیلی ساله با این بیماری دست و پنجه نرم میکنم…
  هر بار که سوزن تزریق میکردن تا یه مدت خوب بود و بعدش بدتر میشد
  تا اینکه با کمک خدای مهربونم یه شامپو و لوسیون بنام ژیوار ساخت کشور خودمون استفاده کردم و خوب شدم ولی گاهی اوقات خیلی کم اگر استرس داشته باشم میریزه ولی وقتی نداشته باشم خوبه خوبه…

 256. سلام.من۶ماهه ک ازدواج کردم.شوهرم از۱۲سال پیش این مشکلو داره.تمام راههایی ک شماپیشنهاد دادیدرو امتحان کرده ولی ج نگرفته.زندگی بدون استرس هم اصلا وجود نداره.الانم خیلی ازموهاش ریخته.بهش میگم باید بااین مشکل کنار بیایی چون راه دیگه ای نداری.قسمتهای خالی روبابقیه موهاش پوشش میده.جاهایی هم ک مشخصه پرفکت میزنم براش یابامدادآرایشی سیاهش میکنم دیگه معلوم نیست.شمادوستان عزیزبه جای ناامیدی ازاین روشهااستفاده کنیدوبه زندگی ادامه بدید.خدابزرگه

  • دوست من تجربه خودم رو نوشتم امروز ۱۷ابان هست بخون ایشاالله جواب میده

 257. سلام و عرض ادب خدمت دوستان بنده هم چند سال پیش این مشکل رو داشتم و تمام این درمان های که نوشته بودید انجام دادم پیاز عنصر سیر تزریق درد ناک کورتن وووووووووووو یک روز یه بنده خدا که خودش این مشکل رو قبلا داشته بود منو به یه پزشک در خیابان گرگان معرفی کرد دکتر جواد کامبیز فکر کنم الان فوت کرده باشن امیدوارم اینطور نباشه چون حدود پازده سال پیش بود و ایشون خیلی سن بالای داشت بهرحال قصه برایتان نمی گم ولی چون خودم خیلی سختی رنج کشیدم و این بیماری درست زمان ازدواج من بود کاملا درک میکنم ولی ایشون تمان نسخه های منو پاره کرد و ریخت بیرون و گفت به حرف من گوش کن و چهار ماه دیگه بیا اگه خوب نشدی عین عبارت گفت تف کن تو صورتم و پول ویزیت رو بگیر خلاصه کنم دو قلم به من دارو داد اول قرص ب کمپلس وسط نهار هر روز یک عدد و یک محلول که ترکیب ید . الکل . سالسیلات که ساختنی بود به من دادن محلول رو روزی سه بار با پنبه خوب باید ماساژ بدی رو برای من تجویر کردن فقط محلول سوزش زیاد و رنگ زرد باقی میزاره من بعد بیست روز دوباره به ایشون مراجعه کردم که اعصبانی شدو پول ویزیت رو میخواست پس بد ه گفت گفتم چهار ماه ولی دقیقا چهل روزبیشتر طول نکشید و اول موی سفید در اومد و بعد کاملا مشکی شد که همیشه دعا گویی ایشان هستم بعد از اون به خیلی ها گفتم و دارو رو دادم که خوب شدن امیدوارم شما هم هر چه سریعتر خوب بشید میدونم خیلی سخته فقط درصد ید و الکل سالسیلات رو فراموش کردم که معمولا داور سازها خودشون میدون

 258. سلام.از اصفهان هستم.من ۱سال پیش پسر خالم ریشش ریخت اول سکه ای تک تک،بعد طوری شد که کامل ریخت ریشش.ولی رفت پیش ی خانم دکتر تو اصفهان۲تانسخه رفت پیشش و ریشش کامل در اومد،داروهاشم انگار محلول بود،البته نمیدونم دوباره بریزه یا نه ولی خب الان ۱سال گذشته و نریخته،فقط دارو هاش گرون بود،هرنسخه شد۲۰۰هزار تومن.حالا اینا به کنار من خودم دچارش شدم.و بگم که عاملش فقط استرس هست چون من دقیقا از دست ی نفر خیلی حرص خوردم،فک کنم استرس شدید باعثش میشه چون من طوری عصبانی بودم که فقط میخواستم خودمو بکشم.بعد ازچند روز این ریزش گرفتم.البته هنوز نرفتم پیش دکتری که پسر خالم رفت چون من اندازه۱سکه ریشم ریخته و سعی میکنم توجه نکنم بهش چون اگه ی چیزیو دنبالشو بگیری و به استرس ربط داشته باشه،بدتر میشه،توصیه میکنم ریشاتونا مدام بزنین و بهش فکر نکنین اگرم سرتون هست کلاه گیس بزارین و بهش فک نکنین میبینین که بعد چند وقت خوب میشین.ایشاله از منم پیشرفت نکنه و مجبور نشم برم دکتر.رفتم خونه خالم اسم دکتری که پسرش رقت و زود خوب شد را میپرسم و میگم.ایشاله همتون خوب بشین

 259. تــــــــــــــــــوجـــــــــــــــــــــــــه

  سلام دوستان من خودم دچتر این نوع بیماری و ریزش شدید مو در ناحیه صورتم شدم و یک سال درگیر این موضوع بودم و به شدت از نظر روحی داغون بودم.با خودم عهد کردم که اگر خوب بشم حتما کارهایی که انجام دادم رو بهتون بگم

  امیدوارم مو به مو این کارها رو انجام بدید و قول میدم خوب بشید

  ۱-اول از همه استرس هاتون رو کنار بگذارید
  عوامل استرس زا چند دلیل هستند
  الف :افکار منفی
  ب:افراط در خوردن غذاهایی با مزاج سرد
  ج:کم خوابی یا بی خوابی
  راحل:
  به مشاور مراجعه کنید و حتما در مورد بیماری و استرس ها صحبت کنید.با خوردن غذاهایی با طبع گرم و یا شربت ضد سودا استرس و بی قرای خود را برطرف کنید. خواب مناسب داشته باشید.

  در صورتیکه هیچ کدوم از این کارها جواب نداد فقط و فقط به مدت ۱۴ روز قرص فلوکسیتین را مصرف کنید.موارد فوق اولین گام بهبود شماست

  ۲-اصلا به بیماری خودتون فکر نکنید و خود را در اینه نبینید

  ۳-درمان را شروع کنید
  روش درمانی شیمیایی: تزریق سوزن کورتون (دکتران متخصص پوست بهترین را پیشنهاد میدهند)تزریق سرنگ کورتون راه حلی ریع برای درمان ریزش موی سکه ای است اما اگر اصل بیماری درست نشود موها پس از درامدن مجدد میریزد… من خودم چندیدن بار این اتفاق برایم افتاد
  استفاده از محلول ماینوکسیدیل ۵ درصد برای طول درمان جهت مالیدن برروی محل ریزش

  روش سنتی:استفاده از دمنوش استخدوس.مالیدن سیر خام برروی صورت جوریکه اب سیر به محل ریزش بخورد.۱۲ ساعت بعد استفاده از روغن گیاه عنصل و روغن سیاهدانه

  توصیه من به شما و کاری که خودم انجام دادم این بود که حتما پیش دکتر طب سنتی … کسی که تخصص دانشگاهی دارد برید و شک نکنید اصل و علت بیماری که کشف شود .ریزش هم درست خواهد شد.

  من بیماری ام بعد از ۸ ماه کنترل شده و الان کم کم داره مواهی صورتم که بسیار پراکنده و زیاد بود دارند بیرون میان خدا رو شکر

 260. سلام
  من زیر چونه ام یه خورده ریشم ریخت
  ۴ماه همین طوری بود
  رفتم دکتر گفت استرسه
  امپود کورتن تزریق کرد تقریبا یه هفته میشه
  در اومده البته یه کپسول فیفول
  و قرص جوشان مولتی ویتامین داد
  اصلا نگران نباشید صبر داشته باشید به وقتش خوب میشه
  فقط زودتر برید دکتر ممکنه بیشتر بشه
  چون یه قسمتایی از بدن ضعیف میشه با قرص و دارو ترمیم میکنه اون نقاص ضعف

 261. سلام منم همین جور بودم موهای سرم ب صورت سکه ای ریخته شده بود ولی نگران نباشید با چندتا تزریق کاملا موهاش در میاد و مشکل بر طرف میشه

 262. سلام من هم چند ماه درگیر این بیماری بودم. چند بار کورتون تزریق کردم خوب میشد ولی دوباره همون نقاط و نقاط دیگه میریخت اصلا فایده نداشت. تنها راه درمان دائم عدم مصرف خوراکی های طبع سرد و حجامت منظم(هر سه ماه طبق تقویم حجامت) مالیدن روغن های گرم مثل سیاه دانه هم خوبه

 263. سلام اونایی که مشکلشون حاد نیست در حد دو سه تا ریختگی تا اندازه بزگترین سکه دارین اصلا فکرش و نکنین بیخودیم پولتونو دور نریزین خودش بعد یه مدتی نهایتا شاید شش ماه تا یک سال خوب میشه.عصبیه.از سیر استفاده کنین روش بزنین بد نیست.در کل اصلا فکرش و نکنین خودش درست میشه دوره زمانی داره اونایی که فکر میکنن دکتر واسشون کاری کرده توهمه نوندونی وا کردن شمام توش سهیم هستین.موفق باشین
  البته‌دو دوره تو زندگی هست که ممکنه یه فاصله ده ساله بعد اولیش که خوب میشه بعد ده سال دوباره سراغتون میاد بازم خودش رشد میکنه دوباره.روزخوش

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز