خوش آمدید - امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶
خانه » سلامت » بهترین روش برای لاغری شکم و پهلو / جلوگیری و درمان
بهترین روش برای لاغری شکم و پهلو / جلوگیری و درمان

بهترین روش برای لاغری شکم و پهلو / جلوگیری و درمان

Fat-01

 

تعریف چاقی

 

از نظر سازمان بهداشت جهانی (WHO) اضافه وزن و چاقی بعنوان تجمع غیرطبیعی یا بیش از اندازه چربی در بدن که سلامتی فرد را مختل می کند شناخته می شود. در سال های اخیر اضافه وزن در جهان به شدت رو به افزایش است و در ۱۰ سال اخیر چاقی در ایالات متحده افزایش چشمگیری داشته است. چاقی تنها مشکل بزرگسالان نیست و در کودکان و نوجوانان نیز روند رو به رشدی دارد. طبق آمار منتشره، نیمی از افراد ساکن در تهران اضافه وزن دارند و ۲۰ درصد آنان چاق هستند.

 

شاخص توده بدن (BMI)

 

شاخص توده بدن (BMI) : شاخص ساده ای برای ارزیابی نسبت وزن به قد است که بطور معمول برای طبقه بندی چاقی و اضافه وزن در افراد بزرگسال مورد استفاده قرار می گیرد.این شاخص از حاصل تقسیم وزن بر مجذور قد بدست می آید.

۲ (قد بر حسب متر) ÷ وزن به کیلوگرم = BMI

بنابر تعریف سازمان بهداشت جهانی برای طبقه بندی چاقی و اضافه وزن افراد با شاخص توده بدنی کمتر از ۱۸٫۵ کم وزن، بین ۲۵- ۱۸٫۵ دارای وزن نرمال، بین ۳۰-۲۵ مبتلا به اضافه وزن و بیشتر از ۳۰ مبتلا به چاقی می باشند.

 

Fat-02

 

محاسبه وزن ایده آل در مردان و زنان

 

برای تعیین وضعیت افراد از نظر ابتلا به چاقی می توان از روش های مختلفی استفاده کرد. به طور مثال، با استفاده از فرمول زیر می توان وزن ایده آل را محاسبه کرد:

 

برای آقایان : ۴۸ + (۱۵۰ – قد) ۱/۱

برای خانم ها : ۴۵ + (۱۵۰ – قد) ۹/۰

 

علت چاقی در ناحیه دور کمر چیست

 

Fat-03

 

دانشمندان عقیده دارند کمتر از ۵ ساعت خوابیدن در شب می‌تواند احتمال ابتلا به چاقی شکمی را در جوانان افزایش دهد . بررسی‌های اخیر پژوهشگران آمریکایی نشان داده است جوانانی که کمتر از ۵ ساعت در شب می‌خوابند، سایز دور کمر بالاتری دارند.

 

دانشمندان دانشکده پزشکی وینستون سالم در کالیفرنیای شمالی پس از زیر نظر گرفتن هزار و صد فرد ۱۸ تا ۸۱ ساله به مدت ۵ سال و بررسی میزان خواب شبانه آنها و میزان چربی دور شکم، چربی‌های زیرپوستی و چربی عروقی متوجه شدند در جوانان زیر ۴۰ سال کسانی که کمتر از ۵ ساعت در شب می‌خوابند بیشتر به چاقی دور شکم مبتلا می‌شوند. در این افراد چربی عروقی ۳۲ درصد بالاتر از سایر افراد است در حالی که در افرادی که ۶ تا ۷ ساعت در شب می‌خوابند چربی‌های عروقی ۱۳ درصد و در افرادی که بیش از ۸ ساعت می‌خوابند این میزان ۲۲ درصد پایین‌تر است!

 

در زیر بطور مختصر چند راه حل و دلیل عمده چاقی در ناحیه شکم و دور کمر را بررسی می کنیم :

 

۱- نحوه تغذیه صحیح یعنی تقسیم کردن وعده های غذایی به ۶ وعده (۳ وعده غذایی اصلی و ۳ میان وعده یعنی ۱۰ صبح،۵-۶ بعد از ظهر و ۲ ساعت بعد از صرف شام) اولین عاملی است که میتواند در جلوگیری از چاقی بخصوص چاقی شکمی موثر باشد.

 

۲- حذف وعده های غذایی حذف هر کدام از وعده های غذایی مخصوصا صبحانه و شام در ایجاد چاقی شکمی موثر است.توجه داشته باشید حذف وعده صبحانه و به دنبال آن دیر ناهار خوردن باعث میشود اولا با ولع بیشتری غذا میل شود و ثانیا بدن انسان به علت کمبود مواد غذایی و احساس پدید آمدن قحطی دنباله دار تمام وعده غذایی مصرف شده را به شکل چربی در باسن،شکم،ران و پهلوها ذخیره کند . در این ذخیره چربی چون عامل ارث و ژنتیک هم دخالت داردممکن است چربی بیشتر در قسمت بالا تنه یا پایین تنه ذخیره شود.

 

۳- جانشسن کردن میوه بخصوص میوه های شیرین ( مثل انگور- انبه – آناناس – انجیر – انواع کمپوت – زرد آلو – نارنگی های شیرین – خربزه – طالبی -گلابی – خرمالو و آبمیوه های آماده) در وعده شام اولا به علت تخلیه سریع از معده زودتر فرد احساس گرسنگی می کند، ثانیا قند موجود در این میوه های باعث ایجاد چاقی های شکمی در فرد می شود.

 

۴- خانم ها مخصوصا خانم های شاغل صبحانه را حتما در منزل صرف کنند . فاصله افتادن صرف صبحانه تا ساعت ۱۰ صبح که بیشتر در محل کار و بطور دسته جمعی همراه با نان تازه پخت میل شود از عوامل ایجاد چاقی شکمی است.

 

۵- مصرف مایعات در هنگام غذا به هیچ وجه مایعات از قبیل دوغ،آب و نوشابه های گازدار نباید همراه لقمه های غذا نوشیده شود . می توانید لقمه های غذای خشک و فاقد آب خورشت را همراه با یک قاشق ماست کم چرب میل کنید. بعضی از بیماران مبتلا به چاقی شکمی مخصوصا آقابان اظهار می دارند که تا ۱ لیتر آب وسط لقمه های غذا می نوشند و می بینیم که چاقی شکمی در این گونه افراد به مراتب بیشتر است.

 

۶- در خانم ها علاوه بر دلایل پزشکی ،سن بلوغ، ازدواج ، زندگی مشترک و حاملگی که ترشح هرمونهای زنانه و دلایل فیزیولوژیک دیگر باعث ذخیره چربی در قسمت های شکم و پهلو می شود،دلایل تغذیه ای هم در ایجاد چاقی نقش موثری دارند. به عنوان مثال اغلب خانم ها بیان می کنند به علت این که فقط در وعده شام همه افراد خانواده یک جا هستند، وعده اصلی غذایی را شام تشکیل میدهد.مصرف شام مخصوصا در ساعات پایانی شب تماما باعث تبدیل غذا به چربی بخصوص در ناحیه شکم می شود.اگر وعده غذایی اصلی ناهار باشد تحرک بعد از صرف غذا کمک زیادی به سوخت و ساز مواد غذایی در بدن می کند.در حالی که مصرف همین مقدار برنج در وعده شام یکی از دلایل چاقی شکمی در خانم ها و آقایان بوده و توصیه اکید می شود که برنج فقط در وعده ناهار صرف شود. بهتر است شام بصورت حاضری یعنی نان به همراه پنیر و خیار و گوجه فرنگی،ماست و خیار،ماست و اسفناج پخته و یا نان و پنیر و سبزی خوردن صرف شود. از دید متخصص تغذیه نان با املت، تخم مرغ، کوکو و کتلت یا انواع خورشت ، غذای حاضری نیست.

 

۷- ساعات صرف شام همانگونه که در بالا شرح داده شد در ایجاد چاقی شکمی بسیار موثر است . فاصله صرف شام تا خواب حداقل ۳ ساعت باید باشد. افرادی که به هر دلیل کاری جهت صرف شام دیر به منزل می آیند بایستی از غذاهای سبک همراه با نان استفاده کنند. از مصرف برنج ، خورشت ، آب خورشت و ته دیگ چرب و نیز انواع آش و سوپ در وعده شام خودداری کرده یکساعت بعد از صرف شام می توانید ۱ عدد میوه طبق دستور متخصص تغذیه میل کنید.

 

۸- غذا های نفخ آور مصرف غذاهای نفاخ مثل حبوبات(نخود، لوبیا،ماش،عدس)بصورت پخته در وعده شام تا حد امکان خودداری کنید.نفخ و گاز حاصل از مصرف اینگونه مواد غذایی در ایجاد چاقی شکمی موثر است.

 

۹- عدم افزایش دور شکم در یک بررسی تغذیه ای توصیه شده در وعده اصلی غذایی(ناهار) اندازه دور شکم را گرفته و پس از صرف غذا هم مجددا دور شکم را اندازه بگیرید. نباید هیچ گونه افزایشی وجود داشته باشد.

 

۱۰- چاقی شکمی مردان در مورد چاقی شکمی در آقایان بایستی متذکر شوم که حتما به متخصص تغذیه در اولین فرصت مراجعه و رژیم غذایی صحیح به همراه توصیه های تغذیه ای دریافت شود. زیرا در اندازه گیری دور کمر و باسن و تقسیم آن بر هم (WHR) در اغلب مراجعین مرد این عدد بالای یک می باشد. در بررسی های صورت گرفته یکی از دلایل سکته قلبی مخصوصا در هنگام خواب و نیز قطع تنفس(Apnea) در خواب درآقایان همین عامل می باشد.

 

۱۱- موارد ذکر شده مربوط به افراد مبتلا به افزایش وزن سالم می باشد. افرادی که به هر دلیل همراه با چاقی شکمی مبتلا به بیماری های متابولیک ،دیابت،اوره و اسید اوریک بالا،کلسترول بالا،تری گلیسیرید بالا و یا بیماریهای کلیوی،قلبی عروقی، گوارشی هستند،بایستی مراتب را به متخصص تغذیه اطلاع دهند.

 

۱۲- ورزش های مخصوص از نظر ورزشهای مخصوص برای چربی های شکمی در صورتی که پزشک منع نکرده باشد و یا باعث مشکل پزشکی در ناحیه کمر نشود، بهترین روش دراز و نشست به همراه رژیم غذایی صحیح می باشد.استفاده از وسایل کمکی غیر استاندارد دراز و نشست مورد تایید نبوده و دراز و نشست غیر صحیح ممکن است باعث بروز عوراضی در مهره های پشت و گردن شود.

 

به غیر از موارد بالا اصولا پیاده روی تند ( نه به حالت دویدن)بهترین روش برای سوختن چربی ها در ناحیه شکم می باشد که به مدت نیم ساعت صبح و نیم ساعت عصر انجام می گیرد. استفاده از تردمیل آموزش مخصوص خود را دارد که بعدا توضیح داده خواهد شد.در کل استفاده غیر صحیح از وسایل ورزشی باعث بروز مشکلات متعددی می شود.

 

اصولا انواع شنا و راه رفتن در آب کمک بسیاری در سوزاندن چربی ها میکند. در حالیکه با نشستن در سونا و جکوزی فقط آب بدن دفع می گردد که با نوشیدن آب جبران می شود. استفاده از هر نوع ورزش با دستگاه و ورزش ایروبیک و نیز نوارهای آموزشی ورزش ایروبیک همینطور طناب زدن،در دختر خانم ها توصیه می شود.

 

Fat-04

 

چند توصیه اساسی برای حذف چاقی موضعی

 

واقع بین باشید : این توصیه در کاهش چربی شکمی، مهم تر از سایر موارد می باشد. توجه داشته باشید که روش سریعی برای کاهش چربی دور شکم وجود ندارد.

 

بسیار محتاط باشید : چنانچه رژیمی یافتید که به شما اطمینان داد سریعا چربی شکمی شما را کاهش می دهد، بدانید فایده ای نخواهد داشت و احتمالا سبب از دست دادن آب بدن می گردد تا چربی بدن؛ و بعد از قطع این رژیم، آب بدن مجددا برمی گردد.

 

متعهد به ادامه رژیم باشید : برای کاهش چربی شکمی و حفظ لاغری آن، مصمم باشید.

داشتن رژیم غذایی منظمی که حاوی سه وعده اصلی و دو تا سه میان وعده باشد، در تنظیم متابولیسم (سوخت و ساز) طبیعی بدن شما اهمیت فراوان دارد و از پراشتهایی کاذب شما جلوگیری می نماید.

انجام ورزش های هوازی مانند پیاده روی، دوچرخه سواری و شنا در کاهش چربی شکمی خیلی موثر است.

 

دراز و نشست : چنانچه می خواهید شکم سفتی داشته باشید، باید روی ماهیچه های شکمی کار کنید. دلیلی برای ترس از ورزش های شکمی مانند دراز و نشست در صورتی که به درستی انجام شود، وجود ندارد. ولی از طرف دیگر توجه به این نکته مهم است که این ورزش هم به تنهایی موثر نیست و باعث بروز کمردرد در شما می شود.

درباره ی شروع و نوع فعالیت بدنی حتما با پزشک تان مشورت نمایید.

 

رژیم غذایی کم چربی : رژیم کم چرب با مقدار زیادی میوه ها و سبزیجات تازه داشته باشید. چربی موجود در رژیم غذایی شما باید ۲۵ تا ۳۰ درصد از انرژی دریافتی روزانه شما را تشکیل دهد که در این بین باید بیشتر از چربی های غیر اشباع استفاده نمایید. بر همین اساس:

 

* از روغن زیتون و یا دانه های روغنی مانند خشکبار، در حد تنظیم شده توسط متخصص تغذیه می توانید استفاده نمایید.

* مصرف غذاهای دریایی: حداقل ۲ تا ۳ بار در هفته، ماهی بخورید.

* آنچه نباید بخورید: از مصرف گوشت های پر چرب و پر نمک ( مثل سوسیس و کالباس) اجتناب نمایید. از مصرف مواد قندی و شیرین نیز بپرهیزید.

 

 

عکس های متحرک حرکات مخصوص آب کردن چربی دور شکم ، کمر و پهلوها

 

Fat-10 Fat-11 Fat-12 Fat-13 Fat-14 Fat-15 Fat-16 Fat-17 Fat-18 Fat-19 Fat-20 Fat-21 Fat-22 Fat-23 Fat-24 Fat-25 Fat-26 Fat-27 Fat-28 Fat-29

اشتراک گذاری مطلب

تاکنون 71 نظر ثبت شده است.

 1. حرکات آموزشی عالی بودن ممنون

 2. عااااااالي بود

 3. عالی بود خیلی به این حرکات نیاز داشتم من می خوام ۱۰ کیلو اضافه وزنم رو دو ماهه کم کنم چند روزه که باشگاه هم میرم

 4. سلام به همه .من تصمیم گرفتم شکمم رو کوچیک کنم اما لاغر نشم چون چاق نیستم فقط از بعد زایمان شکمم بزرگ مونده.بنظرم بهترین حرکاتو گذاشتین ممنون.

 5. حرکات مفیدی ولی کاش درمورد میوها و خوراکیها و عرق جات گیاهی بیشتر میگفتین

  • میتونید از محصولات نیوشا استفاده کنید مشاوره هاش رایگانه و پک لاغریش عالییی

 6. بسیار مطلب خوبی بود ولی کاش کاملتر کنید مثلا غذاهای مفید برای لاغری

 7. حركات خوب و جالبي بود اما نتونستم استفاده كنم چون توضيحات كامل نبود مثلا كاش تعداد يا زمان هر حركت رو هم عنوان كرده بوديد.

 8. ممنون .بسیار عالی بود .

  • سلام بهتره هر حرکت رو ۱۵بار به راست و۱۵ بار به چپ انجام بدید وهر حرکت رو طی سه ست انجام بدید

 9. توضیحات و اطلاعاتتون عالی بود.
  من باروغن توی خونه نون میپزم.روغن داخل نون نمیره بلکه فقط برای پختن نون هست و روی نون یک مقداری میمونه که خورده میشه.
  برای ذخیره نشدن این روغن هرروزپیاده روی تند موثرمیباشد آیا؟

  • درود

   بهمراه موادی که روغن خوراکی زیاد دارن گوجه فرنگی میل کنید

 10. حرکات متحرک و توضیحاتتوم خیلی جامع و کامل بودند ممنون

 11. سلام توروخدا بهم میگین من ۱۳سالمه خیلی پهلوم زیاده ولی خیلی لاغرم باید چیکار کنم.لطفااا جوابمو بدید!!!!

 12. سلام دوستان من بعد از زایمانم دچار اضافه وزن شدم.به نظر شما بهترین راه برای تخلیه چربی چه راهیه؟

  • السلام.شما باید هرروز شیرموز را با زنجبیل قاطی کرده و بنوشید در عرض یک هفته ۵کیلو لاغر می شوید من هم اینجوری لاغر شدم فقط باید غذایتان را نیز کم کنید و آن را باید صبح قبل از صبحانه بنوشید

 13. بیشتر این حرکات هارو تو ایروبیک یاد میدن
  ولی مطالبتون خیلی عالی بود .ممنون

 14. ممنونم از توضیحات جامع و همینطور تصاویر متحرک ورزشی. (شکم و پهلو )

 15. متشکرم مطالبتون خیلی خوب است ممنون میشم یک برنامه رژیمی برای من بدهید وزن۸۸ قد۱۵۸ ودرشت نی هستم

 16. خیلی عالی

 17. اگر معلومات بیشتر ارایه نماید بعید از لطف تان نخواهد بود

 18. سلام.من ۲۰سالمه ۳ماهه عروسی کردم و خیلی چاق شدم میخوام شکممو اب کنم کمک کنید؟

 19. واقعا. مطالبه خوبی بود مرسی؟ منم رژیم میخوام واسه شکم اب کردن

 20. خوب نبود

 21. سلام من يه رژيم براى شكم ميخواستم چون خودم خيلى لاغرم و اصلا پهلو ندارم ولى شكم دارم
  ميشه لطفا كمكم كنين ؟؟ميخوام تا خرداد شكمم اب شه

 22. سلام،مطالب واقعا عالیه
  من احتیاج به ی رژیم غذایی دارم تا ۱۵کیلو وزن کم کنم قبلا چند بار رژیم کانادایی و گرفتم لاغر شدم اما بعد دوباره برگشته
  قد ۱۶۰وزن ۷۰

 23. سلام.واقعا‏”‏خیییییییلی‏ ‏عالییییییی‏ ‏بود.دستتون‏ ‏دردنکنه‏ ‏من‏ ‏خیلی‏ ‏به‏ ‏این‏ ‏توضیحات‏ ‏احتیاج‏ ‏داشتم‏ ‏چون‏ ‏یه‏ ‏مقداراضافه‏ ‏وزن‏ ‏دارم‏ ‏ودوست‏ ‏دارم‏ ‏لاغربشم‏ ‏وممنونم‏ ‏بابت‏ ‏این‏ ‏همه‏ ‏زحمت‏ ‏مرسی….

 24. مرسی
  خیلی جالبه

 25. سلام خانم ها و اقايان من از تيم شنا استان آذربايجان شرقي هستم كه واقعا ميگم الان ۱۴سال دارم ۵۷ كيلو بودم تو ١ ماه ٧ كيلو كم كردم شنا اثر ميزاره امتحان كنين.

 26. سلام براي كساني ك اضافه وزن دارن وهم ميخواهنداقدام ب بارداري كنندتخم كتان مانعي ندارد؟ممنون

 27. مطالب عالیییییییییییی بود واقعا ممنوون

 28. عالی بود به خصوص عکس های متحرک.ممنون

 29. من ۱۵ سالمه وزنم ۵۸ کیلو هستش و شکم و پهلو بزرگ پر چزبی دارم لطفا بگید چه کار کنم

 30. سلام دوستان عزیز.طبق اخرین مطالعاتی ک داشتم بذر کتان یک داروی گیاهی خونگی عالی واسه لاغریه.ب این ترتیب ک جوشونده اونو نیم ساعت قبل از هر وعده غذایی میل کنین علاوه بر اینکه اشتهای کاذب و زیادیتونو سرکوب میکنه باعث لاغری فوق العاده شکمم میشه.قبل از مصرف خودتون هم یکم مطالعه کنین تااگاهانه کاریو شروع کرده باشین.موفق باشید

 31. عالیه من از۹۵/۹/۹شروع کردم امید وارم لاغر شکم خیلی چاق شدم

 32. مطالب بسیار عالی و کامل بود
  سوالی داشتم
  مصرف قرص های آمینو اسید برای لاغری تا چه حد موثر هست؟

 33. سلام دوستان خوبم.من مشاور تغذیه هستم کسانی که میخان لاغر کنن قبل از اینکه بخوان برن ورزش حتما دور شکمشون یک یا دو دور سفلون ببندن که بیشتر عرق کنن و چربیهای پهلویتان اب میشود برای اصلاعات بیشتر این شماره ی منه اگه خواستین در شبکه های ارتباطی بهم پی ام بدین تا بیشتر راهنماییتون کنم

  • چی شد ؟ شما مشاور تغذیه ای ؟
   نکن همچین برادر من !!! خندم میگیره ب ابلفضل :))
   کدوم مشاور تغذیه ای میگه سلفون ببنده طرف دوره شکمش ک اب شه ؟ میدونی چقدر همه دکترای دنیا میگن این کار اشتباس
   پوست شکم شل میشه چن منافز تنفسیش مسدود میشه و هزاران بیماری پوستی میاره ؟

 34. باسلام من ۳۸ سال سن دارم دچار چاقی از ناحیه پهلو ران هستم درخواست برنامه رژیمی دارم با تشکر

 35. سلام. خسته نباشید واقعا مطالب عالی و مفید بودن. ممنون

 36. مفید بود تشکر

 37. سلام.خداقوت
  مطالب عالییییییییییییییییی بود
  من این ورزش ها رو انجام دادم و رژیم خاصی نگرفتم و خوب و مناسب وزن کم کردم….این حرکات واقعا هر مورد رو از بیست بار در روز برای هر حرکت شروع کنید تا به صد بار تکرار برای هر حرکت برسید…عالی جواب میده…لاغری تحرک میخواد نه رژیم خاص…

 38. خیلی خوب بود.مممنون ازراهنمایی هاتون.

 39. من بعدزایمانم اضافه وزن زیادی دارم چه جورن می تونم وزنمو بیارم پاین

 40. سلام
  حرکات خیلی خوب بودن من از امروز شروع میکنم.۱۰ کیلو اضافه وزن دارم . خدا کنه بتونم.

 41. دراز نشست بیشتر به عضله سازی شکم کمک میکند تا به چربی سوزی شکم.

 42. ممنونم از راهنمایی های سود مند تان، واقعن من نیازی مبرم به این تصاویر داشتم با استفاده از این روش ها توانستم وزنم را کاهش دهم.

 43. عااااااااااااااالی بود مرسی

 44. سلام . ممنون از مطالب خوبتون هیکل من کلا لاغر و خیلی خوش اندامه پهلو هم اصلا ندارم ولی یه ذره شکم دارم اونم اونقدر زیاد نیست که زیر لباس حتی معلوم باشه ولی من روزی ۱۰۰ تا دراز و نشت میرم اما هر کاری میکنم اصلا آب نمیشه وعده های غذایی درست و یک چهارم قبلا میخورم اما بازم فایده ای نداره نمیدونم چیکار کنم

 45. سلام دوستان من تا پارسال ۱۴۰کیلو وزن و۱۹۵سانتیمتر قد که تصمیم گرفتم وزنمو کم وبه حد نرمال برسونم وه بطور جدی شروع کردم به ورزش ودویدن روزی نیم ساعت دراز نشست ونیم ساعت هم میدویم روزای اول خیلی برام سخت بود جوری که نمیتونستم ۱۰تا دراز نشست برم ولی الان ۳۵۰تا دراز نشست میرم وزنم رسید به ۹۷کیلو وماهیچه های شش تیکه شکمم معلوم شد توصیه من به همه عزیزانی که میخوان وزن کم کنن اینه که صبور باشید و انتظار نداشته باشید که در طول یه ماه به وزن دلخواهتون برسید باید حداقل سه تا شش ماه ورزش مداوم داشته باشد

 46. عالیییییییی بود ممنون از مطالب خوب و جالتون

 47. ممنون از مطالب خوبتون😍😍😍

 48. سلام من پيشنهادم به اونايي كه ميخوان زود لاغر شن اينه كه ساعت ٥ صبح يه سيب بخورن، ساعت ٧ صبح ١٠ حبه انگور صبحانه بخورن كامل ساعت ١٢ ناهار بخورن هر روز ناهارشون نسبت به روز قبل كمتر شه يعني معده عادت كنه ب كوچيك شدن ساعت ٤ ظهر يه سيب ٥-٦ ورزش شام تا ميتونن سالاد بخورن يك ماه همين روش و ادامه بدن بدون اينكه تغييري تو ساعت خوردن وعده داشته باشن

 49. تو سالدتون گل كلم، كاهو، گوجه، خيار، هويج،آبغوره، فلفل دلمه اگه تندشم تونستين ك عاليه، براي اينكه معدتون بتونه راحت تر هضمش كنه هرچقدر ميتونين ريزتر خوردش كنين،

 50. كلم بروكلي: اب و بذارين جوش بياد بعد كلم بروكلي رو بندازين تو اب ٣٠-٤٠ ثانيه جوش بخوره بيارينش بيرون بندازين تو اب سرد ك حالتشو از ديت نده هويج اب پز مخصوصا كدو چربيتون و مي پوكونه حتما بخار پز يا اب پز شه من ٢٨ سالمه، ٩١ كيلو وزنم بود يك ماهه ١٠ كيلو كم كردم

 51. واقعا عالی بود مخصوصا حرکات ورزشی ای که گذاشته بودید.روش های جلوگیری از چاقی تون هم عالی بود.

 52. سلام منم بعد زايمان خيلي چاق يه رَاه مؤثر براي از بين بردن چربهاي شكم وپهلونم ميخوام ميشه كمكم كنيد.

 53. با سلام
  مرسي از مطالب سايتتون خيلي مفيد بود
  من خودم از قرص زنوور استفاده ميکنم و برخلاف
  قرص هاي ديگه ناراحتي معده و روده پيدا نکردم
  با تشکر

 54. عالی بود ممنون

 55. ببینید دوستان این حرکات عالین اما مراقب باشید با بدن خشک این کار رو انجام ندید قبلش یه خرده نرمش کنید تا بدن نرم شه بعد ….و خواستم بگم مراقب کمرتون هم باشید

 56. سلام من لاغرم ولی جدیدا دارم شکم و پهلو دارم میزنم
  خیلی بدم میاد این حرکاتو هم انجام میدم خیلی خسته میشم نمیتونم برام سختن همه رو تا نیمه میتونم انجام بدم مثلا حرکت اول بالاتنه م هم کج میشه که دیگه تاثیر نداره حرکت هشتم پاهام از قسمت زانو خم میشه و …
  حرکات سختن یا فقط برامن سختن ؟؟!!!

 57. سلام من لاغرم ولی جدیدا دارم شکم و پهلو میزنم,
  این حرکاتو هم انجام میدم خیلی خسته میشم, برام سختن همه رو تا نیمه میتونم انجام بدم مثلا حرکت اول بالاتنه م هم کج میشه که دیگه تاثیر نداره, حرکت هشتم پاهام از قسمت زانو خم میشه و …
  دوستان حرکات برا شما هم سختن یا فقط برامن سختن ؟؟!!!

 58. سلام ممنون از مطالبتون من ۱۷ سال دارم و ۱۸۳ قدم هست و ۸۰ کیلو هستم وزنم با قدم مطابقه ولی دور شکم دارم که از این موضوع خیلی ناراحت هستم خیلی هم سعی کردم تا از بین ببرمش به بدن سازی رفتم رژیم گرفتم ولی نتیجه نداده ممنون میشم راهنماییم کنین

 59. سلام .ممنون از توضیحاتی و حرکات متحرکی که گذاشتید .وزن من زیاد نیست فقط شکم دارم لطفا یه رژیم غذایی بدید تا در مدت زمان کوتاه شکمم کوچک شد.
  سپاس

 60. سلام من ۱۲ سالمه چربی شکم زیاد دارم ولی لاغرم باید چیکار کنم اگه میشه سریع جوابمو بدید ممنون

 61. الانم ۱ شبه که حرکت های خوبتونو میزنم ۲/۶/۹۷ من فقت ۱۲ سالمه و هر حرکتو ۱۵ بار میزنم کمک کنید زود تر چربی هامو اب کنم بقیه متوقه چربی زدنم شدم

 62. با سلام من ۱۱ سالمه و ۸۵ کیلو ام ۲۰ کیلو اضافه وزن دارم یه روز درمیون میرم وررزش و هرروز حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ تا طناب می زنم دراز نشست و شناهم میرم غذاهم صبحانه کم ناهار متوسط و شام گیاهی می خورم ولی جوابی که توی ۴ ماه گرفتم فقط ۱کیلو بود بنظروتون ورزشم رو ادامه بدم و رژیم بگیرم یا چون توسن رشدم فقط ورزش کنم

  • عزیزم حتما برو پیش پزشک و برنامه بگیر
   من توی ۴۰روز ۸کیلو کم کردم با برنامه
   مطمنم توام جواب میگیری

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز