خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶
خانه » سلامت » همه چیز درباره ریزش سکه ای مو / راههای درمان
همه چیز درباره ریزش سکه ای مو / راههای درمان

همه چیز درباره ریزش سکه ای مو / راههای درمان

ریزش سکه ای مو

 

کچلی سکه ای مو

اسم علمي اين بيماري آلوپسي آره آتار میباشد. كچلي سكه‌ اي نوعي بيماري خود ايمني در بدن انسان است كه در آن فولكول‌هاي موي شما از بين نمي‌روند اما بدن‌تان موها را اضافي تلقي كرده و تيشه به ريشه آن ها مي‌زند. با وجود بحث‌ و جدل‌هاي زياد هنوز علت اصلي اين بيماري مشخص نيست. در قديم باور بر اين بود كه عفونت‌ها عامل بروز كچلي هستند كه امروزه اين نظريه رد شده است. گذشته از اين، براي اينكه درمان درستي براي مشكل خود پيدا كنيد، ابتدا بايد نوع كچلي‌تان را تشخيص دهيد. اگر ريزش موهاي‌تان با خارش، سوزش و تورم همراه است در گروه مبتلايان كچلي سكه‌اي قرار نمي‌گيريد. درست است كه اسم اين بيماري كچلي سكه‌اي است اما مقدار ريزش موها ربطي به اندازه سكه ندارد و هميشه محدود به ميزان اوليه ريزش نمي‌ماند. به عبارت ديگر، شايد ناحيه كچلي در ابتدا كم باشد اما ممكن است بعدا گسترده‌تر شود و حتي تا كچلي كامل هم پيش برود كه در اين موارد درمان دشوارتر مي‌شود. از سوي ديگر، كچلي سكه‌اي فقط روي سر ظاهر نمي‌شود ممكن است ابروها و مژه‌ها را هم كچل كند. ريش و سبيل يا ديگر نقاط بدن هم از اين بيماري در امان نيستند.

 

ریزش موی سکه ای

 

علائم و تشخیص ریزش سکه ای مو

در این نوع ریزش مو یک یا چند لکه طاسی به شکل دایره یا سکه و گاهی بیضی شکل بطور ناگهانی و بی خبر در سر یا ریش صورت ایجاد میشود. یعنی بیمار متوجه ریزش مو در حمام یا موقع شانه کردن نشده و چون معمولا توام با سوزش یا خارش و درد نیست از این طریق هم به وجود آن پی نمی برد و تا مدتها از آن بی خبر میماند تا اینکه آرایشگر یا نزدیکان آن را دیده و متذکر شوند و یا برحسب اتفاق در ضمن شانه کردن یا لمس خود بیمار آن را پیدا کند. گرچه این بیماری اکثرا بدون علامت است ولی گاهی بیماران پیدایش لکه های جدید را از روی سوزش یا خارش یک منطقه حدس میزنند. چون شکل طاسی به صورت لکه های گرد یا بیضی شکل است آنرا طاسی سکه ای شکل یا لکه لکه میگویند. اگر ریزش مو محدود به یک یا چند لکه باشد آنرا ریزش موی سکه ای محدود میگویند. گاهی ریزش مو حالت شبکه ای و تور مانند دارد که از اتصال چند لکه حاصل میشود و سرانجام گاهی موهای پشت سر و دور سر به شکل نعل اسب میریزد که علامت خیلی بدی است و خبر از پیشرفت بیماری می دهد وگاهی برعکس تمام موی سر می ریزد غیراز همین نوار نعل اسبی شکل که در پشت سر باقی می ماند و آنرا فرم sisopho مینامند. علاوه بر شکل محدود و سکه ای گاهی بیماری شکل منتشر دارد که در آن لکه مشخصی نداریم بلکه در تمام سر بعضی فلیکولهای مو زایل شده و بیماری به شکل کم پشتی موی سر خود را نشان میدهد. این بیماری را بر حسب وسعت منطقه طاسی به نوع محدود و اگرتعداد لکه ها زیاد باشد نوع منتشرو اگر بیش از نیمی از موی سر بریزد آنرا نوع شدید مینامند. اگر تمام موی سر بریزد آنرا نوع توتالیس مینامند اگر ریزش مو در ناحیه غیر از سر مانند ریش یا ابرو یا بدن پیدا شود آنرا فرم خارج جمجمه ای مینامند و اگر تمام موی بدن بریزد آنرا نوع سرتاسری یا یونیورسالیس می نامند در این نوع علاوه بر موی سر موهای ریش، ابرو، بدن و حتی موهای داخل بینی هم میریزد.

 

آیا تا هميشه ادامه خواهد داشت ؟

كچلي سكه‌اي گرچه گاهي مي‌تواند تهديدي جدي براي موهاي شما محسوب شود، اما هميشه هم سمج نيست. اگر خوش‌شانس باشيد اين مشكل خودبه‌خود بعد از گذشت مدتي خوب مي‌شود، يعني ابتدا ريشه موهاي‌تان ريخته و بعد از مدتي دوباره جوانه مي‌زند و همه موها بعد از سه تا شش ماه جايگزين مي‌شوند. در بعضي موارد هم داستان به همين جا ختم نمي‌شود و به صبوري بيشتري نياز است. در چنين مواقعي ممكن است يك قسمت شروع به ريزش كرده و قسمت‌هاي بيشتري را درگير كند.

 

در برخي مواقع هم بعد از ريزش و رويش مجدد يك ناحيه، قسمت ديگري دچار كچلي مي‌شود. براي درمان پزشك باتوجه به‌شدت بيماري شيوه درماني مناسب را انتخاب مي‌كند و با كمك دارو‌هاي خوراكي يا تزريق دوره‌اي داروها براي برطرف شدن مشكل تلاش مي‌كند. اگر ناحيه كچلي محدود باشد از دوره‌هاي تزريق دارو براي درمان استفاده مي‌شود. اگر هم هيچ كدام از اين شيوه‌ها كارساز نبود نور درماني يا فتوتراپي را انجام مي‌دهند تا شايد باعث رشد مجدد موهاي از دست رفته شوند. در فنوتراپي لامپ‌هاي مهتابي فرابنفش سه تا شش ماه يك روز در ميان به سطح سر تابيده مي‌شود كه البته درمان تضميني صددرصدي براي رفع كچلي نيست و ممكن است مدتي بعد از درمان فرد دوباره دچار كچلي شود. چراكه متاسفانه كچلي سكه‌اي در برخي افراد برگشت‌پذير است.

 

۶ نکته اصلی در مورد ریزش سکه ای مو

 1. ریزش سکه ای مو موجب خرابی دایمی فولیکول‌های مو نمی‌شود. حتی در برخی بیماران، ریزش و رویش مجدد موها به کرات در طول زندگی اتفاق می‌افتد.
 2. ریزش سکه ای مو حتی ممکن است به علت وجود یک عفونت در بدن و یا به خاطر استرس‌های روحی به وجود آید. اگرچه اثبات آن مشکل است، ولی به هر حال عوامل محیطی در بروز این بیماری دخالت دارند.
 3. گاهی اولین محل شروع بیماری، پوست سر است. در بعضی افراد دیگر، اولین محل مبتلا، موهای ابرو و مژه می‌باشد که بیماری با ریزش این موها آغاز می‌شود. این بیماری گاهی ناخن‌ها را نیز درگیر می‌کند و به نظر می‌رسد یک واکنش خودایمنی در افراد مستعد از نظر ژنتیکی ایجاد می‌شود. البته علل ژنتیکی موثر در این نوع ریزش مو، به عوامل متعددی بستگی دارند. پس ممکن است با سایر بیماری‌های خودایمنی همراه باشد. ابتلای ناخن‌ها به این بیماری در ۱۰ تا ۱۵ درصد موارد دیده می‌شود.
 4. این بیماری در دهه دوم و چهارم زندگی شیوع بیشتری دارد. سیر بیماری در افراد مختلف، متفاوت است.
 5. ممکن است بعد از چند ماه موهای جدید رشد کنند، یا در برخی افراد، ضایعات جدیدی در نقاط دیگر بروز شوند.
 6. رشد مجدد موها در ۳۴ تا ۵۰ درصد موارد و حتی گاهی تا ۸۰ درصد موارد، تا یک سال بعد از شروع بیماری، اتفاق می‌افتد.

 

ریزش موی سکه ای

فرورفتگی نقطه ای در سطح ناخن ها در ریزش موی سکه ای

 

آیا کودکان هم دچار ریزش سکه ای مو می شوند ؟

اين بيماري سن و سال نمي‌شناسد و از بچه دو تا هشت ساله تا بزرگسال را درگير مي‌كند. هرچه بيماري زودتر شروع شود درمان آن دشوارتر و احتمال برگشت‌پذيري آن بيشتر است، اما بيشترين سن شيوع آن بين ۲۰ تا ۴۰ سالگي است. كچلي سكه‌اي خانم و آقا نمي‌شناسد و ميزان شيوع و سن شيوع آن در خانم‌ها و آقايان برابر است.

 

درمان ریزش موی سکه ای

درمانها شامل اطمینان به بیمار برای بهبود با درمانهای ساده به شرط حوصله بیمار است و از استعمال مواد محرک مانند سیر و پیاز گرفته تا اشعه ماوراء بنفش و ایجاد آلرژی تماسی با DNCB , DPC و اسکواریک اسید و استعمال پمادهای تنظیم کننده ایمنی مانند پروتوپیک گرفته تا استعمال پماد های کورتون موضعی قوی و تزریق کورتن داخل ضایعه و تجویز داروهای سیستمیک مانند کورتن خوراکی یا کورتن به صورت پالس و داروهای خوراکی تغییر دهنده ایمنی را میتوان برحسب مورد به کار برد. اما گاهی با بالاترین درمانها هم هیچ تاثیر مثبتی دیده نمی شود و بیماری پابرجا می ماند. نحوه واکنش بیمار به این بار عصبی شدید در سرنوشت و آینده او تاثیر به سزایی دارد که بایستی با آموزش مناسب اجتماعی و تقویت روحی بیمار آنرا به نحو مناسب تامین کرد.

 

برای درمان از محلول های حاوی کورتون یا تزریق کورتون در پوست استفاده می شود. تزریق کورتون ( آمپول تریامسینولون ) درون پوست ناحیه بدون مو هر ۴-۶ هفته تکرار می شود. پماد های حاوی آنترالین نیز تاثیر خوبی دارد. اخیرا از تابش لیزر اگزایمر هم برای تحریک رویش موها استفاده می شود. می توان درکنار درمان های اصلی از محلول ماینوکسیدیل استفاده کرد. موهای جدید در ابتدا نازک و سفیدرنگ هستند ولی به تدریج رنگ و جنس اولیه را پیدا می کنند.

 

پیشرفت بیماری غیرقابل پیش بینی است. ممکن است ریزش مو فقط به همان یک بار ختم شود و یا بعد از بهبود یک ناحیه موهای ناحیه دیگری بریزد و این مساله چندین بار تکرار شود و سال ها طول بکشد.

 

در طاسی های کوچک اگر علی رغم درمان ، موها بعد از ۱-۲ سال رشد نکند می توان کاشت مو انجام داد.

 

برای درمان طاسی های بزرگ تر روش های درمانی زیر وجود دارد:

۱-حساس سازی تماسی پوست سر با دیفن سیپرون (ایمونو تراپی موضعی)

۲-بستری کردن بیمار و تزریق کورتون با دوز بالا (پالس کورتون)

۳-شیمی درمانی

۴-نوردرمانی

 

متاسفانه در طاسی های خیلی وسیع پاسخ افراد به درمان خوب نبوده و یا موها چند ماه بعد از درمان دوباره می ریزند. این افراد تحت استرس شدید بوده و مجبورند سال ها از روش های آرایشی مانند کلاه گیس یا تاتو استفاده کنند. البته بیماران نباید هیچ وقت ناامید شوند زیرا ممکن است روزی موها خودبخود یا با درمان های جدیدتر دوباره رشد کند.

اشتراک گذاری مطلب

تاکنون 234 نظر ثبت شده است.

 1. واقعا مطلب جالبی بود و به امید خدا انشاا… درمان قطعی این بیماری پیداشود و کلا ریشه کن شود

  • جواب قطعی داروی ابو علی سینا ایارج فیقرا تو اینترنت سرچ کنید تو همین پستها همدیدم یکی شرح داده من حتی ناخنهام هم داغون شد خدا رو شکر خوب شدم

 2. سلام.ممنون بابت مطالب جامع و کاملتون.من قبلا این بیماری رو داشتم و رفتم دکتر کورتون تزریق کردم اما فایده نداشت.یه راه پیداکردم که باعث شد خیلی سریع خوب شه و دیگه تکرار نشه.دنبال یکی میگردم ک حمایتم کنه که بتونم ثبتش کنم و به فروش برسونم اما پیدا نمیشه کسی…..

  • سلام آقا احسان میشه خواهشا بگید چیکار کردید خوب شدید تا شما اونو ارائه بدید ما کلا کچل شدیم هر کاری کردیم خوب نشدیم هر هزینه ای بگید پرداخت میشه فقط خوب بشم.

  • سلام،
   ممنون میشم اگه بفرمایید روش درمانتون چی بوده ، تا کمکی هم به ما کرده باشین. تشکر

  • آقای احسان لطفا روشی ک پیداکردین و خوب شدین هم بفرمایین تا ما هم نجات پیداکنیم ، دیر بشه دیگه فایده ای نداره. ممنون

  • سلام آقا احسان لطفا اگ میشه درمانو بگین من واقعا بهش احتیاج دارم چندوقته دیگ عروسیمه ولی موهام کاملا داغونن

  • این چیزی که میگی چیه

  • سلام جناب احسان.همسر من به همین شکل و بطور سکه ای دچار این عارضه شده.تورخدا راهنمایی کنید و مطمعن باشید اگر حتی یک قدم خیر بردارید اونم توی موارد اینچنینی خدا هزاران برابر چیزایی که تو ذهنتون هست سر راهتون میزاره و هزاران گشایش توی زندگیتون

  • میشه منو راهنمایی کنی ازت ممنون میشم

  • سلام
   من ۸ماهه درگیرم از پیاز عنصل گرفته تا سیر و ماینکسیدیل وپماد و کرتون و ال دی مالیدن خسته شدم منو راهنمایی کنید ریزش موی سکه ای دارم داخل ریشم هست توروخدا کسی میدونه راهنمایی کنه خدا خیرتون بده

  • باسلام واقعا من از مطلبتون خیلی خوشحال شدم خانومم موهاش کاملا در اثرریزش سکه ای ریخته لطفا هرکی دکتر حرفه ای سراغ داره بهم معرفی کنه ممنونش میشم

 3. سلام
  من هم این مشکل به مدت ۱۰ سال دارم هرکاری کردم درمانی پیدا نکردم واقعا ناامید شدم

  • مشهد . دکترمهدی حسینی خواه .
   مشهد .سه راه ادبیات .ابن سینا ۱۱٫
   خواهرم از ۱ سالگی دچار این بیماری شد که با کوچک ترین بیماری یا استرس کل موها ناحیه ی سرش میریخت ولی با مراجعه به دکتر حسینی خواه به از مدتی این مشکل حل شد خداروشکر شکر

 4. دوستان من ۶ ماه درگیرشم کل سرم ریخته ولی به حالت پرز داره در میاد. استرس و فشار را از خودتون دور کنید

 5. با زدن ۱ تا ۲ ماه حنا هر شب در میاد

 6. من خوب شدم بعد از ۲ سال
  فقط به پزشک کار بلد مراجعه کنید
  ۲۰ تا دکتر رفتم ، داشتم ناامید میشدم که اشنایی منو به دکتر محبوبه فلامکی معرفی کرد و ایشان با یه بار تزریق کروتون به روش صحیح مشکلمو حل کرد
  شیراز ، بلوار زند ، ساختمان پزشکان ،دکتر محبوبه فلامکی،

  • نوع و وسعت فراگیری این نوع بیماری در افراد مختلف متفاوت است و درمان بیماری در بیشتر افراد با تزریق حتی یکسال و بیشتر (آمپول تریامسینولون) هم جوابگو نیست و بعد از مدت یک الی دو ماه ریزش موها دوباره شروع می گردد. متاسفانه تاکنون راهی بری درمان این بیماری وجود ندارد و باید صبر پیشه نمود به امید شفای همه بیماران بخصوص بیماران الوپسی آره آتا

 7. سلام احسان جان من در سوئد در رشته پزشکی درس میخونم و میتونم کمکتون کنم تا اینو به ثبت برسونید و مشکلتون حل بشه

  • سلامچه ,من۱۳سال سن دارم دچار بیماری کچلی شدم و تمام موهایم ریخته آیا خوب میشود،؟؟؟؟؟

 8. سلام
  من هم دختری ۲۳ ساله ام که دچار این بیماری شده ام به مدت ۶سال.
  خیلی دکتر وجاها رفتم ولی نتیجه ای نگرفتم.
  ولی چند نفر از دوستانم هم به مدت ۱۰سال این بیماری رو داشتند.بامراجعه به یک دکتر تو یزد در کمتر از یک سال کل موهاشون دوباره رشد کرده.

  ادرس دکتر:یزد.خیابان امام خمینی .خیابان برخوردار کوچه برخوردار ساختمان پزشکان امید.دکتر محمد تقی نو ربالا

  • سلام سايه خانم من هم كرفتارم ميشه بفرماييد دكترجي كفت بهتون؟اينم شمارم هست زندكيم تلخه كاش منم موهام درميومد.

 9. سلام توراخدا کمکم کنید من پسری هستم ۲۵ساله تکه هایی از موههای سرم چندین جا کچل شده از سرم وجاهای کچل به رنگ قهوه ای هستند چند روزی هست همراه بادرد توراخدا کمکم کنید میخام برم جایی خاستگاری دارم از استرس میمیرم

  • درود

   دوست عزیز همون استرسی که دارید تقریبا دلیل اصلی ریزش سکه ای مو هست. شما باید به پزشک مراجعه کنید

 10. تورا خدا به من کمک کنید رنگ جاهای ریزش سکه ای چه رنگی است همراه با درد

 11. سلام بر مدیر سایت محلهای ریخته شده رنگشان قهوه ای هست ایا رنگشان قهوه ای است

 12. محلهای ریخته شده به رنگ قهو ه ای هستند

 13. سلام من ۱۳ سالمه و تقریبا ۷ ساله که به این بیماری دچار شدم پزشک معالجمم دکتر نور بالاست تو این ۷ سال بعضی موقع ها من کاملا خوب بودم ولی بعضی مواقع هم بیماریم اوج میگرفت..الان تو اوج بیماریمه به جز بعضی قسمتای موهام دوتای ابروهامم از دست دادم…..

 14. سلام من چندساله موهام میریزه اگ روشی بلدین بگین توروخدا

 15. س.رنگش تقریباقرمز

 16. سلام هانیه خانم کلسیم D3روزی ی دونه بعد ناهار بخور من استفاده میکنم ریزش قطع شده

 17. با سلام خدمت تمام دوستان و با ارزوى بهبودى همه.. من ۲۴سالمه و حدود ۶ساله ک مبتلا ب اين بيمارى هستم..عاجزانه از همه تقاضا دارم درمان کورتن و تزريق امپول رو کنار بگذاريد چون در اينده عوارض بسيار بدى در انتظارتونه من جمله رعشه..چاقى بيش از حد..کبد چرب ..پوکى استخوان و خيلى مشکلات ديگه..
  درحال حاظر بهترين و کم عوارض ترين درمان اين بيمارى ديفن سيپرون هست ک فقط روزاىدوشنبه در بيمارستان پوست رازى تهران انجام ميشه..
  من تحت درمانم و نتيجه گرفتم ى درمان زمان بر هستش ولى نتيجه بخش و در عين حال با کمترين عوارض…
  و متاسفانه بايد بگم ک استرس ب اين بيمارى بسيار دامن ميزنه با اينکه از لحاظ علمى ثابت نشده است ولى کسايي ک مبتلا هستن کاملا حس ميکنن ک عصبانيت و استرس علت اصلى وخيم شدن اوضاع است..

 18. سلام برادرا درمان برای ریزش مو
  سیر می باشد بهترین درمان هست سیر خام را از وسط به دو نیم نصف کنید و بر روی کچلی بمالید تا جای که سیر تیکه تیکه شود و کچلی همان قسمت میسوزد و قرمز می شود روزی ۳ بار این حرکت را تکرار کنید با فاصله زمانی هر ۴ ساعت به مدت ۲ماه مطمئن باشید خوب میشوید من این کار را انجام دادم خوب شدم ی فاتحه برای امواتم بجا بیاورید هر جمعه شب انشالله خوب میشین حتی اگه میتونین سیر را هم روزانه مصرف کنین خیلی تاثیر دارد در درمان.

 19. من دیگه چیزی ندارم فقط آرزو دارم بمیرم

  • ((( امید
   من دیگه چیزی ندارم فقط آرزو دارم بمیرم)))

   معذرت میخوام اما میخواستم بدونم وضعیت بیماریتون چه جوریه آیا بهتر شده؟

 20. سلام من همه مطالبرو خوندم نمیدونم چی بگم
  من۳۲سالمه همه جور استرس داشتم ولی دچار این بیماری نشدم .ولی پسرم ۱۴ سالشه دچار کچلی سکه ای شده همه چیزم براش فراهم کردم شاگرد نمونه هم شده درمان نتیجه نداده سیرو تزریق وهمهرو امتهان کردیم

  اگه راه دیگه ای هست لطفا بفرمایید متشکرم تو مدرسه خیلی اذیت میشه

 21. سلام من كورتون زدم اما خوبً نشد جاش بدن پر از آكنه شد و قسمتي مه كورتون زدم گوشتش از بين رفته و گود شده ديگه خستم مگه ميشه استرس از بين بره همش از استرس هست اندازهي يه كف دست تو سرم ريخته داره بزرگ تر ميشه وا قعا بيخيال همه چي شدم امروز فهميزم عشق زندگيم كسي كه مدت ها پاش سوختم اينهمهً استرسو بد خلقي هاشو بجون خريدم قبلا ازدواج كرده و طرف هنوز طلاقش نداده هيچ كسو ندارم باهاش صحبت كنم دارم ديوونه ميشم اصلا نميدونم چرا اينارو گفتم حالم خيلي بده واسم تورو جونه عزيزاتون دعا كنيد

 22. آیاواگیرداردیانه توراخداکمک کنید؟

  • دوستان عزیزی که این بیماری رو دارید میدونم که براتون سخته و رنج میرین ولی چرا اینقدر نا امیدی و استرس به خودتون راه میدید ؟؟؟؟ چرا از این زاویه بهش نگاه نمیکنید که کسی که بطور ژنتیکی کلا تاس است اونم آیا به اندازه شما اینقدر نا امید هست .چرا اینطور فکر نمیکنید با خودتون که باهاش کنار بیایید و خیلی با آرامش بپذیریدش و به جای این همه نا امیدی به این فکر کنید که خدا روشکر دچار سوختگی نیستی ، یا سرطان نداری ، یا دست و پات فلج نیست . مرتضی پاشایی دلش میخواست تاس تاس باشه ولی سرطان نداشته باشه !! با تاس بودن میتونید از این زندگی و دنیای زیبا لذت ببرین و اتفاقات خوب تو زندگی تون داشته باشید .
   و شما آقای پیمان اول اینکه نوشته های بالا رو دوباره بخون و بهش فکر کن و دوم اینکه چرا عشق زندگیت رو از راه دوستی انتخاب کردی که اینطوری بشه ؟؟؟ کسی رو به غیر از کار نادرست خودت سرزنش نکن . دختری که دوست میشه با پسرها معمولا نجیب و پاک و موندنشون یک معماست. خوب و درست زندگی کنید ، خداوند در هر مشکلی یک راه چاره و امید به شما نشان خواهد داد .
   فقط تصمیم بگیرید و عزم تون رو جزم کنید بقیه اش با خود خدا .

  • واگیردار نیست

 23. تورا به خدا کمک کنید جاهای ریخته شده چه رنگی هستند

 24. سلام دوستان . من هم دچار این بیماری شدم . الان از روغن عنصل پیاز که عطاری ها دارن استفاده میکنم . و قرص کلسیم د (خارجی) و قرص آهن . خدا رو شکر بهترم امیدوارم . مشکل همه حل بشه . درضمن یکی از دوستام اینجور مشکلی رو داشت اونم خوب شد ولی به روش دیگه ای . روغن سوخته ماشین رو روی جاهایی که ریخته بود گذاشت و بعد یک ماه عالی شده . روز خوبی داشته باشید

 25. اقا مسعود چه رنگی هستند جاهای کچل

  • سلام خدمت همه
   دوستان من هم رفتم یزد
   توصیه میکنم شما هم برید
   من الان ریزش موهام خیلی کم شده واقعا در عرض ۲۰ روز
   در جواب اقا مهران که پرسیدن رنگ قسمتایی که موها ریخته چه رنگیه باید بگم که مال من قهوه ای ویکم متمایل به قرمزه
   ولی از وقتی دارم محلول های دکتر یزد رو استفاده میکنم رنگش تغییر کرده سفید شده وکنارهاش موهای کرک مانند رشد کردن که امیدوارم خدا بهم لطف کنه جاهای طاس شده موهام برگرده.
   انشالله که خدا همه رو شفا بده

 26. من سیر رو روی سبیلام میمالیدم ولی فقط جاش قرمز میشد و خیلی هم درد داشت به نظر من سیر جواب نمیده کلا هرچی از روی پوست مالیده شه جوابگو نیست باید از داخل پوست وارد شه تا اثر بذاره

 27. من تقريبامدت۱۰سال قبل موهاوابرو مزه موهاي دست وبا همه ريخت وتاحالا همينطورم كاش خدا نظرشوراجب من خودمو ميكم تغييرميداد يا خوبم ميكرد يامركم ميداد.خسته شدم ازهمه جيز.آبروبرام نمونده.
  كمكم كنيد.

 28. سلام سایه جان چند قسمت از سرت ریخته شده

 29. سلام من هم ای بیماری گرفتم البته اولش بود درسفری که افغانستان داشتم متوجه شدم و یکی از دوستان حجامت را تسویه کرد که واقعا جواب داد برگشتم به دوستان خودم توصیه کردم حجامت کنن که همشون خوب شدن

 30. سلام..
  من ۳۴ سالمه که ۱۹ساله موهای سرم وقسمتی از موهای دست وپاهام ریخته ولی موهای صورتم نریخته یعنی ریش وسیبیل وابروومژم سرجاشه،هرکاری کردم تواین مدت خوب نشدم…
  حالانمیدونم چیکارکنم،کلاناامیدشدم

 31. من زالو انداختم دراومد… کورتون و قرص پیاز کوهی بی فایدست

 32. سلام
  من ۱۷ سالمه و ۳ساله که به این بیماری مبتلا شدم و در عرض ۶ ماه خوب شد و دوباره داره میریزه منم از محلول ماینکسدیل استفاده کردم که خوب شد از وقتی دیگه محلول رو به سرم نمیزنم بازم همش ریخته امیدوارم همگی خوب شین منم تو جمع خودتون من تا الان که تقریبا به ۱۰۰ تا دکتر مراجعه کردم که همشون علتش رو اعصبانتیت و استرس بی شد اندازه دانستند استرس رو از خودتون دور کنیین ممنون

 33. سلام من ۲۲ سالمه ۵ سال بود که دچار ریزش مو الوپسی بودم هر درمانی که شما بگیدو تست کردم ولی بینتیجه ولی با شرکت …. اشنا شدم که اقای ابوامعالی کارشناس ان بود فوق العاده عالی بود مشکلم حل شد

 34. سلام.من این بیماری رو داشتم.با توجه به گفته دوستان تو همین سایت همه چیز بخاطر استرسه.در مرحله اول استرس رو از بین ببرید
  بعد من از محلول آلپسین لیکوئید استفاده کردم و ب طرز عجیبی بعد از ۱۵ روز خوب شد
  کاملا نه ولی حدودا شد همون سابق
  امیدوارم همه با این روش خوب بشن.خیلی بیماری بدیه

 35. سلام من دختری پانزده ساله هستم که تقریبا پنج سال هستش که ریزش مو دارم
  دوستان اگه میتونید کمکم کنید و لطفا دکترای خوب رو هم بهم معرفی بکنید
  التماس دعاااا

 36. بچه ها به نظرتون دکتر رفتن هم تاثیر داره یا فقط باید به دور از استرس بود؟؟؟

 37. سلام اگه میشه لطفا جوابمو بدید خواهش می کنم
  برام خیلی خیلی مهم است,?

 38. تو روبه خدا کمکم کنید…

  • سلام سنا ودوستان عزیزم پماد پروتوپیک استفاده کنید بهتون قول میدم جواب میده

 39. طبق اون چیزایی که دکترا گفتن فولیکول های مو در اثر استرس خشک میشن و مو ها میریزه در حالی که پیاز مو زندست.فولیکول ها باید دوباره زنده بشن که رشد شروع بشه.برای رشد فولیکول ها هم بهترین چیز کافئینه.کافئین هم تو محلول آلپسین لیکوئید وجود داره.اینا همشون گفته های یه دکتر با حوصله بود.خدا خیرش بده.

  • سلام خسته نباشید واقعا از راهنمایی تان ممنون خدا انشاالله همه بچه‌ها را شفا بده

 40. سنا خانم دکتر نوربالا یزد مراجعه کنید

 41. سلام سنا خانم محلهایی که موهشان ریخته پوستشان چه رنگی هستش

 42. سلام دوستان
  آقای آرمان چرا اینجا بازار گرمی میکنی ؟!
  دوستان عزیز اصلا نگران نباشید، من خودم و دوستم شدیدا به این بیماری مبتلا بودم هر نوع دارو و و پمادی استفاده کردم، پیش پروفسور پوست هم رفتم جواب نداد ولی الان خوب شدیم، ابتدا توکل به خدا ،دوم توکل بخدا سوم توکل به خدا
  اون کسی هم که میخواد درمان کنه شما رو هم بازم بنده خدا ست، کسی دوست داشت تماس بگیره من راهی دارم حاضرم قسم بخورم جواب میگیرین بدون مصرف دارو .
  شماره تماس من : ۰۹۳۰۸۷۶۲۰۰۱ شریفی

 43. بخشید اصلاح میکنم احسان منظورم بود، دوستان بهتون قول میدم نتیجه بگیرید، خوشحال میشم دل این دوستان رو شاد کنم، لطفا کسی که مبتلا به این بیماری هست تماس بگیره من فقط راهش رو میگم و بس

 44. سلام منم ۲۱ سالمه چندین ساله با این بیماری دارم میجنگم اولش با حوصله و صبوری بعد اینکه به سختی بعد مدت ها درمیاد باز میریزه اخه خدا ما تو یه سن حساسی هستیم اوج جونیمونه
  من دیگه خسته شدم بریدم همه جور درمانی دیفن سیپرون سیر سیاه دانه تزریق ووووو هرچی ک بگید انجام دادم توروخدا درمان قطعی این بیماری چیه؟؟؟؟

  • سلام منم چند ین ساله این بیماری را دارم و دیگر امیدی نداشتم که خوب شوم و روز به روز استرس
   من زیاد تر میشد

   از اول تا اخر باید به خداتوکل کردو نباید نا امیدشد
   خداوند انشاالله همه بچه ها را شفاء بده…

 45. سلام بچه ها اگه میشه بگین گیاهان داروی هم تاثیره داره واز چه گیاهانی استفاده کنیم…؟

  • سلام سنا خانوم ،من از گیاهان دارویی ،حجامت ،زالو استفاده کردم ولی درمان نشد ،فقط هزینه ای بود که رفت ،همین

 46. سلام بچه‌ها کجاید چرا جواب نمیدید؟؟؟

 47. سلام بچه‌ها کجاید چرا جواب نمیدیدلطفا جوابمو بدهید

  • ایارج فیقرا درمان میکنه خیلی سریع

  • ایارج فیقرا درمان میکنه خیلی سریع اگر اینها رو مدیر نمینویسی بگو در اینترنت سرچ کنند ایارج فیقرا و درمان آلوپسی یا ایارج فیقرا و ریزش مو یا ایارج فیقرا ریزش مو سکه ای

 48. با سلام عبدالنقی هستم از افغانیستان روزی ۲ حبه سیر درمان میکنه ای کچلی را فاتحه بفرستید

 49. سلام دوستان،، چرا دوستانی که میگن درمان شدیم روششو به ما نمیگن،من فک نکم این بیماری درمان داشته باشه،من که ۶سال دچارشم خیلی جاها رفتم و خیلی روششها رو ازمایش کردم ،ولی نشد که نشد دوستان که میگن درمان شدیم راهنماییمون کنن خواهشا

 50. نشانه اولیه سرطان کبد هستش. تو سایت خارجی خوندم(. انجمن موی بریتانیا) من بهش مبتلا نیستم. دوستم مبتلا هستش. که قراره بره انگلیس برای درمان..

 51. سلام من ۳۴ سالمه
  ۵ سالی میشه موی صورتم میریزه
  اولش کم بود یکبار تزریق انجام دادم خوب شد ولی بعد دوباره شروع شد و بیشترم شد
  از یه جای صورتم که مور درمیاد از یه جا دیگه شروع میشه. دکتر رفتم ژل و تقویت کننده نوشت دوماهه استفاده میکنم نتیجه خاصی نگرفتم.
  دوستان اگه درمان خاصی هست و کمک کننده هست منم درجریان بذارین
  اصلا بیاین یه گروه تو تلگرام بزنیم باهم درارتباط باشیم شاید نتیجه گرفتیم از تجربیات هم شاید بتونیم از عهده این بیماری بربیایم .
  —————–
  تو تلگرام درارتباط باشید با من . من که دارم مبارزه میکنم با این بیماری
  میخوام درمان با سیر رو شروع کنم. فلفل تند رو هم یکی از همکارام توصیه کرد.

  • سلولهای متورم کننده که تو کبد تجمع میکنند همون بلغمند ایارج فیقرا میتواند اون رو درمان کند ولی طول میکشد بهمین دلیل که میگند درمان اساسی میخواهد یعنی صفرا میره تبدیل به بلغم میشه و اگر صفرا بالایت باید هلیله زرد و سیاه و فلوس خورد اصلا نترسید من خودم این کار رو کردم موهای جلوی سرم هم که سالها قبل ریخته بود در آمد خانمم هم شبی یکی خورد موهاش سفت شد یعنی موهای که مثل کاکل ذرت بود و در هم برهم و میگفتند ارثیشون محکم شد قشنگ حالت میگره در اصل ارثیشون این بوده که تسن سی سالگی بلغمشون بالا میرفته

 52. سلام دوستان.زیر چونه من هم پارسال اوایل پاییزدیدم سکه ای شده.رفتم دکتر آمپول خارجی تزریق کردقراربودبعدیه ماه دوباره برم یکی دیگه تزریق کنه نتونستم برم. اونجا که یه بار تزریق شده یه مقدارمودرومده ولی الان محل بیشتری کچل شده.عیدرفتم پیش یه پزشک دیگه قرص کلسیم وویتامین و آهن وآمپول تقویتی ازنوع خارجیش تجویزکردهمراه بامنوکسیدیل ۵درصد.بعدیه ماه تموم شدن ولی مایع منوکسیدیل تموم نشدوکنارگذاشتم احساس میکنم داره موهادرمیان. الان یه هفته ای هست که روزی دوبار سیرمیمالم بعددوسه دقیقه میشورم بعد قطره پیاز عنصل میمالم.یه بار شب یه بار روز. احساس میکنم بهتر نتیجه میده. انشاله که همه دوستان از شر این بیماری خلاص بشن.

 53. سلام بچه‌ها خوبید لطفا مارا هم راهنما یی کنید
  ما هم شما راهنما یی میکنیم شما ها مثل خواهر وبرادرم هستید وشمارا خیلی دوست دارم بچه‌ها
  من هم سیر وحنارا توسعه میکنم.

  • سلام بچه ها من اول پشت سرم یه زخم شد توی موهام اون زخمو کندمو الان دقیقا شبیه ریزش موی سکه ای شده تازه احساس میکنم بزرگترم شده ینی منم این بیماریو دارم؟؟؟

 54. من دو سال اینگونه شدم توی این دو سال فقط خاک اره بنا به تشخیص پزشک معالج نزدم تنها تو مراکز پزشکی پزشک قانونی نرفتم همه نوع آزمایشی هم دادم خوب که نشد بدتر هم شد این چیزی را که میگویم حتما بروید پزشک سنتی خوب بنا به طبعتون فرق میکنه یه ذره درمان این ایارج فیقرا اویلش تا یک هفته دوکپسول بعد اینقدر که اسهال شدید نشویدتا دو ساعت قبل و بعدش چیزی نباید بخوریداست کپسولش هست ولی آزاد بعضی عطاریها دارد به صرفه تره ضد بلغم تو سر اگر سرچ میکنید بزنید ایارج فیقرا درمان مو آلوپسی اگر خوب نشدید بعد از دو ماه صفرای بالا دارید نسخش اینه هلیله زرد و هلیله سیاه وفلوس و ترنجبین را بعد اهسته گرفتن هلیله شب بخیسانید سه دقیقه قل بخورد بخوریدمیزاتپن هر کدام یک قاشق چایخوری هفته ای یک لیوان تا هشت هفته و در همین حین ایارج فیقرا را که نسخه بو علی سینا و سقراط استفاده کنید

  • جواب این درد ایارج فیقرا اگر نشد تا هشت هفته همین درمان فقط یک روز در هفته هلیله زرد هلیله سیاه فلوس من پیش دکت ها فقط خاک اره به سرم نمالیدم

 55. ریزش مو در اثر بلغم تلمبار شده است در سر ایارج فیقرا که شرحش در ویکیپدیا آمده درمان انهم ایارج فیقرا که ابو علی سینا گفته است بلغم زیاد باعث بالا رفتن آب بدن و رطوبت میشود و مو بعد از چند روز میگنده میریزه و فولیکول نممیره شما بعد از سه روز استفاده از این معجون دونهای سیاه را در سرتان میبینید ولی نکته اینجاست که شما باید پیش دکتر طب سنتی بروید و سرخود استفاده نکنید داروی گیاهی هم میتواند مضر باشد من خودم دو سال بیمارستان رازی هم رفتم پیش استاد مسلم اینکار رفتم و جالب پیش استاد استاد که یک خانم بود هم رفتم یک ماه خوب میشد دوماه بعد بدتر بالاخره از انبوه داروها نشستم حساب کردم کدام دارو موقع معالجه موقت نزدیکترین اثر را داشته که با قطعش بدتر شدم داروها را تک تک استفاده کردم تا به این دارو رسیدم الان بعد از سه ماه خوب شدم مدیر محترم سایت شما این رو اعلام کنید تا مشکل این بنده خداها حل بشه اگر هم میترسید بالای آن تذکر بدهید که این فقط جهت آگاهی و هیچگونه توصیه درمانی محسوب نمیشود چون شما این همه پیام منفی نوشتید طرف رو بیشتر اضطراب میگره نکته جالب این مریضی اینه که با کوچکترین اضطراب الکی مو ها شدت ریزش بیشتر میشه

 56. ایارج فیقرا من رو درمان کرد ولی اون دکترهای حاذقی که میدونند مستقیما نمیگند با صد تا دارو دیگه به آدم میدهند چون پنیر ماست و برنج مرغ و کالباس و …. گوشت گوساله سرد به کبد ضربه میزنه و بلغم که سرد و مرطوب در آدمها به شدت بالا میره و سیستم ایمینی بدن هم قاطی میکینه ایارج فیقرا همراه با عناب خشک گرم و بلغم را در سر از بین میبره خواهش میکنم هر کسی پیش دکتر رفت و خوب شد بمویسه تا بقیه هم اطمینان پیدا کنند من خو ب شدم از همون روز دهم موهایم بعد از دو سال رشد پایدار داشت ولی بعضیها هم میگویند تا یکسال هم درمان را باید ادامه دهم و در سه ماه کاهش دهم

 57. سلام ببخشید میشه بگید ایارج فقیراچیه واز کجا میشه تهیه کرد آمپول ویا دارو گیاهی

 58. با سلام خدمت همه ی دوستان

  بنده دختری ۲۱ساله ام اومدم بگم دوستان نگران هیچی نباشین همه ی موهاتون درمیاد اگه ناامید و عجول نباشین من ۳ ساله ریزش سکه ای داشتم هنوزم دارم چون سرمن دایره دایره همه جاش ریخت یه ناحیه میریخت بعد یه هفته دوباره یه قسمت دیگه خیلی نگران بودم تا اینکه درمان واقعیمو پیدا کردم اول اینکه تمام امیدتون به خدا باشه حتی برا یه تار موهم خدارو شکر کنین اما درمورد درمان باید بگم که باید حوصله داشته باشین و تنبلی نکنین اول از همه استرسو نگرانی و فلان و بذارین کنار بعد هر روز یه مقدار سیر و محکم بکوبین و آبشو فقط دربیارین بعد آب سیرو روزانه دوبار به محل ریزش بمالین و دراز بکشین و زیر کمرتون یه بالش بزارین پاهاتونو به دیوار تکیه بدین طوری که خون بدن به طور مستقیم به سر برسه حدود ۱۰ دقیقه اونطوری دراز بکشین و با نوک انگشتاتون آروم سرتونو ماساژ بدین بعد ۱۰ دقیقه موهاتو همیشه با گل سرشور بشورین مطمان باشین هیچ شامپویی خاصیت اینو نداره که مو دربیاره یا جلویه ریزش مورو بگیره اینا فقط تبلیغاته فقط و فقط با گل سرشور موهاتونو بشورین ولی به آرامی تا به موهای باقی مونده ضرری نرسونه بعد اینکه موهاتونو شستین یه ذره که خشک شد درصورت نم بودن مو یه مقدار روغن زیتون خالص به جاهای ریزش بزنین مطمان باشین بهتون قول میدم همه ی موهاتون درمیاد حتی بهتراز قبل هم رشد میکنه فقط و فقط صبر لازمه اگه واقعا موهاتون براتون مهمه صبر داشته باشین و عجله نکنین با یکی دوماه این کارو انجام دادن زود خسته نشین و نگین بی فایدس چون درمان با روش مواد طبیعی خیلی طول میکشه همونطور که گفتم من ۳ سال تازه به نتیجه رسیدم الان کف سرم موهای کرکی دراومده که اصلا دیده نمیشن ولی دستموکه میزنم میبینم کاملا مو دراومده و پرپشته و درحدود دوهفته هر موی کرکی شکل به حالت موی طبیعی درمیاد و رفته رفته سیاه میشه امید وارم بتونم کمکی به شما بکنم بازم میگم به هییچ عنوان ناامید نباشین حتیییی برای یک تار مو شکر کنین

 59. سنا این زشت این پست رو من تبلیغ جای خاصی کنم متاسفانه بعضی پزشکهای سنتی و شرکتها هم …. ایارج فیقرا ماده اصلیش صبر زرد شما تو ویکی پدیا بزنید میاید بقیه اش حالت مصلح برای این مسهل دارد عطاریهای کمی دارند دنبال این نباشید خودتون درست کنید بع۱ضیها خود عطاریها کلشون را دارند بعضیها هم شرکتی از دو کپسول تا چهار کپسول باید در شبانه روز بنا به طبعتون با دستور پزشک طب سنتی بنا به مزاجتون بخورید اگر دو روز نخورید از رو سوم ریزش شروع میشو

 60. دارو گیاهی گران هم نیست پودر کپسول خالی ار داروخانه یا دارو گیاهی میگیری یا ارد نخود را با عسل بصورت کپسول در میاری قورت میدی ولی به نظر من یه بار پیش پزشک سنتی برید بعد بنا به طبعتون همون ادامه بدید حتما جواب میگیرید شک نکنید این مریضی در ادمهای گوناگون شدت و قوت داره استرس عامل اون نیست ولی کوچکترین استرس در حد ابدوغ خیار روی اون تاثیر داره

 61. سودا تمام این کارها بی فایدس باز میریزه برو ایارج فیقرا بگیر و اگر صفرایی هستی هلیه زرد با هلیله سیاه و فلوس هفته ای یک بار بخور

 62. درود بر شما من از ناحیه سر دچار کچلی کامل شدم البته به خاطر عوامل ژنتیکی وسه ای نبود .ولی الان ریشم دچار ریزش مو در ریشم شده سکه ای شده.من استرس زیاد دارم چون تازه ازدواج کردم .کار درستی ندارم . خیلی بدم میاد با کچلی سرم کنار اومدم چون یه چیز عادیه ولی ریشم که ریخته خیلی ضایع شده.خدایا این چه دردیه .

  • خدا درد داده درمان هم برو دعا کن این یک علامت ایارج فیقرا استفاده کن خوب نشدی بعد یک ماه معلوم صفرات هم بالاست اگر منظم استفاده کنی طبق دستور پزشک خوب میشی ولی بگی امروز بخورم فردانخورم یا تلخ و … خوب نمیشی ایارج دو تا کپسول ۵۰۰ روز دو تاشب حداقل یک یا دو ساعت قبل و بعدش چیزی نباید بخوری تا زمانی که موهات شروع کنه به در اومدن بعدش میتونی شبی دو تا حسابی فشرده بخوری
   هلیله هم قضیه اش اینه که هرکسی آدم این کار نیست اما اگر طبیب گفت صفرات تبدیل به بلغم شده یه خروار ایارج بخوری فایده نداره
   هلیله زرد با هلیله سیاه فلوس ترنجبین در اب بخیسونید یک شب گوشت هلیله را از هسته جدا کنید آنقدر حرارت بدبد که بیست تا سی ثانیه بجوشد
   یک لیوان هفته ای یک بار نفخ زیاد داره با شکر بخورید بهتر این و خودم مجبورا امتحان کردم افتضاح
   اگه خوب شدید بعد دو ماه ابوعلی سینا مدیر سایت رو دعا کنید تو اینجا انتشار بدید تجربه خودتون اگه خوب نشدید هرچی خواستید به من بگید به شرط اینکه پیش دکتر حاذق رفته باشید و مزاجتون رو درست تشخیص داده باشه

 63. از راهنمایتان ممنونم خدایا شکرت…!

 64. من ایارج استفاده کردم موی سرم جلوش طاس بود پشت سرم سکه ای سه سال ریخته بود از زندگی نامید بودم مدام گلو و دهانم افت میزد و یبوست داشتم پیش دو تا طبیب ینتی رفتم نمیدونستند این چیه سراغ یه دکتری رفتم عین همون چیزی که تو سایت بوعلی بود در مورد اخلاط و استفاده ایارج فیقرا تجویز کرد موهای پشت سرم با سرعت داره خوب میشه مونکسیدیل اینقدر سریع اثر نمیکنه بعد موهای جلوی سرم که اصلا نبود یه ذره رشد داره و موی بور میلیمتری داره البته انتظار ندارم در بیاد ولی اینقدر قدرت داره حتما با عناب بخورید عناب را به اندازه ای بخورید که قوای جنسی به اعتدال برسد و همه دردهام حتی دلشورهای الکی من خوب شد

 65. به فکرم رسید این پزشکهایی که میگفتند این درداگر وسیع بشه خوب نمیشه پس این ابو علی سینا چه مخی بوده چندد صد سال قبل این درد و بدون هیچگونه ازمایشگاهی تشخیص داده و خوب کرده روحش شاد ایراج فیقرا با این اسم عجیب قریبش معرکه است

 66. سلام بچه ها منم۲ساله که ریزش سکه ای دارم حتی مژه ها و ابروهام هم همه ریختن، تا اینکه پیاز عنصل از عطاری ها گرفتم و تا امروز که ۱۸ روز از مصرف روزانه ام میگذره و تمام موهای سرم و ابروهام به صورت کرکی درومده،شما هم امتحان کنید ایشالا که حتما نتیجه میگیرید..فقط ناامید نشید چون حتما موهاتون درمیاد

 67. کسایی که از طریق حساس سازی پوی سر به جایی نرسیدند بلغم بالا دارند و حتما ایارج فیقرا باید بخورند

 68. لطفا کسایی ه موهاشون حداقل دو سانتیمتر رشد کرده و بیشتر از دو ماه دوام داشته را حل بزارند چون این بیماری مقاومی هست و بقیه گمراه میشوند پیلز عنصل مثل ایارج فیقرا همیشه جواب نمیده و تو بعضها موقت جواب میده حساس سازی با مونوکسیدل دراز مدت برای قلب خطرناک همچنین بقیه حساس سازیها کورتون داره که آنها هم استفاده دراز مدت نمیشود کرد خطراتش کم نیشت سیر سایر حساس سازیها اگر طرف حساسیت خاصی نداشته باشد و افراط نکنه عیبی ندارد ایارج فیقرا باید با عناب استفاده شود البته ایارج بدرد کسی میخوره که به درمان مقاوم هست یعنی بیماری رو ریشه کن میکنه

 69. خیلی خوشحالم که بچه ها باکپسول ایارج فیقرا نتیجه گرفتن، ولی من به خاطر شیردهی نمیتونم استفاده کنم. بچه ها یه توصیه که دارم اینه که وقتی برای اولین بار موهاتون در میاد، حتما چند بار با ژیلت بزنیتش تا قوت بگیره وگرنه میریزه و ناامیدتون میکنه.حتما سعی کنید بزنید موهای کرکی و نازک رو

 70. سلام
  با دارو شیمیایی و تزریق نتیجه ای نمیبینید
  برید دنبال طب سنتی و داروهای گیاهی
  من خودم این مشکلو دارم
  با تزریق خوب میشه ولی بعد از دو سه ما باز میریزه

  مطلب زیر رو بخونید

  ⚪️ #پسوریازیس( #ریزش_موضعی_مو یا #آلوپسی )⚪️

  این بیماری ناشی از سردی موضعی است و درمان آن به قرار زیر می باشد:

  ۱ )حجامت عام ۵ مرحله هر ماه یک بار در ایام پرفشار
  واکنش احتمالی : ایجاد ترشح در موضع زخم پسوریازیس به مدت چند روز .

  ۲)عسل روی موضع شب ها بعد از حجامت سوم

  🔴چند توصیه

  🔹حمام کردن روزانه
  🔸استفاده از مرطوب کننده
  🔹رژیم غذایی مناسب
  🔸عدم استفاده از مشروبات الکلی و دخانیات
  🔹عدم استفاده از شامپو های معطر و صابون
  🔸استفاده مکرر و روزانه از سبزیجات و میوه
  استفاده از مواد غذایی حاوی ویتامین ها، عناصر معدنی و فیبر غذایی می باشد.

 71. سلام دوستان عزیز
  بنده خودم از این بیماری رنج میبرم
  و هرمدت اندازه چند سکه در موهای سرم و ریشم در میاد و کم کم کمو زیاد میشن.
  بگذریم
  فقط میخوام بگم هرچند اثبات نشده ولی خدا شاهده بیشتر از ۹۰ درصد این بلا
  فقط فقط بر اثر استرس و دلهره و فشار عصبی
  اینهارو از خودتون دور کنید
  که خدایی نکرده بدتر نشید
  و انشالله میبینید که تو را برگشتین
  بهتون قول میدم

 72. ارتباط استرس با ریزش مو مثل بوی پیاز داغ با سرما خوردگی و تشدید آن هست اما دو ام الامراض استرس و یبوست است و تواکثر ادمها بلغم زیاد زحمت این دو رو میکشد اکثر بلغمیها بدلیل بالارفتن ایمینی بدنشون بالاخص در برابر گرمیجات و سودا مثل آفت زدن در مقابل بادمجان و گوجه شیرینیجات فکر میکند به اشتباه سوداوی هستند ایارج فیقرا ضد بلغم ماسیده در راس بدن است ولی هنگام استفاده دیده شده کسایی که موهای پایشان ریخته شده در آمده نکته مهمدر مصرف این معجزه اینست که بخاطر اینکه اسهال میاورد در دراز مدت میتواند مثل یبوست انتهای روده بزرگ را زخم کند و دچار بواسیر شوید به همین خاطر شما بهتر است یک شب دو کپسول ۵۰۰ ایارجبخورید شب بعد پنج عدد عناب این راهکار را تا آخر عمرتان را ادامه دهید سالم میمانید این مطلب را چون خودم دکترها از دستم ذله شدند تا آخر به وسیله ایارج فیقرا خوب شدم لازم دانستم بگویم خیلی سختی کشیدم ولی با امید به خدا خوب شدم و حتی چند فرصت شغلی رو برای اینکه فکر میکردند عصبی هستم یا واگیر دار از دست دادم

 73. این بیماری میگیره و ول میکنه شایدهم باقی بمونه ، کسانی که میگن با این یا اون خوب شد بدونید مو خودش تو دوره رشد بوده و ربطی به درمانشون نداشته ، اگه لکه کوچیکه بلافاصله برید پیش پزشک تا با تزریق از بزرگ شدنش جلوگیری کنه ، من فقط به درمان پزشکی اعتقاد دارم ، در موارد شدید میتونید از پوستیژ استفاده کنید

 74. سلام دوستان من هم الان دو ساله که به این مشکل دچار شدم اولش یه دایره کوچیک قسمت چونم بود که الان بیشتر شده کل چونمو گرفته دکترای زیادی رفتم انواع اپول ها و دارو ها مصرف کردم که نسبتا تا یه دو ماهی خوب شد ولی باز برگشت حالا از طب سنتی کمک بخوام من که همه ی راه هارو رفتم این یکی هم امتحان کنم شاید خدا خواست خوب شد حالا دوستان من یه عطاری بهتون معرفی میکنم تعریف کارشو زیاد شنیدم اسمش حکیم چنومیا هست هندیه دو روز پیش رفتم پیشش گفت که همه ی دکترا میگن بخاطر اعصابه ولی ربطی نداره گفت یه چیزی مثل کرم ریز هست که کارش خوردن پیاز مو هست گفت که هفته ی دیگه برم پیشش که یه محلولی درست کنه تا سه روز برم پیشش خودش برام بزنه حالا عزیزان ادرسشو بهتون میدم خودمم که رفتم اگر به امید خدا نتیجه گرفتم بهتون اطلاع میدم که حتما برید پیشش ادرسش:شیراز.بلوار پاسارگاد عطاری حکیم چنومیا به هر کی بگید نشونتون میده به امید سلامتی و روزهای خوب.

 75. ايراج فقيرا رو از كجا ميشه تهيه كرد ممنون

 76. سلام به همگی.من اهل یزدم.شیش هفت ماهه زیر چانه ام هردوطرف ریخته.هر دارووی استفاده کردم.پیش همه رفتم.ناامید شده بودم رفتم پیش دکتر نوربالا خیابان برخوردار یزد.بهم هم داروی گیاهی داد هم شیمیایی.شیمیایی تزریق کورتون بود.گیاهی استفاده مخلوط حنا و سیر رنده شده.الان موهای سفید داره بیرون میاد
  دلیل این بیماری استرس هست.وقتی هم میریزه استرست بیشتر میشه.باید بگم یه بار هم حجامت کردم به توصیه دکتر.
  امیدوارم همه شاد و سلامت باشید

 77. بچه ها من مژه هام داره میریزه تورو خدا بگید چیکار کنم؟دارم دیگه دیونه میشم بخدا

  • سلامم همین دیوونه شدنت و حرص خوردن بیشتر باعث ریختن میشه سعی کن خودت سرگرم چیزی کن چند هزار نفر تو ایران این بیماری دارن یکیش هم منم فقط به دکتر پوست مو مراجعه کن و حرص نخور

 78. سلام بچه‌ها لطفا.خواهش مکنم بگید ایراج فقیرا از کجا میشه تهیه کرد خواهش میکنم. ممنون ؟

 79. با سلام ب همه ی بچه ها
  من پسری ۲۰ ساله هستم دو سالی میشه ک ریزش دارم قبلا خیلی بود دست میزدم ب موهام خیلی میریخت خیلی استرس داشتم الان استرس رو گذاشتم کنار ریزشم خیلی کم شده ، دو طرف سرم یه کوچولو ریخته بود ، الان موهای ریزی در اومده ، نمیدونم چیکار کنم پر پشت بشن ، بچه ها اگ راهی میدونید بهم بگید ممنون میشم، تعجبه برام من بابا بزرگم تا پیشونی مو داشت ، بابامم عموهام هم همینطور، جون های این زمونه همشون استرسو ناراحتی دارن 😐 انشاءالله همتون خوب بشید ممنون میشم جواب بدید

 80. سلام توروخدااگه کسی نتیجه گرفته راهشو ب مام بگه.دارم دیونه میشم بخدا

 81. سلام ،تورو خدا راهنمایی کنید من کم کم تمام موهای سم ،مژه و ابرو هام ریخته ،کل بدنم هم هست ،بگید باید چکار کنم میخوام ازدواج کنم ولی نمیتونم تو رو امام رضا هرکی هرچی میدونه بگه

 82. سلام به همه
  من این مشکل رو ندارم و در شرایط شما نیستم اما به نظرم این مشکل هرچه باشه مساله حادی نیست. الان همه مشکل دارن یکی روحی یکی جسمی یکی پوستی باید با واقعیت کنار بیاید و برای خودتون بزرگش نکنید بابت سلامت عمومی شاکر باشید تا انشالا خوب شید. در ضمن هر بیماری قابل درمانه به شرطی که ادم برای خودش بزرگش نکنه و نا امید نباشه

 83. سلام دوستان . اصلا نگران نباشید. دکتری هست به نام حسن طالبی که مطبش تو شهر بجنوردهست. حتی دوستانی که سالهاست همه نوع دارو و دکتری رو تجربه کردن و جواب نگرفتن مطمئن باشن که با مداوای ایشون حتما حتما خیلی زود جواب خواهند گرفت. کافیه اسم ایشون رو تو گوگل سرچ کنید و .. . حتما خوب میشید.خدا انشاالله همه بیمارا رو شفا بده

 84. سنا جان سلام اياراج فيقرا رو از شهر ري عطاري داخل بازارچه موجوده از اونجا ميتوني تهيه كني به اميد خدا همه ي بيمارا شفا پيدا كنن

 85. چند بار تو این سایت بگم برید ده روز ایارج فیقرا ایتفاده بکنید جواب نگرفتید هرچی دلتون خواست بگید

 86. ایارج فیقرا افسریه بیست متری دوم بین کوچه ۲۶ و ۱۷ فقط تو رو خدا حمله نکنید چون هرکسی حال نداره درست کنه یه دفعه قیمتش بالا نبره نگید هم از تو سایت خوندید چون من جای دبگری که یراغ دادم هم گرون تر میده هم یکی دیگر هم هست از قم میعرسته چون حالت کارخانه ای دارد گرونتر در میاد همراه اون هناب هم شبی ۵ تا جهت دو کپسول بخورید هفته اول شبی دو تا کپسول شبهای بعد به میزانی که اسهال شدبد نشود بعد قبل از دو ساعت از اون نباید چیزی بخورید الان من علاوه بر موهای پشت سرم موهای جلوی سرهم که سالها فلل ریخ ته بود کمکم دارد در میاید البته مثل فبلس نمیشه و یکشب ددمیون یکی دارم مبخورم

 87. بیست متری دوم افسربه بین کوچه ۱۶ و ۱۷سمت راست یکطرفه هست

 88. من بیست ساله آلوپسی دارم.مال من از نوع سختشه.بیشتر راه های درمام رو بلدم..مثلا کسایی که ریزششون کمه یا لیمو ترش و فلفل سیاه میتونن خوب بشن.

 89. من به خدای مهربان خوش بینم

 90. سلام دوستان منم تقریبا شش ماهه به ریزش ریش مبتلا هستم فقط یکبار رفتم دکتر بهم آمپول تزریق کرد و گفت یه ماه دیگه بیا یکی دیگه تزریق کنم ولی من یادم رفت یعنی ریشم درآمده بود و فکر کردم خوب شدم..الان نتها ریش بلکه موهای سرم داره سکه ای میریزه..و ریشام هم بیشتر از قبل سکه ای شده پس یعنی تزریق فقط برای یک مدت کوتاه جواب میده و درمان قطعی نیست..
  بعضی دوستان میگن خوب شدن و راهشو بلد هستن ولی نمیدونم چرا راهشو به ما نمیگند؟؟ اگه پول میخواهید پول میدیم بهتون فقط راهش رو بگید. برای ما آقایان خیلی بتره چون ریش و موی ما همیشه توی دید هست حالا خانومها حداقل موهاشون توی خیابون پوشیده هست.
  لطفا راهشو بگین من ۳۳ سال سن دارم وقتی دیدم اینجوری شدم خدایی شکه شدم..آخه علت اصلی این ریزش چی میتونه باشه..بعضیا میگن استرس و غم و این چیزا..
  دوستانی که میگن درمان شدند قسمشان میدم که راهشو بگن..آقای شریفی که شماره گذاشته بودند اصلا جواب نمیده گوشیشو یا خاموشه یا جواب نمیده..دوست من چرا ملت رو سر کار میزاری کار خوبی نیست اگه واقعا درمان شدی به مام بگو چکار کردی..الان تصمیم گرفتم از سیر و پیاز و عسل استفاده کنم ببینم چی میشه…
  با تشکر (وحید)

 91. سلام. من با داروها و نسخه هایی که دیگران تجویز کردن هیچ کاری ندارم و نه اون هارو تایید میکنم و نه کذیبشون میکنم فقط بعنوان کسی که یک دفعه دچار این بیمار شدم و به صورت کامل خوب شدم میخوامد تجربه خودم و در اختیارتون بذارم
  من خیلی میترسیدم و چند تا دکتر رفتم و چند تا چیز مختلف و رعایت کردم پیش دکتر ارمنی و دکتر ایرانی و .. رفتم اما هنوز شرایط بد بود به خصوص شرایط روحیم تا اینکه یکی از آشناهامون یه دکتر معرفی کرد توی کرج که واقعا معجزه کرد اولا گفت میدونم خیلی این دکتر و اون دکتر رفتی اما فقط به من اعتماد کن این بیماری روی ذهنه تو رشد میکنه پس سعی کن در طول درمان با من کامل همراه باشی تا خوب بشی اولین چیزی که بهم گفت این بود که اصلا نترس باور کن که بلاخره درمان میشه و خیلی روی ذهن من تاثیر گذاشت با حرفاش و من رفتم یه پودر خریدم که جاهایی که ریزش داشت و با اون میپوشندم تا دیگرون نبیند و هی نپرسن چرا اینجوری شده و به اطرافیانم گفتم اصلا دیگه بیماری منو هی یادم نیارید و کاری نداشته باشید تا خوب بشم و بعد دکتر یه پماد ۷ هزار تومنی و چند تا ورق قرص بهم داد و بعد از یک ماه میدیدم که موهای نازک و کوچولو دارن روی جاهای خالی رشد میکنن اما دوومی نداشتن و بعد دکترم یه سری آمپول تجویز کرد که تزریق کنم البته نه به سر ( و بهم گفت هیچ وقت اجازه نده کورتون رو روی سرت تزریق کنن چون برای همیشه باید با موهات خداحافظی کنی ) و دقیقا بعد از گذشت دو ماه و مصرف داروها و اعتماد کردن به دکتر و اینکه از لحاظ روانی خودمو کنترل کردم الان شکر خدا خوب خوبه خوب شدم و هیچ اثری از اون بیماری نیست .
  هرکسی آدرس اون مطب و میخواد فقط بهم ایمیل بزنه
  در ضمن من چون قبل از اینکه خوب بشم تو این سایت ها مثل شما دنبال درمان میگشتم به خدا قول دادم بعد اینکه خوب شدم راه حل بیماری و برای همه تو اینترنت بگم همین.

  • سلام دوستان یه نوع ژل هست که به رشد موها کمک میکنه فرانسویه مارک Ducray واسمش

   gel rubefiant tonifying gel
   برای همه دوستان اروزوی سلامتی دارم وامیدوارم هرچه زودتر خوب
   بشن موفق باشید

  • موهات اول سفید درومد!؟بعد چند مدت مشکی شد ممنونم

 92. سلام من یکسال پیش دوچار کچلی تو ریشم شدم امپول زدم خوب شدم ولی دوباره اینجور شدم .کلا عصبی ام تازه ازدواج کردم .تورو خدا بیایید یه گروه تلگرام تشکیل بدیم همه ب هم کمک کنیم شاید درمان شدیم

 93. سلام.من بیماری سکه ای رو در روی صورتم داشتم اول یه نقطه بود بعد از دوماه دوجای ریشم به اندازه توپ پینگ پنگ خالی شد.به چند تا دکتر مراجعه کردم و امپول زدم که بعد از چند وقت جای امپول مو در اورد ولی به سرعت شروع به کم شدن کرد و بزرکتر شد.ولی بعد به یه دکتر معرفی شدم که الان فوت کردن یه دارو برام تجویز کرد که بعد از دوماه جواب کلی کرفتم.اگه کسی خواست اون دارو رو که ساختنی هست رو برای فروش با جواب دهی ۱۰۰درصدی وجود داره

 94. سلام.من چند روز پیش پیام گذاشتم و گفتم که به این بیماری مبتلا بودم.البته در صورت و داروشو از یه دکتر که فوت شدن کرفتم ولی پیام من رو تایید نکردید.این دارو هم میفروشم با تظمین

 95. من ایارج فیقرا دو ما استفاده کردم بعد از سه سال درمانهای متفاوت عجیب غریب خدا رو شکر خوب شدم برای من نوع شدید نعل اسبی بود که پزشکها رد میکردن مبگفتند خوب نمیشه با ابنکه دارو هم مصرف میکردم هر روز بد تر از دیروز بودم

 96. با سلام
  خدمت دوستان عزیز من خودم الان چهار ماهه درگیر این معضل هستم یه بار رفتم متخصص پوست یه امپول سفید رنگ Triamhexal Nzl تو نسخه اینو نوشته بود پوست صورتم تزریق کرد گفت تا یه ماه در میاد اگه نشد دوباره بیا بعد یه ماه بهتر نشد هیچ بیشتر هم شد رفتم پیش یه متخصص بهتر یه نسخه شامل شش عدد آمپول بیوتیکسین (بیوتین) ۵ میلی گرم دو روز در میان یکعدد تزریق عضلانی واسه صورتم هم محلول ماینوکسیدیل ۵ درصد روزی سه بار و پماد بتامتازون ۰/۱ درصد دقیقا یه ماهه استفاده می کردم.
  ولی تاثیر مثبتی ندیده بودم
  سه چهار روز پیش رفتم عطاری دو تا پیاز کوهی با یه شیشه روغن سیر و یه شیشه کوچلو روغن زیتون داد گفت یدونه از پیازها رو رنده بکن با نصف اینا مخلوط بکن با انگشت یا گوش پاکن بمال به کچلی ها باور کنید در حدود سه چهار دقیقه انگار صورتم اتیش گرفته بود نتونستم تحمل بکنم رفتم با آب خنک شستم فرداش دوباره زدم اذیتش کمتر بود تحمل کردم الان روز چهارمه نمی دونم اثرات درمانی داروهای قبلیه یا این معجون جدید موهام خیلی کم رنگ جونه زدن خیلی خوشحال شدم.
  ضمنا اینم بگم در حدود دو سه سالی هست از لحاظ روحی خیلی تو فشارم و مشگلات مالی و کاری دارم یادم میاد یه زمانی مرحوم داییم هم به یه همچین مشگلی دچار شده بود. البته فکر کنم بیشترش عصبی و استرس باشه.
  یا حق خدانگهدار
  اینشااله خدا شفا همه مریضا رو شفا بده.

 97. جای کچلی رو با سوزن تیز و استریل خراش بدین تا یه ذره خون بیاد بعد با سیر روش بمالید
  یه هفته تکرار کنید هرشب قبل خواب
  من که دارم نتیجه میگیرم

 98. سلام . من از دو سالگی این ریزش مو رو پیدا کردم .همه درمانی هم انجام داد مدتی در میآمد دوباره میریخت . خیییییلی افسرده بودم . یکروز به خودم گفتم من همینم . باید بپزیزم . و همون شد . الان همه سرم در آمده . فقط رو سانت پشت سرم در نیامده . و من هم ولش کردم . ما همه زیبایی رو دوست داریم ولی وقتی نمیشه نمیشه .

 99. استرس که هیجی هی بهش فکر کردن هم بد هست. دارو های شیمیایی اصلا نزنید .یک جا رو خوب می کنه صد جا رو خراب . و فایده هم نداره. فقط خدااااا.همه خواستگار هام رو رد میکردم ولی وقتی خودم رو پذیزفتم خیلی راحت به خواستگارم گفتم ک اونم قبول کرد و الان دو تا بچه دارم .

 100. سلام به همه دوستان
  میخواستم بگم دوستانی که نتیجه گرفتن دقیقا شرح بدید ایارج فیقرا رو چجوری درست کردین چون من پیش هر عطاری رفتم اصلا نمیدونه چی هست
  بعد طریقه مصرفش چون ایارج فیقرا پودر هستش و نمیشه پودر رو همین طوری بخوریم و سوال بعد اینکه چند روز استفاده کنیم. ممنون میشم راهنمایی کنید و یک سری رو از این بیماری نجات بدین.
  چه دوستانی که شفا پیدا کردن و چه دوستان بیماردر اینستاگرام هم میتونید با جستجو کردن کلمه ایارج فیقرا به فارسی با هم در ارتباط باشیم و گروه تشکیل بدیم و همدیگه رو کمک کنیم.
  از مدیر سایت هم خواهش میکنم پیام من رو نمایش بده تا بتونیم از شر این معضل خلاص بشیم.
  یا حق

  • سلام .یکسالو نیمه.گرفتارم کارم به کفرو خود کشی رسیده .جوونیمو پای موهام باختم .دعاکن برام

 101. سلام علیکم
  من هم همین مشکل تو سرم دارم, وقتی عصبانی میشم بیشتر میریزه.
  ولی یه جا خوندم با دعا درمانی درست میشه, یعنی به مدت چهل روز به یک امامزاده که نزدیکتون هست بروید و دعا کنید .
  متاسفانه خودم خارج هستم و امامزاده نیست اینجا, منتظرم برگردم .
  در ضمن کورتون استفاده نکنید.

 102. در مدت درمان از خوردن دوغ و ماست و بستنی پرهيز کنید

 103. ایارج فیقرا را نمیتونی درست کنی یه عطاری تو بیست متری دوم افسریه بین کوچه ۱۶ و ۱۷ هست تو کپسول خالی از داروخانه میریزید از روزی دو تا شروع میکنید و کم کم کمش میکنید تا اسهال شدید نگیرید کسایی که موهاشون نازک. هفت روزه جواب میگیرند حتما با دو کپسول باید پنج تا عناب بخورید من الان بعد از چهار ماه که خوب شدم از ترسم هر چهار روز یکی مبخورم برای ریزش سکه ای مقاوم یعنی بالای یکسال که به هیچی جواب نداده منایب است تمام اینها رو بالا توضیح دادند اگر امکانش بود عکسامو مینداختم تا باور کنید

 104. سلام خانمی هستم ۳۵ ساله حدود ۱۰ سال است که سابقه ی ریزش موی سکه ای داشته ام
  درمان زیاد کرده prp هم کرده کورتن نیز تزریق کرده ام موی سرم در میاد ولی تا بلند شود میریزد با شدت بیشتری
  تا الان ک کل موهایم ریخته است
  حتی شامپو پیراسته نیز استفاده کردم ولی با یک شک عصبی دوباره همه ی موهایم ریختند خواهشمند است اگر کسی راه چاره ای پیدا کرده بمن هم خبر دهند…

 105. با سلام خدمت دوستان
  بنده میثم عظیمی هستم مشاور پوست و مو
  با یک شرکت خیلی بزرگ کار میکنیم که تمرکزش روی پیشگیری و درمان عوارض مربوط به پوست و موی افراد است و یکی از این عوارض ریزش سکه ای مو هستش.
  شرکت یکسری محصولات کاملا تخصصی اروپایی رو به صورت انحصاری توی خاورمیانه وارد میکنه و نتایج خیلی خوبی هم دیدیم از این محصولات. لذا افرادی که دوست دارن هر مشکلی که دارن توی پوست و مویشان از جمله همین ریزش سکه ای رو حل کنن میتونن با بنده در ارتباط باشن و من این محصولات رو بهشون برسونم توی هر نقطه ایران.

 106. سلام دوستان
  خواهر زاده ي ۸ ساله منم از ۳ سالكي دچار اين بيماري شده.انواع دكترا رو هم برديم.موهاش درمياد و بعد از مدتي مجددا ميريزه.الان ناخن هاشم ميفته و درمياد.
  ما اين بار مراجعه كرديم به دكتر سنتي,آقاي حسين روازاده.
  ميدان جمهوري.
  اسمشو توي اينترنت سرچ كنيد آدرس و شماره مطبش مياد.
  به اميد خوب شدن تمام بيماران از جمله آلوپسي.
  يا علي.

 107. سلاامممممممم …..خداروشکر امید گرفتم..شوهرم ریزش سکه ای مقاوم تو موهاش داره بریم بینم ایارج فیقرا چی میکنه…توکل ب خدا قربون خدام بشم

 108. سلام من صورتم به صورت سکه ای ریخته و رفتم دکتر آمپول زد و الان به اونجاهایی که آمپول زده در اومده ولی باز ریزش ادامه داره

 109. سلام به همه
  من یه مدته مبتلا به ریزش موی سکه ای شدم و موهام وحشتناک ریزش داشت
  شب و روز تحقیق میکردم. از هرجایی که میشنیدم تخصص دارن سوال میکردم و دنبال درمان می گشتم
  تو این مدت هم بیکار ننشستم و هرشب چند حبه سیر رنده میکردم و ابشو میگرفتم و به محل کچلی ها میزدم نتیجه هم داد و ریزش موهام تقریبا یک سوم شد
  و اما نتیجه روزها تحقیق من برای پیدا کردن علت این بیماری این شد: ( عفونت دندان )
  یه عطاری قدیمی و بسیار شناخته شده توی چهارراه راهنمایی مشهد هست به نام عطاری شیخ الرئیس که همه داروهای گیاهی کمیاب رو داره. رفته بودم پیشش که پیاز عنصل بگیرم. تا مشکلمو بهش گفتم گفت دندونات عفونت کرده و عفونت وارد خون شده و بقیه ماجرا
  و من تازه یادم اومد که حدود دوماهه دندون های عقلم بدون اینکه خراب باشه آزرده شده و موقعی که چیز سفت می جوم یه درد خفیفی از داخل دندون حس می کنم
  اون پیرمرد عطار در نهایت مالیدن پیاز عنصل روی کچلی ها و رفع سریع عفونت دندونهام رو تجویز کرد
  شما هم به حافظه تون مراجعه کنید احتمالا دندونهاتون مشکل داره
  امیدوارم همه شفا پیدا کنن و تجربه م مفید واقع بشه

 110. سلام دوستان
  من ۶ ساله با ریزش موی سکه ای در گیر هستم . دکنرم رفتم . ولی در کل جای قبلی در میاد و جای دیگه میریزه !
  تنها راه حل بیماری
  استرس ممنوع ,
  خوردن کافئین ممنوع ,
  شستن مرتب مو با شامپو سیر ( یا رنده سیر )
  الان خیلی جای ریزش مو کوچک هست , اما هست درمان نشده
  انشا الله همه خوب بشیم 😃

 111. من ایارج فیقرا خریدم دارم هر شب قاطی عسل میکنم به صورت حبه ای درست میکنم میخورم در ضمن پیاز عنصل هم میمالم هر شب. توکل بر خدا. نتیجه بگیرم اینجا مینویسم حتما.

 112. بچه کسی میدونه توی مشهد از کجا میشه ایارج فیقرا تهیه کرد. من تقریبا تمام عطاری های مشهور رو گشتم و پیدا نکردم
  در ضمن پیاز عنصل ریزش مو هام رو به شدت بیشتر کرد. چون وقتی پیاز عنصل میزنم به سرم یه سوزش و خارش عجیبی در حد مرگ میاره. مخصوصا خارش فوق العاده شدید. و همین خارش شدید پوست سر خودش باعث میشه یه دفه استرسم به شدت بره بالا در حدی که دوس دارم چنگ بزنم پوست سرمو بکنم. بعدشم که دوش میگیرم موهام به شدت میریزه
  بهترین نتیجه ای که تا حالا گرفتم از مالیدن آب سیر به پوست یرم بوده که واقعا تاثیر خوبی داشت
  در ضمن من شنیدن شیره سفید رنگی که از برگ درخت انجیر میاد برای درمان آلوپسی خیلی خوبه ولی امتحان نکردم. کسی هست امتحان کرده باشه؟

 113. ازمدیرخواهش میکنم ایمیلمو تایید کنید

 114. سلام منم دچار ریزش خیلی شدیدسکه ای هستم توروخدا دعا کنید خوب بشم قیمت این کپسولولای اباریج چنده؟؟؟؟

 115. بچه ها منم با هزار مکافات و بدبختی ایارج فیقرا پیدا کردم،از خدا میخوام با این دارو نتیجه بگیرم یا دیگه مرگم بده…فقط خودم میدونم با این مریضی لعنتی چه زجری تا حالا کشیدم

 116. سلام من رفتم تو بازارچه شهر ری ایارج رو فقط ی مغازه اونم روبروی سقا خونه داشت خریدم دوروزه دارم استفاده میکنم اگه جواب گرفتم براتون پیغام میزارم اگه خوب کلی دعاتون میکنم

 117. تررررررووووووخدا امپول کورتون ب سر ترریق نکنید بدترش میکنه .متخصص ها هم میگن ولی گوش ندید .من اون یکی که نزدم درومده.

 118. سلام
  من ریزش سکه ای ریش دارم .الان شیش ماه شده. بیشتر از بیست روزه که دارم ایارج فیقرا مصرف میکنم ولی هیچ تاثیری تا الان نداشته.بنظرم رو همه جواب نمیده

 119. سلامـدوستانی که ـایارج استفاده کردند چند روز بعد نتیجه گرفتن من دارم دیوونه میشم چرا ریزش موهام قطع نمیشه

 120. سلام بچه ها
  در مورد ریزش موی سکه ای یه سوال داشتم خواهش میکنم هرکی اینو میخونه جوابشو بده تا جمع بندی کنم شاید برای همه مفید واقع بشه
  میخواستم ببینم شما مشکل دندون، مثل عفونت یا چرک یا خونریزی لثه یا دندون درد و یا هر مشکلی مربوط به دندون دارید یا نه . و اگر دارید دقیق توضیح بدید مشکل چیه
  من دارم به صورت حرفه ای تحقیق میکنم برای پیدا کردن دلیل واقعی این نوع ریزش مو. خواهش میکنم همتون جواب بدید لطفا

 121. بچه ها عجله نکنید منم ایارج دارم میخورم از افسریه گرفتم فعلا تاثیری نذاشته. اینی که من خریدم رنگش فهوه ای تیره ست و بوی دارچین میده اما توو سایت که خوندم فک کنم فرمولش با اینی که من دارم فرق داره. خلاصه هرکی از هرجا خریده و خوب شده بگه ما هم بخریم

  • منم ریزش سکه ای دارم و از ده سالگی هرچندسال یه قسمت کوچیک از سرم کچل میشد ولی خودش بعدچندماه خوب میشه الانم همین مشکلو برای چندمین بارپیداکردم و اتقگفاقا چندین ساله که عفونت لثه دارم شاید این دوتا به هم مربوط باشن شایدم نه

 122. من ایارج رو خودم ساختم. دقیقا همونایی که تو سایت بود رو تهیه کردم و به همون نسبت ترکیب کردم. بعد کپسول خالی از داروخونه گرفتم و پرشون کردم.
  قابل توجه آقا مهدی: من مشکل دندون ندارم البته هنوز به دندونپزشک مراجعه نکردم ولی در ظاهر مشکلی نیست.من ی ۲ سال آنزیم کبدیم بالا بود یعنی کبدم ی کم چرب بود. به خاطر همین ی مدت سرکه بالزامیک زیاد مصرف میکردم برای از بین بردن چربی. بلافاصله بعد از اون ریزش سکه ای پیدا کردم. این چند وقتم امتحان کردم , هروقت سرکه بالزامیک خوردم بلافاصله بعدش ی جای جدید رو صورتم اضافه میشد. برا همینم دیگه مصرفشو قطع کردم.
  دوستان لطفا تجربه خودشونو بگن شاید همه ی مشکل مشترک داشته باشن که از نظر خودشون مهم نیست ولی رو بیماری تاثیر داره

 123. دوستان منم تازه گی این مریضیه مزخرفو گرفتم.اول کم بود یه هو دایرش وسیعتر شده. فعلا دارم سیر میمالم. ببینم نتیجه میده. راستی موهای اون قسمت ریشش سست شده تا اروم خیلی اروم میکشم از ریشه در میاد موهام مال شما هم اینطوریه؟سیر بزنیم میشه یه شب رو سر بمونه یا باید بعد از چند دقیقه شست؟

 124. من وقتی مسواک میزنم لثه هام خونریزی میکنه. الان هم حالت ابسه چرکی روی لثه بالام زده که چندروز یکبار میخوابه و دوباره باد میکنه. دوستان گلم اصلا پیش دکتر نرید چون کورتون میزنه و تاثیر هم نداره. استفاده از طب سنتی بهترین گزینه ست. زیاد هم به ریزش توجه نکنید. اگر خیلی بد ریخته هرروز ۲بار اصلاح کنید. زیاد هم براتون مهم نباشه چون بیماری لاعلاجی نیست. توکل کنید به خدا و پیگیر درمان از کسانی که درمان شدن باشید. یا حق

 125. عاغا برید قرص ضد حاملگی LDبخرید تو آب حلش کنید و بمالید رو صورتتون البته بگم من ابروم اینجوری شده بود با تجویز مادر بزرگ این کارو کردم و خوب شد

 126. من هم همین مشکل رو چند سال داشتم،خیلی از روشهارو هم استفاده کردم،بعد یه مدت از طریق ،یکی از دوستان دکتر الهام عباسی رو معرفی کرد،رفتم پیشش،با دو بار تزریق مشکلم کاملا برطرف شد.
  آدرسش رشت،میدان جهاد،ساختمان الینا،واحد۵،دکتر الهام عباسی بود،البته اگه عوض نشده باشه.

 127. منم از افسریه گرفتم،به من گفت با آبجوش دم کن بعد آبشو با عسل قاطی کن و بخور.اصلا حرفی از به شکل کپسول درآوردن نزد.
  فقط گفت دم کردشو روزی ۳ بار با عسل بخور.

 128. سلام من قبلا پشت سرم زیره موهام یه زخم بود بعده یه مدت دیدم زخمش خشک شده و اونو کندمش همون قسمت زخم موهاش ریخت ولی الان اندازه یه سکه کاملاکچل شده و حتی کرکم نداره احساس میکنم بزرگترم شده ینی منم این بیماریو دارم؟

 129. درود بهمه دوستان. نگران نباشید. راه حلشو پیدا کردم تا چند روزه دیگه نتیجه گرفتم میگم چیکار کنین خلاص شین.

 130. سلام من ۴ ماهه که ریزش موی سکه ای دارم چند نقطه از موهای صورتم ریخته و تنها دارویی که استفاده کردم محلول ماینوکسیدیل و پماد هیدروکورتیزون بود ولی به طور مستمر استفاده کردم الان تقریبا ۶۰درصد موهام برگشتن ولی به نظر من تنها عاملی که باعث بهبودم شد این بود که استرسو از خودم دور کردم و اصلا بهاین بیماری فکر نکردم و ذهنمو درگیرش نکردم و حتی به اندازه یه سرماخوردگی ساده هم دل مشغولی واسه خودم ایجاد نکردم و اطمینان دارم که استرس بیشترین تاثیر رو در پیشرفت بیماری و عدم بهبودی داره
  واسه همتون آرزوی بهبودی دارم…

 131. من ایارج رو که از افسریه گرفتم اصلا بصورت حل شده با آب قابل خوردن نیست! از بس که تلخ و بدمزست!! اصلا فک میکنم ایارج نباشه.
  تورو خدا آدرس جای بهتری رو اگه دارید بذارید

 132. سلام. من نگران موهاتونید به اونی فکرکنید که سرطان داره. وقابل درمان نیست هیچ چیزخدا بدون حکمت وامتحان نیست

 133. ایارج فیقرا شبی دو عدد کپسول ۵۰۰ از دو ماه به بعد جواب میده بعد کسایی که بلغم بالا دارند باید استفاده کنند یعنی درمان ریزش مو در اثر بلغم بالا که بیشتر از دو سال طول کشیده از طرفی یه تیکه ریش ریخته ساید مال استرس باشد نه برای بلغم

 134. خدا شاهده من با ایارج فیقرا خوب شدم هنوزم تا یه ذره موهام میریزه تا یک کپسول میخورم خوب میشه خیلی ناراحت میشم اگه بفهمم به بعضیها اثر نمیکنه دو ما همراه با عناب بخورید قطعا دوتا اثر داره موها ریزشش خیلی کم میشه دوم اینکه حتما اونجاهایی که آخر سر ریخته نوک میزنه فقط با نور موبایل معلوم میشه موهای پرز مانند سفید این بعد از دو ماه اتفاق میفتد

  • سلام بچه های محترم بیماری آلوپسی آراتا
   بچه ها من خودم یک پزشکم و حدود ۹ سال با این بیماری دست و پنجه نرم کردم الان حدود ۴ ساله که کم کم کل موهای سرم در اومده فقط پشت سرم کمی باقی مانده این بیماری یک بیماریی همه گیر هست که فقط فقط از استرس بالا به مدت طولانی به وجود می آید من حقیقتش کرتون خوردم ولی با کم کردن اون باعث شد دوباره بریزه سیر زدم ولی باز با قطع کردن اون بریزه دوباره بچه تنها تنها تنها راه حل ادامه این موضوع فقط فقط دور کردن استرس می باشد چون با استرس بالا غده فوق کلیوی شما استروژن ترشح نمی کنه و بدن در مقابل به ریشه مو رو یک نوع باکتری قلمداد می کنه و سست می شود و باعث ریزش آن می شود شما می توانید فقط با از بین بردن استرس کم کم با توکل به خدا شاهد رشد دوباره موهای خود شوید این رو بدونید این بیماری کم کم باعث ریختن موهای کل بدن می شود ولی کم کم از نقطه شروعی که ریخته شروع دوباره رویش می شود اصلا نباید نگران باشید پس فقط فقط دور ماندن از استرس

  • ازکجا بفهمیم این بلغم و صفرا رو؟؟

 135. منم داشتمبعد ۸ماه موهام اومد ولیسه ماه ک موهای پشت سرم ریزش دارم

 136. سلام بچه ها
  من بالاخره بعد از دو ماه جون کندن و تحقیق و آزمون و خطا تونستم ریزش موهامو کاملا قطع کنم و الان موهای تازه داره کم کم خودشو نشون میده
  و اما مهم ترین نکته اینه که ریزش موی سکه ای به چند علت مختلف می تونه بوجود بیاد. یعنی در واقع چند تا بیماری هست که به صورت ریزش موی سکه ای خودشو نشون میده
  اول قارچ پوستی (کسانی که همراه ریزش سکه ای خارش پوست سر هم دارند)
  دلیل ریزش موهای من هم همین قارچ لعنتی بود ولی حیف دیر فهمیدم و اینقد زیاد شد
  و اما درمان:
  موهام رو با شماره۴ کچل کردم و روی تمام سرم نوره (واجبی یا همون پودر موبر) زدم، دقیقا به همون صورت که موهای زائد رو با واجبی از بین میبریم (یعنی واجبی با اب به صورت خمیر درمیاریم و حدود سه دقیقه روی موها میزاریم). نوره یکی از بهترین داروهای ضد قارچه (البته نوره سنتی نه از این موبر های داروخونه ای)
  خارش سرم و ریزش موهام یک شبه قطع شد. البته بازم میخوام چند بار دیگه به فاصله هر چند روز این کارو ادامه بدم
  دوم شستشوی موی سر با آب نمک که باعث از بین رفتن قارچ پوستی میشه.
  من اگه زودتر دلیل ریزش موهامو میفهمیدم همون اوایل که کم بود میتونستم با شستشوی مرتب با آب نمک متوقفش کنم و دیگه نیاز نبود کچل کنم.
  الان نه دیگه سرم میخاره نه موهام میریزه. و خدارو شکر جای کچلی ها موهای ریز دراومده

  اما کسایی که ریزش موی سکه ای دارن ولی خارش سر ندارن احتمالا دلیل بیماریشون قارچی نیست و میتونه از استرس یا بلغم و صفرا یا دلایل دیگه باشه و حتما درمانهای دیگه ای داره. برای همینه که ایارج فیقرا روی کسایی که منشا ریزش موشون قارچ پوستیه جواب نمیده
  میتونید درباره از بین بردن قارچ پوستی با واجبی یا آب نمک تو اینترنت تحقیق کنید
  امیدوارم بهتون کمک کنه

  • سلام بچه ها من همه مطالبتونو خوندم
   من قسمتی از ریش هام این بیماریو گرفته اول فقط یه کوچلو بود الان چند جاش پریده یکی از دوستامم این بیماریو داشت بهم گفت سیر بمالی خوب میشه به نظر شما خوب میشه فقط قسمت ریش های صورتمه

 137. آقا مازیار لطفا هرچه زودتر راه درمان قعطی این بیماری رو اینجا بذارید.من مطمئنم بقیه دوستان هم مثل من بینهایت ازین بیماری رنج میکشن.

  درضمن زری خانوم من کپسول خالی نتونستم پیدا کنم فقط شبی۲ قاشق چایخوری ایارج قاطی عسل میکنم و با ۱۰۰۰مکافات قورت میدم ازبس تلخه.

 138. تجربه ای که من دارم اینه وقتایی که سردی میخورد
  م ریزشم خیععععلی بیشتر میشد.
  الان که دیگه مویی برام باقی نمونده،منظورم قبل ریزش کامل بود.

  • دوست عزیزخب چن بسته قرص کپسول حالاهرنوعی میخریدی وخالیشون میکردی وخلاص چیزی که زیاده قرص کپسوله

 139. من هم به این بیماری اسیر شدم موی سرم تیکه تیکه به صورت سکه ای شد رفتم بیمارستان رازی از سرم تیکه برداری کردن بعد یک ماه جواب ازمایش اومد ولی دکتر دارویی به من نداد به من گفت ازمایش چشم وازمایش خون باید بری تا ما بهت دارو بدیم من هم پیش خودم فکر کردم سر کاری دنبال نرفتم از زمان شروع این بیماری الان ۶ماه می گذره تیکه تیکه سکه ای موی سرم بیشتر شد

 140. سلام من دکتر تو یزد رفتم نوربالا باعث شد موهام ریخت هنوز دوماهه در نیومده خیلی ناراحتم .ولی توسایت خوندم نوشته بود اگر ریزش مو دارید فقط فقط خانومها بعد از شستشوی مو با یک قاشق اب نمک تو یک لیوان اب مخلوط و بریزید سرتون و بعد حوله بپیچید خداشاهده همون آن ریزشم قطع شد ولی برای موهایی که رفتم دکتر نوربالا چی کارکنم پشت موهام کم شده

 141. مگر دیوانه شدید که در آب حل کردی اینو بهترین راهش اینه که در کپسول بریزید یعنی کپسول خالی ۵۰۰ از دادوخانه یا دارو گیاهی بریزید یا راه دیگر ان اینست که با عسل و آرد و نخود چی بصورت قرص در آورید بعدش مگه قرار نشد برید اول طبعتون رو پیش دکتر ببینید اگر بلغمی بودید از این دارو استفاده کنید

 142. سلام.ایارج فیقرا باید از کجا تهیه کنیم

 143. من هم این مشکل و تو چند نقطه موهای صورتم دارم. دو ماه میشه ایارج میخورم به نظرم جلوی پیشرفتشو گرفته وبعضی نقطه ها موهای باریک و بیرنگ در اومده و بعضی جاها هم فعلا هیچی.فقط سردی و لبنیات نباید خورد .تزریق کورتون فایده نداره دوباره میریزه فقط اگه خواستید تزریق کنید نوع خارجی بزنید و حتما تاکید کنید ۵ بار رقیق بشه تاثیر نکنه بهتر از اینه که گود بیوفته روی پوست.

 144. مدیرجان چقدر دیر نظرهارو تایید میکنی

 145. کسایی که ریز موی سکه دارن تنها راه درمانش فقط و فقط پیش یه نفره اونم توی جاده چالوس زندگی میکنه هرکسی رفته نتیجشو دیده یکیش همسر خودم

 146. اقای صفاتیان توی جاده چالوس کارش توی دارو های گیاهیه خیلی خوبه

 147. ده روز باید صبر کنیم تا تایید شه بعدشم ک کسی جواب نمیده….منک بیخیال شدم حالم گرفته شد بسکه هرکی ی نظر داد کچل شیم کلا بریم بمیریم

 148. سلام عزیزان
  منم یک ساله این بیماری رو دارم.
  اولش یکم تو ریشم بود
  نمیدونستم بعد دیدم داره بسرعت توی صورتم قسمت زیر چونم زیاد میشه.
  بعد یه آمپول از این شیریا مدل خارجیش رو زدم تو قسمتایی ریخته شده.
  بهتر شد
  دوباره یکی دیگه بعد یکی دوماه زدم.
  الان ریشم خوبه خداراشکر اما توی سرم چند جا بود داشت می‌ریخت قبلا، که الان میدونم که ریزش متوقف شده و داره یواش یواش رشد میکنه.

  دلیلش رو خودم میدونم چی بود که اینطور شدم.
  استرس زیاد و عصبی شدن بخاطر شرایط کاری.
  دوستان گلم
  میخواین خوب بشین واقعا؟
  فرار از استرس
  یه دوستی دارم یه بار داشتم با هیجان یه چیزی رو بهش توضیح میدادم
  نگام کرد بهم گفت،تو هنوز یاد نگرفتی خیلی چیزا رو باید دایورت کنی؟؟(یعنی کلا بیخیال بشی و بهش فکر نکنی)
  باور کنید یهو تو فکر فرو رفتم و بعد از اون بیخیال خیلی چیزا شدم.
  به خیلی چیزا نباید فکر کرد چون ارزشش رو نداره
  الان کسایی اینجا مطلب گذاشتن رو بهشون توجه کنید
  بعضیا میگن:
  داریم دیوونه میشیم
  استرس داریم
  ناراحتیم
  عصبی هستیم…
  من خودم زدم به بیخیالی و خودمو بخاطر مسائل بیخود حساس نمیکنم و حرص نمیخورم و از استرس دور شدم به عینه دارم میبینم که ریزش بطور کامل قطع شده و به لطف خدا رو به بهبودم.
  یه همکار هم دارم خدای استرسه،
  اصلا باور کنید وسواس و استرس و اوووووووو….
  کلللللللا موهای بدنش ریخته.
  چنتا از دوستای دیگم هم دچار این بیماری شدن که همگی کاملا خوب شدن.
  بابا نخورید غم دنیارو بییییخیال.
  توکلتون بخدا باشه و قران بخونید تا یکم آرامش بگیرید مطمعن باشید اگه از بدو تولد هم این بیماری رو داشته باشید خوب می‌شید انشاءالله
  دوستان این ایرج فقیره چیه داستانش بگین منم در جریان باشم.
  بهد تلفظش رو هم به انگلیسی بزارید من میخوام برم پیش این حکیم چمونیا(شیراز هست) نرم بهم بخنده.
  دوستان از استرسسسسسسس فرار کنید
  راهش اینه هرچیزی استرس داره رو انجام ندیدن.
  من الله توقیف

 149. سلام بر مدیر
  مدیر داداچ زود تاییدش کن این ملت از نگرانی دران.
  با تشکر
  چاکرت برم

 150. سلام من حدودا دو ماه پیش متوجه شدم که این اتفاق برام افتاده خیلی ناراحت شدم و همش گریه میکردم چون دختر دایی ام هم همین مشکل رو داشت تا جایی که به جز موهاش ابروها و مژه هاش رو هم از دست داد منم خیلی ناراحت بودم چون فکر میکردم منم همون شکلی میشم اما وقتی رفتم دکتر و باهام صحبت کرد یکم حالم بهتر شد الان هم شکر خدا موهام کاملا دراومدن به نظر من اولین کار دور کردن استرس از خودتونه دومیش هم این که اصلن عجله نداشته باشین دارویی رو هم که که دکتر برام نوشته بود فقط محلول ماینو کسیدیل دو درصد بود که باید روزی دو بارهر بار یه میلی میریختم روی سرم و ماساژش میدادم همین ایشالله همه حالشون خوب شه

 151. سلام دوستان بعد ی ماه موهام داره در میاد کاملا هم مشکیه اما ریزشش هنوز قطع نشده من ایاراج رو از بازارچه قدیم شهر ری روبروی سقا خونه خریدیم خودشون نماینده محصولات بو علی هستن کچسول نیست و قرص هست

 152. سلام دوستان گلم
  یه خبر خوب برا همتون دارم.
  من بعد از اون روزی این پست بالایی رو گذاشتم رفتم پیش یه طب سنتی به اسم حکیم چنومیا.
  آدرسش شیراز بلوار پاسارگاد عطاری حکیم چنومیا.
  خود حکیمه هندی هست و داروهاش رو اکثرا از هند میاره.
  خیلی هم زیاد مشتری داره.
  گفتم موهام میریزه بصورت سکه‌ای
  گفت ۳جلسه باید بیای هر جلسه هم هزینت میشه۲۰تومن
  یه ماده سنتی بود نگفت چیه،فقط با لیمو قاطی کرد زد بصورت و چنتا نقطه از موهام که دراومده.
  با اجازتون به لطف خدا الان که روز چهارم هست قشنگ داره درمیاد.
  فقط اون ماده که میزنه صورت خیلی میسوزه روز سوم و اون نقطه میشه پرجوش و دونه قرمز
  که از زیر همون جوشا مو میزنه بیرون.
  اگه تونستین بیاین انشاالله که همه درمان بشن.
  من که صادقانه بگم باورم نمیشد اما الان دارم خوب میشم خداراشکر.
  گفت موارد اینطوری فراوون میان اینجا و همه هم تا الان خوب شدن

 153. توکل ب خدا😔

 154. سلام دوستان منم در گیرم به نظرم مسمومیت با فلزات مثل سرب ارسنیک باقی مانده سموم در گیاهان….که در بعضی مواد غذای بیشتر از حد مجازه عاملشه با استرس و وجود نقطه چرکی در بدن بجز سیر وغیره خوردن اب سبزی گشنیز و اب جعفری هفته ای ۳ بار امتحان کنید

 155. درود بهمه دوستان.
  منم دچاره این بیماری شدم. ولی اولا استرس نداشته باشین چون دیر یا زود موها در میان چون فولیکول مو تو این بیماری نابود نمیشه. دوما شامپو محلول ابپسین المانی بگیرین استفاده کنین. شک نداشته باشین بلاخره نتیجه میده.

 156. دوستانی که نتیجه گرفتن حالا بهر صورتی. بیان اینجا بگن چیکار کردن شاید اینطوری با کمک هم زودتر به نتیجه برسیم. من میخوام ببینم این ایارج فیقرا رو هم میشه پیدا کرد از اینم بخوریم ببینیم چی میشه.

 157. ولی مطمئنم برایه نتیجه ماندگار همگی باید ورزش کنیم عادات غذاییمونو درست کنیم.وگرنه اگه نتیجه هم بگیریم باز بعد از مدتی بازم سراغمون میادو روز از نو روزی از نو.

 158. با سلام من از روزی ایارج و قطع کردم ریزش موهام بیشتر شده ایا میشه بیشتر از ی ماه ایارج و استفاده کرد؟؟؟؟بازم بخرم ازش

  • شما که میبینی برات خوبه و نتیجه داده بخر استفاده کن.منتهی بفکره راه حل هایه دیگم باش. تا اخر عمر که نمیشه ایارج خورد.

 159. من یک ماهه دارم ایارج استفاده میکنم ولی دریغ از یه دونه مو.
  دیگه خسته شدم ازین زندگی دعا میکنم که دیگه بمیرم

 160. سلام دم انجیل رو میکنید شیره ای شفید در میاد من هر سال اونو میزنم خوب میشه ولی سوزش داره

 161. فقط با سير و روغن زيتون درست ميشه بهترين روش اينه

  • خب داداشه من دقیق بگو سیر رو با روغن زیتون چطوری مخلوط کنیم روزی چند بار بزنیم روزی چند دقیقه رو سر بمونه. کاملشو بگو ما هم استفاده کنیم.

 162. با سلام به همگی دوستان .من الان یک سال و نیم تقریبا میگذره ازین ریزش موی سکه ای خودمم ۲۰ سالمه هر کسی که اولش میبینم خوب میترسه ولی خوب مهم ترین راه درمان این بیماری نترسیدن ازین بیماریه (استرس ) .من خودم تقریبا سه ماهی میشه که به یک دکتر مراجعه کردم اونم یه دارویی هست که هر وقت میرفتم میمالید به اون سکه های روی سرم که تا ۲۴ ساعت فقط میخارید خلاصه الان خداروشکر خوب شدم فقط تنها راه حلی رو که بهمون پیشنهاد میکنم آینه که با این بیماری کنار بیاین هیچ جای خجالتی هم نداره کاریه که شده .ایشالا که همگی هر چه زود تر خوب بشن .آمین

 163. با سلام بعد از خوردن ایارج موهام در اومد اما ضعیف بودو رشدش کم …اما ب توصیه یکی از دوستانم تونیک اویدرم استفاده کردم عالیه ب سرعت موهام داره رشد میکنه ـ
  راستی ی سوال ایارج رو میشه بیشتر از یک ماه استفاده کرد؟؟؟؟؟

 164. سلام دوستان بزرگواران جوانان با نشاط وعظیم ملت وتمدن ایران بزرگ واسلامی ما اینده سازان این مرزوبوم هستیم بیایید دست دردست هم دهیم هریک به هرنحوی راهکار ارایه دهیم توراخدا کمک کنید من به این بیماری مبتلا هستم هرکس هر راهکار وچاره ای دارد توراخدا کمک کند

 165. واقعا دیگه کلافه شدم نمیدونم راه چاره چی هست از شما بزرگواران خواهشمندم وتقاضامندم که بیایید دست دردست هم دهیم وراهکار نشان دهیم بخدا هیچ چیزی سخت نیست اگه همت وپشتکار خرج دهیم به قول قوه الهی نتیجه خواهیم گرفت تو را به امام حسین کمک کنید دیگه حوصله ندارم

 166. دوستان به ی نکته دقت کنین انطظار نداشته باشین ظرفه یکی دو ماه مشکل حل شه اقلا باید شیش ماه مداوا کنید.

 167. منم دیشب فهمیدم این بیماری رو دارم

  تو رو خدا کمک کنید من موهام خیلی بلنده و دوسشون دارم :'(
  دکتر بهم شامپو داد و یه قطره که باید مالیده بشه رو اون قسمت
  تو رو خدا کسی فهمید راهشو بهم بگه

 168. سلام/ من موهام سکه ریخته الان کل سرم موهاش ریخته الان ی سال هست به نظرتون چیکار کنک

 169. سلام ببخشیدیه سوال دارم اینکه من یک ماه میشه زیرچونم دوتاکچلی سکه ای درآومده حالا چندروزی هست که کم کم داره مودرمیادریشهام بلندشدن وصورتم خیلی بدشده آیامن میتونم ریشم رواصلاح کنم؟ آیادبعددوباره موهای ریخته شده درمیان؟ تروخداجوابم روبدین

 170. سلام دوستان باید بدونید که سیستم بدن هر کس با دیگری فرق داره.ممکنه یه دارو برا یکی خوب باشه و برا یکی بی تاثیر.من خودم این بیماری رو داشتم نزدیک ده سال.ولی از روزی که برای اولین بار خون دادم بعد از چند روز به سرعت ناپدید شد.البته اینم بگم فشار عصبی در اولویت این بیماریه.حالا شکر خدا خوب شدم ضرر نداره شمام مرتب خون بدید انشاالله خوب میشید.

 171. برای زودتر رشد کردن مناطق ریخته فقط سیر خام رو بمالید تا ابش دربیاد روی پوست و اصلا نشورید و کلا بی خیال باشید اونوقت میبینید چی میشه.

 172. منم چندناحیه از سرم بصورت سکه سکه میریخت رفتم دکتر امپول کورتن تزریق کردم توی پوست سرم خوب شدم

 173. سلام بچه ها من ۲ماهی هست پشت گوشم ریزش سکه ای کرده…اولش ناراحت شدم البته نه زیاد… اومدم اینجاووقتی نظراروخوندم ناراختیم کم شد مخصوصااون عزیزایی که گفتن خداروشکرکنین مریضی بدتری نگرفتین واقعادرسته…شماهم ازاین دیدبهش نگاه کنین…. اصلادکترهم نرفتم… اصلابرام مهم نیست فقط رفتم داروخانه بهم لوسیون بتامتازون. …افی بتازون ۱%دادگفت روزی ۳-۴بارماساز بدم…. وموهام داره رشدمیکنه… اگه دوس داشتین شماهم استفاده کنین.. موفق باشین

 174. ان شاءالله که همه سلامتیشونو بدست بیارن

 175. والبته یه نکته دیگه هم بگم اینکه ماینوکسیدیل چون الکلش زیاده باعث سفیدی مومیشه به نظرم همین موادودواهای سنتی وطبیعی صدشرف داره به هرچی موادصنعتی وشیمیایی وترکیبیه.شادی وخنده دوای هردرده بیخودبه خودمان سخت نگیریم که هیچ مشکلی نیست که خداازپسش برنیادبانیروی ایمان هرلاینحلی حل میشه هیچوقت تسلیم نشویدوفقط بگیدکه من ازهرچی بیماری ودردوبلاست قویترم اینوبااطمینان وازته دل بگیدخواهیددیدکه واقعاهمینطوره امیدوارم خداتمام مریضاروشفابده خدانگهدارهمگی

 176. دوستان.سلام
  چرا همگی به دکترها اعتماد داریم ولی به خدا که میرسه اعتماد نداریم؟؟؟؟
  چرا با درخواست مرگ از خدا کفران نعمت میکنید!!
  موی سر و صورتتون در حال ریزشه یا کاملا ریخته با صبر و حوصله.ان شاءالله درست میشه با مصرف درست و با برنامه
  پناهتون الله باشه

 177. سلام
  اول به دندان پزشک مراجعه کنید فول سرویس
  هر شب با اورال بی ۱۳ هزار تومانی مسواک بزن

  دوم از قارچی نبودن اطمینان حاصل کنید
  دوش اب نمکی یک هفته بگیر

  سوم تزریق کورتون را به دو سال بعد موکول کنید

  چهرم نیت تان را پاک کرده و از صمیم قلب و در کمال ارامش به مرحله پنجم بروید

  پنجم یک واحد خون اهدا کنید

  ششم طب بی ضرر ابو علی سینا را اجرا کنید

  هفتم برای محکم کاری چای استقدوس یک روز در میان

  هشتم اگه توپولی هستی یا اخر تنبلایی بعد نهار چای زنجبیل یه لیوان

  نهم شب چایی دارچین

  دهم جاگزینی گوشت گوسفند به جای همه گوشت ها

  یازدهم حذف تمام فراورده های گاوی

  دوازدهم حذف تمام لبنیات کارخانه ای

  سیزدهم مصرف کلسیم و ویتامین د ۳ بدون ورزش طناب زدن فایده نداره حد اقل ۱۰ دقیقه در جا بالا پایین بپر یا برو بمیر

  چهاردهم مالش دادن هر شب موضع با روغن
  (فرقی نمیکنه میتونه سیاه دانه یا روغن روز ماری و….روغن سوخته نفت چراغ لامپا … بمال لامصب بمال.

  پانزدهم اگر از شروع ۱۴ مرحله فوق ۹ماه سپری شد
  شما خوب شدید
  اما اگه یه خط در میون انجام ندادین سنجد خوردش تاثر داره بعد از اون ۴ تا امپول استرزن دو روز در میان بزنید

  پانزدهم اگه ورزش بدن سازی میکنید و به همه هم گفتی این عضلات طبیعیه مالیدی این کچلی هم طبیعیه

  شانزدهم از اخرین تیر اصتفاده کن خیلی با دقت…
  ….. خودتو دوست داشته باش … بی نهایت
  از همه گند هایی که تو زندگی زدی بگذر
  ببخش خودتو …
  دیگران را هم ببخش نتونستی بسپار دست خدا

  از همینی که هستی راضی باش ۱۰۰ درصد
  هیچ وقت دیگران انقدربه تو فکر نمیکنن که تو فکر میکنی….. به خواسته های قلبی خودت احترام بذار
  حرف های نزده درونتو با یه ایینه در میون بذار
  احمق نباش با مورد چهاردهم هر شب خودتو نوازش کن
  از خودت تشکر کن صدها بار
  یه بار هم از خدا

  پاورقی:
  تزریق کورتون را دو سال دیگه عقب بداز قبلش با دکتر اصغر شکری با شماره زیر تماس بگیر ……………….

 178. سلام دوستان منم مثه شماها چند ساله که همچون شدم کلی دارو و محلول مصرف کردم. ولی بی فایده بود.فقط استرس رو دور کنید بزنید به بیخیالی.دوره ای اوایل بیماری خیلی اذیت شدم چون نگاهای مردم اذیتم میکردن. ولی الان زیاد اهمیت نمیدم بزار هر جور که دوس دارن فکر کنن.خدارو شاکر باشین . که چیزه خاصی نیس فقط زیبای مون رو گرفته.استرس رو دور کنید تا زودی خوب بشین

 179. سلام دوستان من تازه ی ماهه متوجه شدم ک ۳ جا از موهام ب صورت سکه ای ریخته رفتم دکتر امپول تزریق کردو دوتا محلول داد با دوتا شامپو و قرص آهن و تقویتی یکی از سکه ها پر شده موهاش در اومده دوتای دیگه پرز ماننده من نظرات شما رو خوندم خیلی ترسیدم فکر نمیکردم اینقدر جدی باشه خداکنه همه خوب شن و خدا ب جوونیمون رحم کنه 😞😞😞😞😞😞😞

 180. بچها منم کچل شدم اونم بوسعت کله موهام کاملا سرم بی مو شده امیدی هست برگرده یا نه

 181. سلام .من به شما توصیه میکنم ازروغن کرچک روغن پاکستانی هست استفاده کنید شبها بزنید صبح بشوئید.یکم بدبوه هست اما تاثیر داره .تجربه شده.اگرخواستین یه راهی دیگه هم هست اون خیلی بیشترازاینها تاثیرداره

  • سلام.من دیگه خسته شدم مو هام داره میریزه یکی راهنمایی کنه

 182. سلام دوستان عزیز دقیقا یک سال پیش تو همین سایت اومدم ولی انقد از مطالبش ترسیدم که شب خوابم نبرد چون به اندازه ۱۰ تمنی قدیمیا از ریشام ریخته بود پیش دکتر رفتم دو سری کورتون تزریق کرد …..سیر و پیاز رو بهش مالیدم….کلسیم و ب کمپلکسم مصرف کردم الانم هیچ مشکلی ندارم همه موهام مثل روز اول ریخت ۹ ماه کچل دو ماه درمان دقیقا بعد از ۱۵ روز از تزریق کورتون در اومدن .

 183. مدیر عزیز مطلب بنده رو به اشتراک بزار شاید استرس یه نفرو کمئ کنه خودش خوبه …..ممنون از شما.

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز