خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶
خانه » آموزش » انشا » انشا درمورد صدای باران
انشا درمورد صدای باران

انشا درمورد صدای باران

۱۳ انشاء زیبا در مورد صدای باران :

 

 

 

——————————  انشاء در مورد باران شماره ۱  —————————–

 

0003216856484

 

صدای نم نم باران خواب را از چشمانم ربوده بود . هر کاری کردم نتوانستم چشمان منتظرم را با شهر خواب آلود همراه سازم . از جايم بلند شدم . آرام آرام به سمت حياط حرکت کردم . صدای چک چک باران نزديک و نزديکتر می شد . فضا مملو از بوی باران شده بود . وقتی به حياط رسيدم با آهنگ باران همراه شدم. 

چشمها را بايد شست       جور ديگر بايد ديد
چترها را بايد بست           زير باران بايد رفت
فکر را ، خاطره را       زير باران بايد برد 
با همه مردم شهر      زير باران بايد رفت
دوست را زير باران بايد ديد     عشق را زير باران بايد جست
هرکجا هستم باشم         آسمان مال من است 
پنجره ، فکر ، هوا          عشق ، زمين مال منست

وقتی همنفس باران شدم خودم را بدستش سپردم . حال برخورد قطرات باران را به صورتم حس ميکردم . هر قطره از باران جان تازه ای به کالبدم می دميد و زخمهای دلم را با هر ترنمش تسكين می داد . سر مست باران گشته بودم احساس عجيبی داشتم يك نوع احساس سبکی …

دستانم را به سوی خدا بلند كردم و چشمانم به آسمان دوخته شد . ناگهان درهای آسمان باز گشت . صيحه ای از دل آسمان بلند شد و بر قلبم نشست . برخيز و روحت را با باران نگاهت جان تازه ای بخش . نوری از آسمان بر قلبم فرود آمد و قطرات اشك بر بستر خشك تنهايی ام جاری گشت .
حرفهايم را با او زدم و تمام دردها را با او گفتم …

 

 

——————————  انشاء در مورد باران شماره ۲  —————————–

 

89798465136515

 

وقتی باران به صدا درمی آید…

آیا تا کنون به بارش باران فکر کرده ایم ؟

باران که می بارد ، بعضی ها دلشان می گیرد وخیلی ها شاعر می شوند. آخر تازه یادشان می افتد که احساسات فطری پاک و زلالی هم هست که در لابه لای افکار مادّی و تکراری روزمره ، فراموشش کرده بودند.

 

وقتی باران می آید، دیگر، مردم ، خودشان را برای چیزهای کم ارزش و بیهوده معطل نمی کنند، حتی جلوی زیباترین ویترینهای مجللترین مغازه ها هم خالی است.هر که را می بینی با عجله به سوی مقصد حرکت می کند یعنی باران باعث می شود که انسان مقصدش را فدای زرق و برقها نکند.

 

سواره ها نیز در بارش باران بیشتر از قبل ، دلشان برای پیاده ها می سوزد و زودتر آنها را سوار می کنند. یعنی باران ، مردم را سخاوتمندتر و سخاوتمندان را دلسوزتر می کند.

 

باران که می بارد، مردم صمیمی تر ، متحدتر و فداکارتر می شوند. چرا که خیلی ها را می شود دید که یک نفر دیگر را زیر چتر خود گرفته اند.

 

باران ، زمین را پاک می سازد ، هوا را تصفیه می کند و برخی ویروسها را از بین می برد و شاید آن وقت مردم کمی پاکتر زندگی کنند!

 

وقتی باران بر خاک ، کشتزارها و کوهها فرو می ریزد ، حیات ، جان می گیرد و همه به تداوم زندگیشان امیدوارتر می شوند و ممکن است برای یک بار هم که شده صاحب باران را شکر گویند.

 

در بارش باران عدالت را هم می توان دید. چرا که قطره ها ، در همهء محله های یک شهر و یا بر بام همهء خانه های یک محله ، با یک نواخت مساوی فرو می ریزند.

 

وقتی که باران می‌آید، گاهی سالهای کودکی ، قیل و قال آرامش بخش مدرسه! و درس «‌باران آمد ، آن مرد ، در باران آمد » در ذهنها رژه می روند و آن وقت تازه یادمان می افتد که آن مرد ، در باران نیامد. پس می شود کمی هم برای آمدن او (روحی فداه) دعا کرد.

 

باران ، سرشار از خیر و برکت است و آن باران نیز، آن باران سرنوشت سازی که از هوای ابری چشمها بر گونه هایمان می نشیند و سبب می شود که بهتر بتوانیم مسیر زندگیمان را عوض کنیم. زیرا باران کمیاب اشکها، توفیق توبه را سهل الوصول تر می کند.

 

قطره های اشک می توانند بغض سنگین تاریخ معصومان مظلوم را نیز بشکنند و آموزه های بی بدیل مردان شهید روز دهم را در سینه ها زنده و بالنده نگهدارند. چرا که حسین علیه السّلام بیش و پیش از آن که تشنهء آب باشند تشنهء اندیشهء انسانهای زمانها هستند.

پس ای باران عزیز! ما را تنها نگذار.

 

 

——————————  انشاء در مورد باران شماره ۳  —————————–

 

9879745416541651

 

دیگر آسمان دارد تیره و خاکستری می شود و باران نم نم وکم کم شروع به بارش می کند.

باران مانند اشک های حضرت زینب(س)همچنان میبارد.

ناگهان صدای مهیبی به گوش میرسد.!!! این صدا صدای رعد و برق ها هستند.

باران تندتر و تندتر میشود.همه ی مردم درخیابان به دنبال پناهگاهی میگردند.!

چترهای مردم و بالکن های مغازه ها مانند یک پناهگاهی اند که به مردم درخیابان آغوش بازمیکنند تا مردم زیر این رحمت الهی خیس نشوند.!!!

با گذر زمان خیابان ها خلوت شده وتعداد کمی از انسان ها در خیابان پیدا می شود و باران سرد شده و به تگرگ تبدیل می شود و با شکل و شمایلی خاص مانند سنگ های یخی به زمین فرو میریزند.

-باران باغبانی میشود که به گل و گیاهان و درختان و سبزه ها آب می دهد.

-کشاورزی میشود که به کشاورزان کمک می کند.

-و باران رفتگری خواهدشود که خیابان را تمیز می کند.

-و سقایی میباشد همچون(ابوالفضل<ع>)که به تشنگان آب میرساند.

باران آهسته وآهسته تر می شود.

کم کم رنگین کمان نمایان می شود رفته رفته پر رنگ تر و پر رنگ تر می شود و خیابان ها باز هم رو به شلوغی برمی گردند.

تا چندین ساعتی زمین نم خواهد داشت ولی زمین خشک خواهد شد.

 

 

——————————  انشاء در مورد باران شماره ۴  —————————–

 

98798465651651

 

وقتی ترانه ی دلپذیر باران درگوش هایم جاری می شود ،وقتی ناله ابر را می شنوم به رویاها پرواز می کنم .چشمانم را می بیند ،پیچک هایی که در دل وروح انسان بی روح می پیچد ودل سرد او را پر از مهر ومحبت می کند.

 

نغمه های چک چک باران را که با هماهنگی خود را بر سرزمین سرد می اندازند وچه زیباست ابرهای تیره ای که از حسادت خود را روبه روی ماه درخشان گرفته است ودر جاده های عشق جلوه نمایی می کنند.

 

وقتی قطره های باران را به دور دست ها می برد ،جایی که دور از دغدغه های روز ماست .صدای باران همانند صدای گیتار است که وقتی شروع به نواختن می کند باید تا انتها بنوازد تا تمام هستی را از خواب غفلت وسر درگمی بیدار بیدار کند ،مانند آن روزی که وقتی امام حسین (ع) بارانی از سخنان خود را جاری کرد و باعث بیداری اسلام شد.

 

هنگامی که ابروآسمان وباران وترانه های آن دست به دست داداند تا دنیایی را بیدارکنند .صدای باران مرا به یاد شعر کودکی هایم می اندازد که در دوران ابتدایی با همکلاسی هایم زمزمه می کردیم .

 

باز باران

با ترانه

باگوهرهای فراوان

می خورد بربام خانه…..

 

 

——————————  انشاء در مورد باران شماره ۵  —————————–

 

9879648651651651

 

در دل من شور و هیجانی تازه جان میگیرد .وقتی قطرات باران بروی شیشه ها می نشیند انگار مهمان جدیدی به خانه ما می آید به طوری که با امدنش نشاط و طراوتی که به همراه دارد به خانه ما نیز وارد می شود.

 

وقتی صدای چک چک باران به گوش می رسد تازه به یاد می اورم که خداوند چه زیبایی های فراوانی آفریده ونعمت های بیکرانی را در اختیار ما قرار داده تا به نهایت از انها استفاده کنیم .

 

وقتی دانه های بلورین بر روی زمین می افتد ،دل زمین شسته می شود؛ای کاش ما هم همین گونه بودیم . ای کاش با باریدن باران تمام بدیها از دل ما شسته می شد واز بین می رفت .

 

وقتی باران می بارد درختان ،گل ها ،چمن ها جانی دوباره می گیرند گویی دوباره متولد شده اند ،سرشان را به آسمان بلند می گیرند واز خدا به خاطر این نعمت تشکر می کنند .ما انسانها نیز با شنیدن صدای باران با طراوت می شویم واز این نعمت خداوند نهایت استفاده رامی بریم .

 

 

——————————  انشاء در مورد باران شماره ۶  —————————–

 

7863786376786786

 

رحمت الهی به سوی زمین و زمینیان سرازیر می شود ،جوی ها ونهرها پر آب می گردد ،زمین سیراب می شود و درختان و گیاهان طراوتی دوباره می یابند ،غبار ها وآلودگی ها زدوده شده وهوا تمیز می شود،عطر باران همه جا را فرا گرفته وطبیعت جلوه ای زیبا پیدا می کند .

 

وقتی صدای باران می اید،دلهای آدمیان به ویژه مومنین خدا روشن وشاد می گردد گویی قطرات باران غبار درون را نیز از وجود آنان شستشو داده وجان خسته اشان را حیاتی دوباره می بخشد.

 

صدای نم نم باران ترنم دلنشینی است در گوش جان آدمیان که درهای عظیم رحمت الهی به رویتان گشوده شده وعشق با بندگان خویش آغاز گردیده است .پس بخوانید تا استجابت کند شما را.

 

صدای باران که می آید دل ها به حضرتش نزدیک تر می شود واحساسی زلال آدمی را به سویش فرا می خواند انگار که دستان پر مهر او این بار می خواهد با قطرات باران نوازش گر سر و روی بندگان خویش باشد. آن گونه که مادری مهربان عاشقانه کودک دلبند خود را نوازش می کند .

 

باران نه تنها رحمت ،که مایه تطهیر است ؛نشانه است ،نشانه ای محکم برای آنانی که می خواهند قلب ها را جلا دهند ودل ها را از هر چه سیاهی ،پاک کنند تا در سایه ی این پاکی بتوانند پاک بخورند پاک بیاشامند، پاک ببینند،پ.اک بشنوند،پاک بیندیشندوپاک زندگی کنند تا رستگار شوند.

 

 

——————————  انشاء در مورد باران شماره ۷  —————————–

 

978987496841684

 

هوا گرگ و میش بود و من با دلی گرفته در کنار پنچره ی اتاقم نشسته بودم .از شدت بغض احساس خفگی می کردم .چشم هایم آنقدر تار شده بود که دیگر حتی دست هایم را هم نمی دیدم .

 

کم کم اولین قطره اشکم مانند رودی که از کوهی جاری می شود، گونه هایم را لمس کرد وبه پایین غلتید . جویی از اشک برگونه هایم جاری شد .شروع به گریه کردم وپاهایم را به جای همدم نداشته ام در آغوش گرفتم .همزمان با گریستن من آسمان هم شروع به گریه کرد .با هم ودرکنار هم به گریه پرداختیم.

 

آوای دلنشین باران مرا وادار کرد از خانه خارج شوم .به محض خارج شدن از خانه قطره ای از اشک آسمان برروی پوست داغ و تب دار صورتم فرود آمد و احساسی باور نکردنی به من داد، احساسی که به من می گفت:”من نیز در غمت شریکم “.

 

چشم هایم را بستم وبه سال های پیش باز گشتم .زمانی که کودکی بیش نبودم، زمانی که نمی فهمیدم مهر چیست ودل شکسته کیست؟ اما اکنون نه تنها می فهمم بلکه با تمام وجودم احساسش می کنم. احساس غریبی است ، همان قدر که مهر ورزیدن شیرین است ، دل شسکستگی بسی تلخ وناگوا ر است .

 

کاش می شد آسمان بود ،کاش می شد آنقدر مهربان می بودیم که حتی گریستنمان هم سبب تولد غنچه ای زیبا ودوست داشتنی و ابریشمین می شد . در افکارم غرق شده بودم که متوجه شدم گریه آسمان پایان گرفته است و نسیم دست نوازشگر خود را برگونه هایم می کشید .چشمانم را گشودم وبه آسمان نگریستم ودیدم لبخند ی هفت رنگ برلبان آسمان نقش بسته است.

 

 

——————————  انشاء در مورد باران شماره ۸  —————————–

 

8979846516351

 

دست اگر برای لمس قطره ای باران پیش می رفت . نشان از طراوت دل زلال تودارد ….

بدان که هنوز آغاز راهی و باران از باریدن باز نمی ایستد .پس تو نیز مایوس مشو و ببار تا به زندگی وهدفت جلای دوباره بخشی .باران نیز مثل تو از شکاف ابرهای تیره برخاسته است ،مشکلاتت را پشت سر بگذار ولذت طهارت را بچش ،صبر را از باران بیاموز وعشق بارش را در خودت باورکن باران تنها یک پدیده نیست ،بلکه معجزه است .

 

در دنیا هیچ بویی لذت بخش تر از بوی خاک های بارن خورده نیست .

هنگامی که قطره های بلورین بر درخانه ی وجود ت ،دلت را می کوبند فرصت را از دست نده ودست در دست او برای شکفتن قدم بگذار و همراه با آوای دلنشینش رویشت را تکمیل کن و اورا واسطه ای بین خود وخدای خود قرار ده که بی شک این قطرات اشک شوق خدا به سبب موفقیتش در آفرینشت خواهد بود.

 

ای اشرف مخلوقات او وقتی تو را آفرید به خود آفرین گفت . پس تو چطور می توانی از بهترین نعمتهایش همانند باران چشم پوشی کنی وخود را بنده کسی جز او بخوانی.

 

باران در فصلی می بارد که همه ی رخدادها دم از تواضع وفروتنی می زنند.پاییز فصلی است که برگهای سبز با وجود اینکه به رنگ طلا تغییر می کنند اما با خشوع وفروتنی به زمین می افتند ؛شگفت در این آفرینش که باران هم با عظمتش می بارد تا گلی زنده شود وزمینی را تازه کند تا دل خاک خورده ی انسانی را از غم بشوید بارانی که از خود می گذرد تا شاعر با آهنگ دلنشینش شعری بسراید ،اما شاید باران هم می ترسد ،می ترسد از اینکه روزی تنها شود وبه همین دلیل می بارد .گاه باران همه ی دغدغه اش بارش نیست ،گاه از غصه ی تنها شدنش می بارد.

 

 

——————————  انشاء در مورد باران شماره ۹  —————————–

 

987984651651

 

حس عجیبی به انسان دست می دهد ،او حس می کند خداوند نعمت الهی برایش را به ارمغان می فرستد در این حال است که انسان باید به خاطر این نعمت عظیم و بزرگ که سر منشا تمام موجودات عالم است راه خوشبختی را پیدا کندوبا توسل به اهل بیت وقرآن کریم به سعادت اخروی برسد .

 

وقتی باران به گوش انسان میرسد احساس آرامش به او دست میدهد،وسقف وسر پناهی بالای سر خود می بیند واین چقدر عاشقانه است.

 

وقتی باران به صدا در می آید شایداین قطره های باران اشک های کودکانی باشد که تشنه لبان در صحرای کربلا شاهد شهادت عزیزان خود بودند واشک می ریختند ،شاید این باران می توانست روی خیمه های که کفار آنها را آتش زدند در حالی که نگاهی به گریه های معصومانه کودکان نینداختند که چگونه گریه می کردند ،می بارید! کافران زیورآلات آن ها را زیر عباهایشان ویا چادرهایشان از گوشهای کودکان در آوردند وبه غنیمت می بردند در حالی که نمی دانستند این گریه ها می تواند همان بارانی باشد که قطره قطره از چشمان کودکان به زمین ریخته می شود!اه وافسوس این صحنه ها چه قدر غم انگیز وتاسف بار است.

 

 

——————————  انشاء در مورد باران شماره ۱۰  —————————–

 

97984651651651

 

امروز سر صف بودیم که ناظم خوبمان موضوعی رابرای نوشتن انشا پیشنهاد داد .موضوع عجیبی بود .اگر باران به صدا در بیاید …ذهنم را خیلی مشغول کرد تمام طول روز را فکر می کردم ؛حتی سر کلاس هم حواسم به درس نبود از پشت پنجره کلاس به آسمان نگاه می کردم .هوا ابری بود ؛ابری سیاه که هرلحظه منتظرش بودم ومن فکر می کردم که اگر باران به صدا در بیاید ….

 

نمی دانم چگونه زمان گذشت .زنگ آخر زده شد با دوستانم خداحافظی کردم تا منزل نگاهم به آسمان بود که شاید ابر ی باریدن می گرفت اما باران نیامد ومن در حسرت بارش باران ماندم.

 

ایکاش می بارید تا من راحت می نوشتم شاید با من حرف میزد؛چه می گفت؟چقدر دلم می خواست ان بالا پیش ابرها بودم .راستی اگر من باران بودم ؟

 

راستی اگر من باران بودم دلم می خواست کجا ببارم ؟به کدام سرزمین تشنه ؟به کجای این هستی پهناور؟

 

آری؛ من باران شدم با هزاران ،نه با میلیون ها قطره ی دیگر همراه شدم تا به زمین برسم.زمین آغوش باز کرده بود وما را به گرمی می فشرد ،لبخند گل ها دیدنی بود ،نمی دانم کدام نسیم مرا از دشت پر از گل به شهر آورد .

 

آدم ها ،این موجودات که خود را اشرف مخلوقات می دانند برای اولین دیدار جالب به نظر می رسیدند .هواچقدر کثیف بود، وسنگین؛ماموریت داشتم هوا را تمیز کنم…. هوا تمیز شد.

 

من در جوی آبی روان شدم ،ای کاش نمی شدم تا نبینم ونشنوم آنچه را دیدم وشنیدم …جوی مرا با خود برد،بردوبرد ،شدیم جویبار ، رودخانه تا به دریا برسیم . دریا؟

 

دوستانم می گفتند دریا آخر این قطره ها چند بار باریده بودند وبازبخار شده بودند وراه را از بیراهه می شناختند .ماهی ها همراه ما می آمدند .چیز های نوک تیزی در آب بود دوستانم می گفتند انها قلاب هستند .ماهی ها در قلاب ها گرفتار انسانها می شدند ؛چقدر دردناک بود جدای آنها از ما .

 

ناگهان راکد شدیم ،ایستادیم .دوستانمان گفتند:ای بابا !ادم ها سد جدید ساختند ؟!چند روزی آنجا بودیم من از روی کنجکاوی به کنار سد رفتم ؛ناگهان دستان کوچکی وارد آب شد مرا به اتفاق دوستانم تنگ آبی که یک ماهی کوچکی درونش بود ریختند .تنگ آب را به کنار سفره اشان بردند .ماهی درون تنگ بی تابی می کرد وکودک به ماهی کوچک زندانی خیره بود .

 

آدم هر چه بود خوردن و زباله هایشان را همان جا رها کردند و رفتند . من درون تنگ احساس خفگی کردم دستان کودک تنگ را سخت می فشرد .اتومبیل انها حرکت کرد ؛صدای رادیو شنیده می شد ،ادم ها گفتند :ساکت اخبار می گوید.صدایی می گفت:دریاچه ارومیه در حال خشک شدن است .زاینده رود دیگر رود نیست .دریاچه ها در حال مرگ هستند …دریاچه ها…..؟

 

از شنیدن این اخبار به تنگ آمدم ؛دیگر صدایی نمی شنیدم ساعت ها گذشت .اتومبیل ایستاد ؛آدم ها پیاده شدند ،ناگهان تنگ از دستان کودک برزمین افتاد وما روی زمین داغ که آسفالت نامیده می شد رها شدیم ماهی کوچک به درون جوی آب پرید .کودک اشک می ریخت وما داشتیم بخار می شدیم .من اززمین جدا شدم وبه طرف اسمان رهسپار می شدم ،از این بالا زمین چقدر زیبا به نظر می رسید ؛ای کاش همان پایین هم به اندازه این بالا زیبا بود .دیگردوست ندارم ببارم ،دیگر زمین را دوست ندارم وبه باران می گویم نبار ،زمین جای قشنگی نیست.

 

 

——————————  انشاء در مورد باران شماره ۱۱  —————————–

 

879749654165165

 

چقدر لذت بخش است هنگامي كه با طنين دلنشين باران كه از پشت پنجره با باد رقصان ضربه هاي آرام به شيشه ي آن ميزند صبح خود را آغاز كنيم…..

 

-صبحي كه سرآغاز آن نعمت گواراي پروردگار باشد باراني كه گاه آرام و بي صدا گونه گلهارا نوازش ميدهد و گاه با بي رحمي بالها پرندگان را خيس ميكند…..

 

-باران با دانه هاي نگين مانند خود” آسمان را به زمين وصل ميكند. وقتي باران به صدا در مي آيد دلم ميگيرد…..

– كاش من هم مانند كودكاني كه آمدن باران را به يكديگر خبر ميدهند و به دنبال چترهاي رنگي خود ميگردند شور شوق بازي در زير اشك هاي آسمان را داشتم…..

 

لحظه هاي زيباييست وقتي كه دختر بچه اي آرام با جعبه ي شكلاتش كنار جاده زير قطره هاي باران نشسته است ولي پسرك او را با سايه ي چتر خود مواجه ميكند…..

 

-باران رحمت اتهي را از معصيت پاك و منزه ميكند كاش مي شد دلهايمان هم با بارش باران همچون گلي نو شكفته تازه و پاك ميشد…..

 

-كاش قلب هايمان صاف و آينه مانند قلب كودكان بود كه با آواي دلنشين باران همخواني مي كردند و در هنگام برق آسمان يكديگر را در آغوش مي كشيدند به گمانم آماده ي عكس انداختن آسماني بودند…..

 

-صداي تپش قلب آسمان به وسيله قطرات ريز باران به زمين ميرسد…..

-كاش زودتر برسد روزي كه همه ي ما بدون چتر در زير باراني كه به يمن ظهور امام مهدي (عج) مي بارد بايستيم…..

 

 

——————————  انشاء در مورد باران شماره ۱۲  —————————–

 

9874665465131321

 

در دل و جانم روح و روان تازه ای دمیده می شود ، هنگامی که قطره های ریز باران بر گونه ها و لب هایم می نشیند…

آن زمان است که معنای  زندگی کردن و در عین حال خوشبخت بودن را تجربه می کنم . کمی گوش فرا ده …

کمی بیشتر دقت کن . گوش هایت  را تیز کن . به راستی که صدای باران چه زیبا و دلنشین  است . این قطره های زیبا و با طراوت که با ملاطفت دست نوازش برصورتمان می کشند ، هدیه های گران بهای خداوند به ماهستند .

آیا خداوند را شکر می کنی ؟ می بینی که چگونه قطره ، قطره در دل زمین فرو می روند ؟

او می بیند که چگونه ما انسان ها در دنیای مادی زندگی خود غرق شده ایم . آری او این باران را به صدا در می آورد تا ما به خود بیاییم و از همین جا به دنبال زندگی روانه شویم . به راستی که چقدر خداوند ما را دوست دارد.

وقتی باران به صدا در می آید ما انسانها تنها موجوداتی نیستیم که از آمدنش شاداب می شویم . بلکه دیگر مخلوقات زمین هم از شنیدن صدای آهنگین و گوش نواز باران به وجد آمده و ثناگوی خداوند می شوند .

هنگامی که قطره های باران در دل زمین فرو می روند زمین از اعماق وجودش نفس عمیقی می کشد و تمام آلودگی ها ی درونش را با بازدمی بیرون می راند باران که به صدا در می آید دوست داری زیر باران راه بروی . با او سخن بگویی ، با خدایت سخن بگویی . دوست داری هرگزپایانی برای آن نباشد . برخلاف میل ما باران می رود . امام هیچ نگران مباش . زندگی هم چنان جاریست و باز هم باران به صدا در می آید …

 

——————————  انشاء در مورد باران شماره ۱۳  —————————–

 

باران

 

مقدمه :

در کنار یک دریای پرتلاطم روی صخره ای نشسته بودم ، غرق در تفکرات خویش بودم ، البته به دنبال یک موضوعی می گشتم که انشاء خود را با آن آغاز کنم که ناگهان صدای امواج خروشان دریا مرا به سمت خود کشاند ، در همین حین چشمم به صدفی خورد که موج دریا با خود آورده بود ، هنگامی که صدف را در دستانم گرفتم یک نور زیبایی از آن به چشم می خورد ، در لابه لای نور زیبای این صدف کلمه ای چون « باران » می درخشید ، آری اینگونه تلنگری بر من وارد شد که موضوع انشاء خودم را باران انتخاب کنم .

 

بدنه کلی :

«ب» باران یعنی بوی کاهگل خانه مادر بزرگ ، باران که می بارد بوی کاهگل به مشام می رسد و آدمی را مدهوش و افسونگر می کند این بوی خاک …

 

«الف» باران یعنی آسمانی دلگیر ، باران که می بارد انگار آسمان دلش گرفته است ، انگار آسمان بغض دارد و می خواهد اشک بریزد بر سر زمینیان ، چقدر بغض آسمان آبی دلنشین است …

 

«ر» باران یعنی رنگین کمان هفت رنگ ، باران که می بارد رنگهای قشنگ رنگین کمان صفای دیگری دارد ، وقتی که نور آفتاب وارد قطرات در حال بارش می خورد به رنگهای اصلی تجزیه می شود و رنگین کمان را تشکیل می دهند ، رنگهایی چون : قرمز ، نارنجی ، زرد ، سبز ، آبی ، نیلی و بنفش…

 

«الف» باران یعنی آرامش ، باران که می بارد آرامش سرتاسر وجود آدمی را فرا می گیرد ، قدم زدن زیر نم نم باران آدمی را به وجد می آورد ، صدای چکیدن قطره قطره های باران کودکیم را زنده می کند ، به روحم ! به احساسم ! طراوت می بشخد …

 

«ن» باران یعنی ناودان های خونه هامون ، نسترنهای باغچه هامون ، باران که می بارد ناودان ها یک خودی نشان می دهند ، نسترنها جان می گیرند …

 

نتیجه :

باران خوب است ، زندگی زیباست ، باران مرا می برد به دوران کودکی ، به آن زمان که خانه ها کاهگلی بود ، دورهمی ها سادگی بود ، قصه رنگین کمان توأم با شادی کودکی بود …
به نظرشما ناقص نیست نتیجش؟

اشتراک گذاری مطلب

تاکنون 345 نظر ثبت شده است.

 1. خیلی قشنگ بود

 2. ………….خیلی عالی بود ………..
  ممنون

 3. خییلی عالی بود big like

 4. عالی بودند و همچنین به دردم خورد

 5. عالی بود ………….

 6. حرف نداره مرسی……………………………

 7. لایک نوکرنویسنده های این وب هستم ممنون

 8. خیلی استفاده کردم ممنون

 9. عالییییییییییییییییی بود

 10. عالیییییییییییییییییییییبد خیلی عالی.

 11. سلام به نظر شما کدوم از همه قشنگ تره؟

 12. حف نداشت نمرت بیسته

 13. اولی از همه بهتر بود
  مرسی

 14. دمت گرم،عااااااااااااااااااااااااااااااااالی بود.
  همشون خوب بودن.
  مرسییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی.

  • خیییییییییییییییییییییییییلللللللییییییییییییییییی عااااااااااااااااااااااااااااااااااااالی بود.

 15. انشاهای ۱و۵و۱۱ خیلی عالی بود . ممنون

 16. سلام عالی بود بخاطر این مطلب یه بیست گرفتم

  • اقا محمد اگه بقیه هم از مال ایننرنت نوشته باشن چیییییییی!!!!!!!

 17. عالییییییییه..

 18. سلام خیلی عالی بود مخصوصا ۷

 19. خیلی عالییییییییهههههههههه

 20. سلام ممنونم از انشا های خوبتون

 21. مرسی خیلی خوب بود مررررررررررررررررررررررررررررررررسی.

 22. ملسیییییییییییییییییییییییییی

 23. عالیییییی!

 24. ازسایت خیلی خوبتون سپاسگذارم .

 25. عالی بود بدردم خورد مسی

 26. به درد کلاس هشتما میخوره خخح

 27. دمتووووووووووووووووووووووون گگگگگگگرررررررممممممممممممممم بوسسسسسسسسسسسسسس

 28. خیلییییییییییییییییییییییی بدردم خورد ملسییییییییییییییییییییییی

  وازسایت خیلی خوبببببببببببببببببب تون ممنونممممممممممممم

 29. سایتتون و انشا های سایتتون عالین
  ممنون از سایت خوبتون

 30. عالی بود.حس خوبی بهم دست داد.حرف نداشت.

 31. علی بود. خیلی قشنگ. دمتون گرم خیلی به دردم خورد

 32. Yani awliiiiiii,kheyli mmnooooooon,hamashon kheyli khub booooodnnnnnnnnnnnnn

 33. خییییییییییییییییییییییییییییییلی عااااااااااااااااااااالی بو حرف نداشت مخصوصا عکساش

 34. عالی بود مرسی

 35. با سلام به عظمت اسمانها به بیکران دریا ها به وسعت پاییز ها مهدی معود مرسی انشای زیبای بود عالییییییییییییییییییییییییییییییییییی بود

 36. خیلی خوب بود یعنی عالی.

 37. از لطف شما متشکرم ،چاکرتیم،نوکرتیم ، خاکتیم

 38. خیلی با احساس بود…
  مرسی عالی ترین بود………

 39. محشربودوعاااااااااااااااااااااااالی.ممنون

 40. عاللللللللللللللللللللللللللللللللللللی بود واقعا مرسی

 41. oli bod mamnon estefadeh cardam

 42. خیلی عالیه مرسییییییییییییییییییییییییییییییییی

 43. خیلی عالی بود thank you

 44. به درد من خیلی میخوره من هشتمم
  برای فردا لازمش داشتم مرسیبی

 45. خیلی کمکم کرد مرررررررررررررررررسی

 46. واقعا عالی بود

 47. سلام داداش با اجازه یه کپی بر میدارم خیلی خوب بود دمت گژژژژژ

 48. LIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIKE!!

 49. واقعاممنون خعلی کارامدبود

 50. دستتون درد نکنه خیلی بدردم خورد 🙂

 51. دمتون گرم عالی بود
  ازاون موقع دارم فکر میکنم به مخ همچین چیزایی میرسه یانه ولیز فکرنکنم

 52. عـــــــــــــــالـــــــــــــــی بــــــــــود خــــــیـــــلــــی بـــدردم
  خـــــــورد …..مـــــــــرســـــــــــی

 53. عاااااااااااااااااااااااااااااااااالی بود عااااااااااااااااااااااااااااالی خیلی ممنون کاش همه از شما یاد بگیرند

 54. وووواااااييييي علشقتم عالي بود من دنبال انشا بودم وقت فكر و نوشتن هم نداشتم خيلي ممنون عااااالييييي بود دمت قيژ

 55. خیلی عالی بودن

 56. خیلی خوب بودندومورداستفاده ی من قرارگرفتن.کاشکی ازساختمان انشاءهم استفاده می شد.

 57. چی بگم؟ خوب؟ خیلی خوب؟ عاااااالییی؟ خوب معلومه دیگه عاااااالییی مرسی از سایتتون این اولین سایتی بود که خیلی ازش خوشم اومد

 58. عالیییییی….یعنی هرچی بگم کم گفتم…خیلییی به دردم خورد.دستتون دردنکنه….

 59. خیلی عالی بود ممنون

 60. فوق العاده بودن من همشون رو دوس داشتم با سپاس فراوان

 61. مرسی خوب بود لایک

 62. عالی بود خیلی به کارم اومد

 63. خیلی ساده بودن.

  • علی محمد یعنی چی این حرفت مثل یه عدس می مونی این وسط مسخره یعنی ما تنبل شما زرنگ اینجا ههههههههههه

 64. سلام …
  انشاء اولی که گذاشتید متعلق به من هست که در سال ۸۲ نوشتم و در وبلاگم نشر دادم …
  ولی شما منبعی از اون ذکر نکردید …
  لطفاً قبل از نشر مطالب منبع آن را ذکر کنید …
  ………

 65. خیلی خوب بود واقعا مرسی

 66. yverrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrryyyyyyyyyyyyyy goooooooooooooooooooooooooooodd
  thank you

 67. واااااااااااااااییییییییییییییییی مممممممممممرررررررررررررررررسسسسسسسیییییییییییییییییی

 68. awwwwwwliiiiiii buddddd

 69. حرف نداشت ممنونم

 70. خىلى ممنووووووووووو……ب دردم خورد

 71. عالی خیلی باحال بود بابا ممنون مرسی دمتون گرم

 72. Kheilii khob bod misiiiii

 73. مرسی واقعا واسه کلاس هشتم بدردم خورد امید وارم موضوعاتی از کلاس نهم هم باشه واقعا ممنون میشم اگه بزارید

 74. مرسی عالی بود…
  با تشکر….

 75. مرسی ولی انشا دیگری هم بگزارید

 76. چقد احساسی و خوب….

 77. عالی نبود عالییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی بود

 78. عالیییییییییییییی بود واقعا به دردم خورد

 79. عاااالییی بود مخووووصاااا شماره ۱۱ واقا ممنونم

 80. سلام متن هایشان خیلی زیبا است ولی ما برای انشا میخواهیم لطفا بند نویسی را رعایت فرمایید مرسی با تشکر

 81. عالی بود
  خیلی خوب بود دوست داشتم
  ممنون

 82. خیلی خوب بود
  خیلی استفاده کردم
  ممنون

 83. سلام میشه یه انشا بزارین که این چیزا رو توش داشه باشه (مترادف.متضاد.شبکه معنایی.گسترش واژه و تنوع افعال!)

 84. مرررررررررررررسی عالیییی بود واقعا ممنون

 85. خیییییییییییلییییی عااااااالی بود.مخصوصا ۱

 86. افتضاح بود این چی بود حداقل میزاشتی یکیشون خوب باشند

  • خیلی عالی بودن لطفا تو نظرتو واسه خودت نگه دار.

  • شما که میگین افتضاح میتونی بهترشو بنویسی بزاری تو سایت؟حرف های گنده تر از دهنت نزن …

 87. علییییییی بود عاشقش همشون شدم💗

 88. سلام
  بسیار عالی بود و من لذت بردم.وهمچنین بسیار تاثیر گذار.دستتون درد نکنه.

 89. خیلی قشنگ بودن!

 90. خیلی عالی بود ولی میفهمن خودم ننوشتم که.:(

 91. خیلی عالی و قشنگ بود ولی میفهمن خودم ننوشتم که.:(

 92. خیلی عالی بودن همشونو خیلی دوست دارم عاشقشون شدم

 93. عاااااااالییییییییی بود

 94. عالی بود ولی کاش شعر باز باران با تارانه کامل بود

 95. وااااااقعا عااااااالي بووووود…..

 96. عالییییییییی بودن خصوصا انشای اولی

 97. عالی بود مخصوصا اولی لایک

 98. واقعا عالی بود………….دمتون گرممممممممم

 99. عاااااااااللللللللللللللللیییییییییییییییییییییی

 100. عالی بود ایول داریDDDD:

 101. عالی بود واقعا لذت بردم

 102. سلام .واقعا که انشاهای شما خیلی زیبا بود .من هم استفاده کردم .از شما و سایت خوبتان متشکرم.

 103. چی بگم حرف نداااره. عالیییییی

 104. خیلی خوب بودن ممنون از سایت خوبتون

 105. سلام.خیلی عالییییییییی بود باتشکر

 106. سلام.خوب بود شاید ازتون کپی کردم.البته بااجازه.

 107. خیییلی زیبا بود باید کتاب کرد. من اصلا انشا نویسیم خوب نیست اینقدر که این انشاها قشنگن کسی که اصلا انشاش خوب نیست اینو ببرم شک میکنن اما تغییر میدم

  • داداش خیلی خوب بود راستی نوینده ها شو نم بنویسید خوب تر میش ها

   بعدم می خواستم بگم منم چن تا انشا ی خوب دارم میشه اونا رو هم توی سایتت بزاری

 108. عالی بود

 109. آیا انشای بوی خاک پس از بارش باران ندارید

 110. veryvery good
  عااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااالی.

 111. perfect………………….مرسی لایک دارییییییییی

 112. عالللللللللی بووووووووووووود

 113. خیلی قشنگ بود واقعا عاااااااالی

 114. اصلا خوب نبود

  • درود

   ممنون میشم یه خوبشو بنویسید و واسمون بفرستید

  • اوووووه اوووه چه اخلاق بدی ..
   لطفا یه کمی نظر مثبت بده

 115. دمت گرم بابا در مورد چیزای دیگه هم بزار .

 116. ممنون بابت سایت خوبتون من استفاده زیادی بردم

 117. عالی بود من از همشون استفاده کردم یه انشا نوشتم
  واااااااااااااااااااااااااااقعا ممنووووووووووونم

 118. خيلي ممنون از سايتتون.منكه اصلا انشا بلدنيستم همش ميام از سايتاتون استفاده ميكنم

 119. ممنون ازتون
  به دردم خورد

 120. عالی بود موفق باشید:)

 121. خیلی خوب بود،عالییییییییییییییییییییییییی بود،خیلی خوشم اومد انشانو۲۰شدم☺☺☺😆😆😆

 122. واقعا مرسی معلم انشای ما خیلی سخت گیر هست با یکی این موارد حتما به من بیست میدهد

 123. سلام فوق العاده بود…….عالی………ممنون…….

 124. ممنون.خییییلی خوب بودن.من کلاس هشتمم و برا انشام میخواستم.واقعا به دردم خورد

 125. خیلی خوب بود ممنون

 126. ممنون واقعا مطالب بسیار خوب و به درد بخوری بود عااااااااااااااااااااااااااااااااااااالییییییییییییییییییییییی بود
  مرسییییییییییییییییییییییییییییییییییییی

 127. عااااااااااللللللللللللللیییییییییییییی مممممممممممممررررررررررررررسسسسسسیییییییییییییییی

 128. بسیییییییییییییییییییییییییییار خوووووووووووووووووووووووووووووووووووب بببببببببببببببببببببببببببببببود

 129. عالــــــــــــــی بود.ممنــــــــون از سایت خوبتـــــون.

 130. امیــــدوارم بیست بگیرم.بــــــــدرود.

 131. خیلی عالی بود من هشتمی ام خیلی به دردم خورد مرسی

 132. سلام
  میشه همین جا انشامو بنویسم و براتون بفرستم؟

 133. خیلی عالی بود به درد کتاب ادبیات هم خیلی خورد ممنون از سایت خوبتون

 134. واااقعااا عااالی بود خیلی ممنونم شماره ۱ خیلی بدردم خورد دستون درد نکنه

 135. همشون عالی بودن خیلییی نوکرم

 136. عااااالیییی بووووود،،،، به دردم هم خورد

 137. انشاهایی که مینویسم همشون ۲۰ گرفتن که اینجا میزارم
  امیدوارم بدردتون بخوره دوستان
  از مدیر سایت هم تشکر میکنم.

 138. ممنون

 139. واقعا عالی بودنمیدونم چی بگم؟!؟!
  خیلی به دردم خوردیکی ازموضوع انشاهای کتابمون همین بود
  مرررررررررررررررسسسسییییییییییی {لایک}

 140. همه شونو نخوندم.موضوع درباره ی صدای باران بود.اما انشاها درباره ی باران بود.تا اینجا ۱۰ نمره کم شد!ولی انشای سوم قشنگ بود.

 141. عالییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی ممنوعععععععععععععععع

 142. مــــــــــــــــــــــــرســــــــــی عالی بود😘💠💜💜

 143. ===========عالیی بود لایککککککک===========

 144. بسیاراحساسی وزیبا بودنند ممنون

 145. بیست ۲۰ بود عالی تنکی یو

 146. خوب بود

 147. واااایی عاااالی بووود ممنونم

 148. لطفا عکس هایی بگذارید که با متن هم معنی باشند ولی بازم عالی بود دستتون درد نکنه

 149. مرسی عالیی ما که انشامونو از اینجا کپی کردیم.
  حرف نداشت

 150. خیلی انشاءهای خوبی بود واقعا مورد استفاده ام قرار گرفت $هستین که هستم$

 151. بسیار عالی.. متشکرم از شما نویسنده ی محترم این وب واقعا خسته نباشید.. انشاها بسیار جالب و زیبا هستند.
  با تشکر فراوان…

 152. خیلی ممنون عالی بود

 153. عــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــالیـ بود حــــــــــــــــــــــــــــــــــــرف نداشت

 154. لاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااایییییییییییییییییییییییییییییک عاااااااااالیییییییییییییییییی بووووووووووووووود

 155. سلام میشه درمورد « بوی خاک پس از بارش» رو هم بزارین؟
  با تشکر.

 156. سلام
  اصن در مئرد موضوع اصلی که صدای باران بود توضیح نداده بود و فقط بارون رد توضیح داده بود

 157. اگه امکان داره درمورد صدای باران هم بزارید ممنون
  در کل عالی بود

 158. وای مرسی 🙂

 159. عاليه حرف نداره
  بسيار از شما متشکرم

 160. ایول عالی بود………………
  خیلی کمک کرد ک زود تر از دست اجی کوچولوم راحت شم…..

 161. بسیار خوبه متشکرم
  من خودم نویسنده یک کتاب هستم ومیخواهم همه انشاء های خوب گرد اوری کنم .وبه نام خود شخص نویسنده انشاء نشر کنم اگر
  انشاء خوبی دارید این ایمیل منه
  Makan1995@chmail.ir

  • ایول بابا نویسنده میتونم بپرسم چندسالتونه؟

 162. خیلی ممنون

 163. عالی بود مرسی مثل همیشه بیست گرفتم

 164. عالی بود مرسی

 165. عالیییییییییییییی بود انشامو بیست گرفتم

 166. عالی بود

 167. عالی بود فدات

 168. معرکستتتتتتتت عالیهههههههه 💜💜💜💜💜💜💜💜💜💜💜💜💜💜💜💜💜💜💜💜💜💜💜💜💜💜💜💜💜💜💜💜💜💜💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😋😋😋😋😋😋😋😋😋😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😛😃😃😃😃😃😃😃😃😃😀😀😀😀😀😀😀😀😉😉😉😉😉😉😉😉

 169. ممنون ……خوب بود
  l

 170. واقعا عاااااااااااااااااااااااااااااااالی بود
  لذت بردم

 171. سلام عالیه

 172. ۱واقعا زیبا و دلنشین و روح بخش و ارام بود

 173. عالی عالی عالی
  واقعا نمیدونم عالللللللللی

 174. سلام خسته نباشید.واقعا زحمت کشیدیدخیلی جالب وزیبابودممنون..

 175. عالییییییی فقط کاش بر اساس ساختار ذهنی بودن!!!

 176. خیلی عالللللللللللللللللللللللللییییییییییییییییییییییییی بود وانشا در مورد بوی خاک پس از بارش باران هم بذارید

 177. ببخشید من می تونم اینجا انشا بنویسم

 178. سلام واقعا برای کلاس هشتم یعنی امسال بدردم خورد امیدوارم برای دیگران هم چنین واقعیتی راداشته باشد

 179. میتونیم ماهم با این موضوع مطلب بزاریم؟

 180. حرف نداشت.ممنون از نویسنده..وسایت خوبتون

 181. من ک هنو نخوندم ولی ممنون از انشاهای زیادتون لاااااااایک

 182. سلام واقعا عالی بود عزیزم ..
  ممنونم به خاطر این همه زحمت
  i love you …..

 183. خیلی عالی.موفق باشید

 184. اقا لایک داری خیلی زیبا بود ممنون از ان انشائ زیبای شما موفق باشی

 185. عاااالی بوووون👏👏👏👏👏👏👍👍👍👍👍👍

 186. عالی بود ممنون خیلی ب کارم اومد

 187. دست مریزاد برادر ایول داری

 188. عالی بود خیلی زیبا از تون ممنونم مطالب قشنگی و عاشقانه ای بود

 189. خیلی خیلی خیلی عالی بوووووووووووووووووووووووووووووود ازتون ممنونمممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممم

 190. عالییییییییییییییییییییییییییییی خیلی با احساس و رمانتیک بود

 191. واقعا عااااااااالی بود.
  باتشکر.

 192. واقعا ممنون
  خیلی عالی بوددددددددد
  لایکککک داری

 193. خیلی قشنگ بودن . ممنون

 194. awliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
  tnx

 195. ﻋﺎﻟﻲ ﺑﻮﺩ ﺑﺪﺭﺩ ﺗﺮﻡ ﺩﻭﻡ ﺧﺮﺩاﺩ ﺷﺪ

 196. عالی بود واقعا خیلی به دردم خورد واسه ترم دوم

 197. عالی بود خیلی ممنونم به امید روزهاییم که انشاهاتون توی سایت باشکوه تر جمع بشن ممنونم مدیر سایت منم انشاهام خوبن براتون میفرستم:-(:-(<3

 198. انشا شماره ۵ عالی بود

 199. عالیییییییییییی بود ممنوننم ما نوکریم

 200. عــــــــــــــــالـــــــــــے بـــــــــــــود 👌

 201. عــــــــــــــــالـــــــــــے بـــــــــــــود 👌احسنت

 202. عاااالی بود واقعا دستتون درست ایشالا خدا خیرتون بده تنها سایتی بودین ک نصفه شبی ب دادم رسیدین

 203. Awli vase ensha hrf ndare yezare szin migiram yezare az on sarham mikonam mersi vaqean merc 😍😍😍

 204. very very very good…..is graet

 205. واقعا عالی بود خیلی ممنون به لطف شما تونستم نمره ی خوبی بگیرم!مرسییییییییییی – _ –

 206. بسیار سپاس گزارم

 207. مرسی واقعا دستتون درد نکنه ………..

  عالی بود مرسی مچکرم

 208. خیلی عالی بود ممنون عکساشم عالی بود.هروقت انشا از اینترنت میگیرم همشو ۲۰ میشوم .دوستام بلد نیستن خوب انشا بنویسن بعد دبیرمون دعواشون میکنه میگه ببینین نسیم چ جور مینویسه شما هم یاد بگیرید کلی احساس غرور میکنم نه اینکه مغرور باشما نه.خخخ خیلی فک زدم ببخشید بوس برا همتون عاشقتونم موفق باشید

 209. واووووووو عالی بود ممنون

 210. واقعا فوق العاده بود و عالی😍

 211. واقعا فوق العاده بود و عالی
  ممنونم😍

 212. میشه ادبی شونم بزارین ممنون میشم ازلطفتون

 213. بسیار زیبا و با احساس بود سپاس

 214. عااااااااااالیه

 215. ۱۲ عالیییییی مود عالی

 216. صدای باران را باید شنید با این نوشته ها نمیشود باران را دید !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! m.m.a

 217. صدای باران را باید شنید با این نوشته ها نمیشود باران را دید m.m.a

 218. عاااااااااااااااااااااااااااااالی بودن
  ولی کاش موضوعات دیگری هم میزاشتین
  قربونتون

 219. عکس هاشون که دیگه محشره مثل خود انشا

 220. لااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااایک طلایی

 221. بسیار عالی … خیلی زیبا…. خیلی احساسی…. وخیلی به درد بخور مخصوصا شماره (۴)…. ممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممنون

 222. خیلی خوب و احساسی بود. لـــــــــــــایـــــــــــــــــــک.

 223. عالی بود با تشکر از مدیرسایت

 224. واقعا عالیییییییییی بود ممنون

 225. خخخخخخ عالی بخدا اگه این انشاها نبودن من انشا رفوضه میشدم

 226. سلام به مدیر محترم
  بی نظیره
  افرین به شما
  لایک لایک لایک دارین واقعا

 227. خیلی انشا زیبایی بود و هر انشا عکس هاش عالی بود

  لایک.لایک.لایک……………………………………..

 228. خیلی باحال بود ای کاش مطالب دیگری هم میزاشتین

 229. عالی بود💜

 230. همشون فوق العاده جالبن

 231. عاااااااااااااااالی واقعا ممنونم

 232. خیلی خیلی ممنونم

 233. سلام
  انشا های این سایت خیلی قشنگه
  ولی من یه انشا عالی میخوام اخه یه معلم انشا داریم مزخرف ٬ دست نمرش افتضاح پایینه
  تا حالا فقط به یه نفر ۲۰داده
  اونم جونش در اومد
  تو رو خدا کمکم کنید

 234. عالییییییییییییییی یعنی درحد لالیگااااااااااااااااااا
  بابا تو چه هوشی داری ایتارو نوشتییییی فقط ببخشیدا من از اینا استفاده نمودم و واس انشام نوشتم۲۰مم گرفتم خخخ

 235. خوب بود فقط اگه یکی دوتا انشا کوتاه هم بود دیگه عالی میشد

 236. خيلي فوق العاده است

 237. سلام ممنون عالی بود

 238. همشون زیبا و دلنشین بودن مرسی

 239. خیلی عالی بود مخصوصا قسمت پنجمش

 240. خیلی عالی و مفید بووود ممنونم😍😘

 241. واقعا ممنون .چون من ۳ ساعت فکر کردم که از صفحه ۵۳ انشا بنویسم ولی نتونستم و آخر این سایتو پیدا کردم …………………. لایک داره

 242. عالی بود مرسی خیلی استفاده کرم

 243. انشا هاتون عالیه ولی اگه اینا رو بنویسیم معلممون می فهمه از خودمون نیست

 244. عالی بود
  من یکیشو نوشتم فردا ببرم مدرسه امید وارم معلم نفهمه و بچه ها هم از این سایت ننوشته باشن😐(راستی سلام)😐

 245. سلام ، مرسی واقعا حال کردم ساییتتون یک هس دستتون درد نکنه . مرسی استفاده کردم ازش و البته اگه اجازه هس کپی هم کردم .

 246. عالی بود ولی معلم فهمید ازسایت برداشتم بازم دستتون دردنکنه

 247. نظربدین

 248. اصلا خوب نبود معلم ۱۳ داد

 249. سلام…پرفکت👌 … محشر بود مخصوصا انشای اولیش….
  واقعا خسته نباشید

 250. عالیییییییییییییییییییییییییییییییی

 251. سلام عالی بود ممنون از زحمات شما

 252. ببخشید نبود رو ننوشتم یعنی منظورم این بود که عالی بود

 253. عااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااالیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی بووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووود

 254. عالی بودن 🙂

 255. بسیاااااااااااااااااااااااااااااررررررررررر عالی بود کیف کردم وقتی انشای شماره هفتش رو دیدم بسیار عالی بود خدا پدر نویسند اش رو بیامرزه.

 256. واقعا عالی بود مخصوصا اولی
  لااااااایک👍

 257. عااااااالی .مرسی واقعا……

 258. زیبا و رمانتیک بود

 259. عالیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی
  برای ما که عاشقیم خیلی قشنگ بود مررررررسی

 260. سلام واقعن خوووب بووود
  روزتون خووش

 261. عااااااااالللییییی بود

 262. وااااااااااااای عااااااااااالی بوووووووود

  ممنون سایت خوبتون👏👏👏👍👍

 263. Awli bod😻
  Vli kh ehsasi bod klmt adbi hm ziyad dsht mn hichi nfhmidm:/

 264. بابا چه معلمای بیخیالی دارید،معلم ما که نمیذاشت تو خونه بنویسیم حتما تو کلاس،تازه باید دوتا برگ پاک نویسو چک نویس تحویلش میدادیم،واقعا معلم خییییلی خوبی بود حیف که امسال باهامون نیست😔من به انشا علاقمند شدم به خاطرش

 265. بسیار عالی و زیبا
  پرفکت

 266. سلام
  عالی و بی نظیر بود دمتون گرم واقعا
  و ی خسته نباشید حسابی به شما ک زحمت کشیدین
  ولی بنده ب شخصه اصلا به انشا علاقه ای ندارم خخخ
  در کل سپااااااااااااااس

 267. سلام.تمام متن هاتون بسیار عالی هستن و کاملا مورد استفاده قرار میگیرن.بسیار سپاس گذارم از مدیرت خوب و نویسنده هامجربتون.بدرود

 268. واقعا عالی بود مرسی .

 269. ممنون عالی بووووووود…… خيلي دست به قلمتون خوبه….. انشاالله موفق باشید….. من خیلی از انشا دهم خوشم اومد 😘😊😊😍😍💗💗💗💓💓💓💓💓

 270. like the story☺☺☺☺☺☺☺

 271. سلام واقعا جای تحسین داره

 272. allllllllllliiiiiiiiiii boooooooooood
  misiiiii

 273. عالیست برادر

 274. انشا ۱٫۵ عالی بودن

 275. خوب بودن

 276. مسخرع بود خعلیی 🙂

 277. عاااااااااااااااالیییییییییییییییییییی بوووووووووووووووووووووود🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👍👍👍👍👏👍👏👍👏👍👏👍👏👍👏👍👏👍👏👍👏👍👏👍👍👏👍👍👏👍👏👍👏👍👏👍👏خیلی ممنون

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز